AKTUALNOŚCI

      

2023-01-27

REKRUTACJA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2023/2024.

2023-01-26

OBCHODY 78 ROCZNICY MARSZU ŚMIERCI

Marsz Śmierci rozpoczął się 25 stycznia 1945 r. Tego dnia na rozkaz komendanta KL Stutthof Paula Wernera Hoppe zarządzono ewakuację obozu. Spośród 11,5 tysięcy więźniów, którzy wyruszyli w drogę, zginęło ponad 5 tysięcy.

W uroczystości w Muzeum Stutthof w Sztutowie uczestniczył dyrektor Oddziału JPN w Gdańsku dr Paweł Warot.

Pamięć ofiar więźniów KL Stutthof uczczono również, jak co roku, Mszą Świętą w Archikatedrze Oliwskiej.

2023-01-25

"ABC cyberbezpieczeństwa" - poradnik

Zachęcamy do przeczytania publikacji, gdzie znajdziecie państwo ułożone alfabetycznie pigułki wiedzy, które dotyczą z jednej strony wirtualnych zagrożeń, a z drugiej – dobrych praktyk i cyfrowych nawyków. Czym jest malware, dlaczego warto zdecydować się na social media sabbatical, jak utworzyć silne hasło i kopię zapasową, gdzie zgłosić incydent bezpieczeństwa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w 157 hasłach opatrzonych obszerną bibliografią.

Link do publikacji: „ABC cyberbezpieczeństwa”

2023-01-23

Wyjazd do teatru

W dniu 12 stycznia 2023 r. uczniowie klasy piątej i szóstej udali się do teatru w Słupsku, na spektakl pt. Opowieść wigilijna, Charlesa Dickensa. Przedstawia ona historię przemiany chciwego i chytrego Ebenezera Scrooge’a. Dialogi, dekoracja, dźwięk, ciekawe ujęcia, budziły zaskoczenie i zachwyt. Niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte, co świadczyło o popularności tej sztuki. Dla wszystkich obecnych był to niewątpliwie czas refleksji i zadumy.  Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały p. B. Granzin, p. E. Gębarowska i jedna z mam.

2023-01-13

KARNAWAŁ 2023

13 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy, przebrani we wspaniałe kreacje uczniowie bawili się tańcząc i uczestnicząc w konkursach i zabawach. W przerwach był też słodki poczęstunek i prezenty dla najmłodszych.

Szkoda tylko, że taki bal jest raz w roku..

2023-01-11

Warszaty sportowe pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijksiego

           W dniu wczorajszym odbyły się warsztaty sportowe, które poprowadził Pan Filip Zaborowski -pływak specjalizujący się w stylu dowolnym (wielokrotny Mistrz Polski i brązowy medalista Uniwersjady w Neapolu, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mistrzostw Świata w Kazaniu i Budapeszcie oraz Mistrzostw Europy w Londynie.

2023-01-04

WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 W dniach od 24 października do 23 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej została wystawiona ekspozycja nowości wydawniczych . Podczas prezentacji wystawy uczniowie mieli możliwość poznać nowości wydawnicze z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i filozoficzno-psychologicznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – książki o zwierzętach, roślinach, parkach narodowych, o klimacie, o planetach,  o sportowcach. 

2023-01-04

Pchli targ

W naszej szkolnej bibliotece pod opieką p. Bożeny Lenart odbył się "Pchli targ". Uczniowie sprzedawali drobiazgi zbędne w domu, innym którym się mogą przydać. Cały zysk przekazany został na zakup siedzisk do biblioteki szkolnej.

2022-12-22

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W czwartek, 22 grudnia odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Społeczność szkolną powitała pani dyrektor Alicja Guźniczak, która zaprosiła wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania oraz złożyła  życzenia zdrowych i spokojnych Świąt. Koncert poprowadziła pani Romana Kasprzak. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy II Melania Olszewska wraz ze swoim nauczycielem gry na gitarze panem Mikołajem Dudkiewiczem, którzy wspaniale zagrali znane nam kolędy. 

2022-12-22

ROK 2022 ROKIEM JÓZEFA WYBICKIEGO

Ustawą z dnia 14 października 2021 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego – autora słów naszego Hymnu Narodowego!

  Podkreślono, iż w tym roku mija 275 lat od urodzin, a 200 lat od śmierci Józefa Wybickiego, oraz wojskowej wojskowej 225 lat od powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”.

W naszej szkole również uczciliśmy ROK JÓZEFA WYBICKIEGO organizując konkursy i wystawę prac plastycznych.

2022-12-22

Konkurs "Świąteczny stroik"

Jedną z najpopularniejszych ozdób świątecznych i zarazem najbardziej niezwykłych jest stroik. Na Boże Narodzenie nie tylko efektownie udekoruje on nasze mieszkanie, ale również zbuduje jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę. Stroik świąteczny ma w sobie magię, a największa tkwi w tym robionym samodzielnie.

2022-12-20

Szkolny Turniej w "rzucankę siatkarską"

W dniach 19 i 20 grudnia odbył się turniej w "rzucankę siatkarską" dla klas 1-3. Celem turnieju było wdrożenie uczniów do aktywnego trybu życia, integracja uczniów oraz zachęcenie uczniów do uprawiania mini piłki siatkowej. W zawodach udział wzięło 52 uczniów, w tym 25 dziewcząt i 27 chłopców. 

2022-12-19

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

16 12.2022r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Przygotowania do  przedświątecznego spotkania zarówno w szkole jak i w domach naszych uczniów trwały wiele tygodni.

       W  pięknie przystrojonej sali Pani Dyrektor przywitała rodziców i zaproszonych gości, życząc im niezapomnianych wrażeń.

      Wzruszenie i radosny przedświąteczny nastrój udzielił się  uczestnikom ,dzięki występom artystycznym naszych uczniów. A mieli się czym pochwalić! Zaprezentowali niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne i instrumentalne...

     

2022-12-19

Zbiórka darów dla schroniska w Małoszycach

Miesiące jesienne oraz zimowe są dla schronisk zawsze ciężkim i pełnym wyzwań czasem. Większość trosk dotyczy ilości karmy w magazynach oraz stan bud, które będą schronieniem dla psiaków przez cały okres niskich temperatur. 

W związku z powyższym nasza szkoła włączyła się do akcji zbiórki darów dla schroniska w Małoszycach. 

Dziękujemy za przyniesioną karmę, koce i inne rzeczy przydatne w schronisku.