AKTUALNOŚCI

      

2022-10-19

Wycieczka klas I-III do Centrum Nauki Eksperyment

Dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczniowie przyglądali się eksperymentom, stawali się ich uczestnikami lub je wykonywali.  Uczniowie bawili się świetnie ucząc się i poznając otaczający nas świat.  Obserwowali zjawiska i procesy przyrodnicze,  zmiany klimatyczne.  To niezwykłe miejsce, które każdy uczeń powinien odwiedzić by tak naprawdę poznać i zrozumieć otaczający nas świat ...

2022-10-16

XXII NIEDZIELA PAPIESKA - BLASK PRAWDY

Fotografia papieża Jana Pawła IIW niedzielę 16 października, o godzinie 10:30 w kościele parafialnym w Garczegorzu. Uczennice klasy 8b ( Anna Lis, Maja Mielewczyk, Wiktoria Reszka, Natalia Wolska) przedstawiły refleksję w oparciu o encyklikę św. Jana Pawła II - " Veritatis splendor" (Blask prawdy).
Natalia Wolska przygotowała i zagrała na gitarze  "Tłumy  serc" w oparciu o słowa Karola Wojtyły.

2022-10-12

Przerwa z PRZYGODĄ

    Podczas przerw na holu głównym naszej szkoły zagościł wielki polski podróżnik, odkrywca, dziennikarz, twórca "Szkoły przetrwania" - Jacek Pałkiewicz. Jego pełne przygód życie mogliśmy chociaż w części poznać dzięki wystawie książek, zdjęć z podróży, plansz z informacjami i pokazom na ekranie TV. Organizatorem prezentacji był pan D.Waszczuk, materiały użyczyła szkoła jego imienia w Mostach, książki udostępnił pan Dariusz Groszewski, pomocy przy wystawie udzieliła nasza pani bibliotekarka -Bożena Lenart. Mamy nadzieję, że chociaż część uczniów poczuła "wiatr przygody" i nabrała chęci na podróże w nieznane...

2022-10-12

Konkurs plastyczny "Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci!"

Konkurs plastyczny "Kolorowe Pomorze – Fundusze Europejskie oczami dzieci!"

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do wspólnej zabawy i kreatywnego pokazania, co daje im Unia Europejska. Każdy ma równe szanse w konkursie, bo Unia daje równe możliwości. Niech młodzi artyści pokażą, na co ich stać!

Na czym polega konkurs

Fundusze Europejskie sfinansowały plac zabaw koło Waszego domu lub przedszkola, a dzieci chętnie się na nim wspólnie bawią? A może w wakacje korzystacie z pięknych tras kajakowych lub rowerowych?

Zilustrujcie to co związane z Unią Europejską na Pomorzu – korzyści płynące z członkostwa w UE, wspólne wartości.

Czekamy na prace konkursowe dotyczące Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej widzianych oczami dzieci.

Potrzebujecie inspiracji? Przeczytajcie opowiadanie "Gryfiołek i Euralka na tropie uciekającej gwiazdki" (PDF 6 MB)

2022-10-12

"POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ"

"POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ"

Trwa nabór prac na Konkurs Plastyczny "POMORSKIE MŁYNY I TARTAKI DAWNIEJ I DZIŚ", organizowany wspólnie przez Fundację Muzeum Światowego Dziedzictwa i Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych, domy kultury, świetlice wiejskie, pracownie artystyczne. Termin nadsyłania prac upływa 25 listopada 2022.

Regulamin oraz więcej informacji na stronie: www.kck.krokowa.pl oraz www.visitme.com.pl ....

2022-10-10

Wyjście klasy III do lasu….

Dziś klasa trzecia wybrała się do pobliskiego lasu na poszukiwanie darów jesieni. Podczas tej wyprawy uczniowie utrwalili wiedzę przyrodniczą m.in. o gatunkach drzew, grzybów, warstwach lasu i jego mieszkańcach.  Potrafią dokonywać pomiaru pnia drzewa, znają zawody związane z lasem. Na uczniów czekała także konkurencja sportowa. Po kilkugodzinnej wędrówce wróciliśmy do szkoły z pełnymi grzybów koszykami i bagażem doświadczeń.

2022-10-10

Zajęcia w Słowińskim Parku Narodowym

6 października uczniowie klas 4,6 i 7 wzięli udział w programie edukacyjnym "Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w Słowińskim Parku Narodowym". Uczniowie zwiedzali Muzeum w Czołpinie, które znajduje się w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z XIX w. Dzięki multimedialnej ekspozycji poznali położenie dzisiejszego Parku Narodowego oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat flory i fauny występującej w tym rejonie. Następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, dotyczących bursztynu, zasobów naturalnych i zanieczyszczeń środowiska.

2022-10-07

Szkolny Konkurs ,,Kolorowy piórnik"

We wrześniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Kolorowy piórnik". Zadanie polegało na wykonaniu pracy tematycznie związanej ze szkołą i jej wnętrzem. Warunkiem koniecznym było to, że rysunek bądź kompozycja miały być wykonane w jednym kolorze. Do świetlicy wpłynęło bardzo dużo pięknych prac. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę rzeczową lub słodki upominek.

2022-10-07

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

    30  września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Świetnym pomysłem były gry i zabawy, które przyniosły sporo śmiechu i radości. Zabawa w grupach była super okazją do spędzenia wolnego czasu. Mali chłopcy  bawili się w kalambury, a starsi brali udział  w różnego rodzaju qwizach. Nagrodą za udział w zabawach  były ciekawe  upominki.

2022-10-05

CZYTELNIK WRZEŚNIA

Kto czyta książki-żyje podwójnie”

Umberto Eco

 

 

CZYTELNICY MIESIĄCA

WRZEŚNIA

 

Małgorzata Majewska

Jakub Tomczak

Marta Bobrucka

 

2022-09-26

Zaproszenie do XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów

Pierwsza edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyła się w roku szkolnym 2006/2007. Olimpiada została powołana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej w roku 2006, z inicjatywy Stowarzyszenia „Talent” i przy współudziale Zespołu Koordynatorów Edukacji Informatycznej oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. W latach 2010 - 2014 Olimpiada była organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, a w latach 2014 - 2019 przez Stowarzyszenie “Talent”. Od roku szkolnego 2019/2020 Olimpiadę organizuje Fundacja Rozwoju Informatyki, a nazwa Olimpiady została zmieniona na Olimpiadę Informatyczną Juniorów.

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO REGULAMINU UCZESTNICTWA w OLIMPIADZIE

2022-09-26

Uroczystości patriotyczno-religijne ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof

   25 września br. na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbyła się piękna uroczystość patriotyczno-religijna ku czci pomordowanych więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof. Poprzedziło ją złożenie kwiatów przy obelisku pamięci w Gęsi.

   Od lat ostatnia niedziela września gromadzi w Krępie wszystkich pragnących oddać cześć tym, którzy zginęli zamęczeni w czasie Marszu Śmierci KL Stutthof.

2022-09-24

Sprzątanie cmentarza w Krępie Kaszubskiej

 Tradycyjnie już w sobotę, 24 września br. – uczniowie naszej szkoły sprzątali cmentarz w Krępie Kaszubskiej przed niedzielnymi uroczystościami.

   Pogoda sprzyjała, bo nie wiało i spadło niewiele liści. Mimo to przybyli uczniowie mieli co robić. Dzielnie grabili liście, zamiatali chodniki. Zmęczeni, ale zadowoleni usiedli i odpoczywali po zakończonej pracy. Dziećmi opiekowała się p. Irena Bednarczyk.