AKTUALNOŚCI

      

2023-04-25

Pola Nadziei

W niedzielę 23.04.2023 odbyły się Lęborskie Pola Nadziei 2023. Wolontariusze naszej szkoły wyruszyli w teren, aby zbierać datki na dalszą budowę hospicjum, którą realizuje Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. W tym roku działania w ramach Pól Nadziei odbyły się pod hasłem  Żonkilowa Bliskość. W niedzielę żonkilowa kwesta miała miejsce  wokół parafii i kościołów w całym powiecie. Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami ze specjalnie oznaczonymi puszkami oraz żonkilami byli obecni przy Parafii w Garczegorzu oraz przy Parafii w Janowicach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przyłączenie się do udziału w tym zaszczytnym celu.

2023-04-24

Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Nasza szkoła również aktywnie zaangażowała się w obchody tego święta. Dzieci robiły plakaty, rozwiązywały quizy, zwiększając tym samym wiedzę ekologiczną.

2023-04-23

4 x wicemistrzostwo gminy w piłce nożnej

19 kwietnia na orliku przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców objęte Wojewódzkim Kalendarzem Igrzysk Dzieci i Młodzieży w dwóch grupach wiekowych: Wszystkie nasze reprezentacje zaprezentowały wysoki poziom umiejętności. Szczególnie wyrównane mecze stoczyły dziewczęta klasy VIII, które w dogrywce straciły jedyną bramkę turnieju i przegrały 0:1 z dziewczętami z Nowej Wsi Lęborskiej.   Podobnie zakończyły swój mecz dziewczęta klas IV-VII, które po bardzo wyrównanym meczu przegrały z gospodarzami 0:1. W kategorii chłopców (młodszych i starszych) wygrywamy z SP Leśnice i przegrywamy z SP Nowa Wieś Lęborska ostatecznie zajmując 2 miejsce w turnieju. Gratulujemy.

2023-04-23

Finał Powiatowy Konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

20 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbył się finał powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Do finału awansowali uczniowie, którzy na etapie gminnym wywalczyli miejsca od 1 do 3.  Nasz uczeń Dorian Las był jednym z najmłodszych uczestników w swojej kategorii wiekowej. Ostatecznie zajął bardzo wysokie 6 miejsce w powiecie, przegrywając wejście do najlepszej piątki konkursu 1 punktem w drugiej dogrywce. Gratulujemy.

2023-04-23

Konkurs języka angielskiego

Dnia 21kwietnia 23r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, odbył się konkurs języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Domarus klasa IV, Maciej Mielewczyk klasa IV, Amelia Gerc klasa VII oraz David Napieraj klasa VII. Miło mi poinformować, że David Napieraj zdobył pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za poświęcony czas na przygotowanie do konkursu oraz za godne reprezentowanie naszej szkoły. Davidowi gratuluję zwycięstwa.

Magdalena Ośnicka- nauczyciel języka angielskiego.

2023-04-21

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W piątek 21uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyli w Edukacyjnych Warsztatach Pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. W części teoretycznej, przeplatanej licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi, dzieci dowiedziały się między innymi: kto zamieszkuje ul ( i jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły), poznały budowę ula, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. 

2023-04-21

Konkurs Mały gest- wielka pomoc

Konkurs polegał na nakręceniu filmu. Tematyka była związana z ideą pomagania drugiemu człowiekowi również poprzez przekazywanie 1,5% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. W filmie były zawarte odpowiedzi na pytania: co czuję, gdy pomagam, czy pomaganie jest proste, jak pomagam, co to jest PIT, co to jest podatek, co to jest KRS, czy 1,5% to dużo, na co mogą być przeznaczone tak zebrane pieniądze?

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i wrażliwością na problemy drugiego człowieka.

Choć nie udało Nam się zdobyć głównej nagrody, otrzymalismy podziękowanie za

Naszą pomysłowość i poświęcony czas.

Dostaliśmy dodatkowe wyróżnienie, dyplom oraz upominki.

Koordynatorami akcji były: Honorata Smentoch oraz Ewelina Greniuk.

2023-04-21

Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Światowy Dzień Autyzmu - 2 kwietnia - został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Organizatorem akcji Niebieskich Igrzysk jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo - integracyjny.

Nasza szkoła przystąpiła chętnie  do tego projektu. Wzięły w nich udział wszystkie dzieci od przedszkola do klas ósmych. Pokazaliśmy, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces w miarę swoich możliwości.

Miesiąc kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, dlatego w naszej szkole odbyły się różne inicjatywy.

3 kwietnia stworzyliśmy gazetkę tematyczną i ubraliśmy się na niebiesko w akcie solidarności z osobami zmagającymi się z Autyzmem. Zorganizowany został również Szkolny Konkurs plastyczny „Z Autyzmem Za Pan Brat’’, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Wolontariusze naszej szkoły przygotowali scenką, który miała na celu uwrażliwić dzieci na osoby ze spektrum.

Uczennica klasy I Anastazja Oborzyńska otrzymała główną nagrodę za konkurs o Autyźmie i wspólnie z opiekunami panią Dorotą Boetcher i panią Eweliną Greniuk uczestniczyły w Marszu, który odbył się w Lęborku.                                                                                                            

20.04.2023 r. ten dzień rozpoczęliśmy sportowym duchem. Dzieci klasy trzeciej przygotowali kreatywną fotobudkę. Na sali gimnastycznej odbyły się konkurencje sportowe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił.  W przedszkolu dzieci, także ćwiczyły swoją sprawność i kondycję fizyczną. Wszystkiemu towarzyszyła radość i i super zaangażowanie.

Pokazaliśmy, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces w miarę swoich możliwości.

Opiekunami Niebieskich Igrzysk były: H. Smentoch, E. Greniuk, E. Bira I D. Boetcher. Wszystkim wychowawcom, dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

2023-04-20

Akcja Żonkile 2023

   

                  80.  ROCZNICA  POWSTANIA  W  GETCIE  WARSZAWSKIM

W kwietniu 1943 r. w getcie warszawskim przebywało 50-60 tys. Żydów. Wkrótce getto miało zostać zlikwidowane. 19 kwietnia wybuchło powstanie. Chociaż "nie było żadnej nadziei", 1000-1500 powstańców stanęło do walki - nie o zwycięstwo, ale godność i człowieczeństwo, o śmierć z bronią w ręku. Broni mieli niewiele, ratowali się butelkami z benzyną. Ulegli w nierównej walce 2000 doskonale uzbrojonym Niemcom. Powstanie przeżyło kilkudziesięciu bojowców. Ludność cywilna wymordowano lub wywieziono do obozów, głównie do Treblinki.

2023-04-13

HOPSIUP lekkoatletyka dla dzieci 4-7

W imieniu KREATIVSPORT zachęcamy do udziału.

2023-04-05

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji wszyscy solidarnie ubrali się na niebiesko. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny "Z autyzmem za pan brat". Organizatorami konkursu były: Pani Dorota Boetcher, Pani Ewelina Greniuk, Pani Emilia Bira oraz Pani Honorata Smentoch. Był on skierowany do oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Ku naszej radości odzew był ogromny. Napłynęło ponad 60 prac. Laureatami zostali: Nikola Kuczbańska, Maria Ramczykowska, Lena Paczos, Anastazja Oborzyńska, Marcin Bożyszkowski, Maksymilian Machola, Zuzanna Dziembowska, Veronica Kurek, Magda Brylowska oraz Marta Bobrucka. Reszta uczestników została wyróżniona i także otrzymała nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że świadomość na temat autyzmu będzie się zwiększać z roku na rok. 

2023-04-05

Konkurs Wielkanocna Pisanka

W naszej szkole odbył się świetlicowy konkurs na najładniejszą Wielkanocną Pisankę. Udział w konkursie wzięło dużo dzieci z klas 0-VI. Dekoracyjne jajka były bardzo różnorodne zarówno pod względem formy, jak i materiałów, z których zostały wykonane. Przy ocenie komisja brała pod uwagę: estetykę wykonania, zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność. Zachwyt wśród oceniających wzbudziło niespotykane poczucie estetyki ich autorów. Prace wykonano m.in.: z cekinów, papieru, sznurka czy piórek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. 

2023-04-05

"Pisanka lub stroik wielkanocny"

W konkursie plastycznym pt. "Pisanka lub stroik wielkanocny" ogłoszonym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, II miejsce w kategorii klas I-III na "Stroik Wielkanocny" zajęła nasza uczennica Anastazja Oborzyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

2023-04-05

Rozstrzynięcie powiatowego konkursu plastycznego "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam"

W sobotę na Placu Pokoju w Lęborku po Marszu dla Autyzmu został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam". Uczennica klasy I Ansatazja Oborzyńska zajęła I miejsce. Opiekunem Anastazji była Pani Dorota Boetcher. Poziom konkursu był bardzo wysoki, napłynęło ponad 250 prac. Gratulujemy zwycięstwa.

2023-03-31

Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych.

Uczniowie klas ósmych dnia 30 marca uczestniczyli w dniach otwartych szkół ponadpodstawowych w Lęborku. Zapoznali się z ofertą dalszej nauki po ukończeniu szkoły podstawowej, wybór był duży, każdy zastanawiał się czy zostać żołnierzem, budowlańcem, mechanikiem, lekarzem lub rolnikiem, a może kimś innym?.. Mamy nadzieję, że Dni Otwarte w szkołach pomogą w podjęciu najlepszej decyzji.