AKTUALNOŚCI

      

2023-06-23

"JAK SKAŁA NA MORZU. O POLSKOŚCI POMORZA 1772-1989"

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "JAK SKAŁA NA MORZU. O POLSKOŚCI POMORZA 1772-1989". Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli wystawę oraz film pod tym tytułem. Mogli również wypożyczyć książkę z filmem i zapoznać się z nimi. W czasie lekcji historii uczniowie klasy VII i VIIIa – pracując w grupach – szukali odpowiedzi na kilka pytań związanych z życiem i walką o utrzymanie polskości małego ludu Kaszubów na Pomorzu, o ich przynależności do Polski i Polaków, a jednocześnie odrębności językowej i zwyczajowej. Projekt miał zwrócić uwagę na ogromną rolę, jaką pełniło i nadal pełni Pomorze w rozwoju gospodarczym Polski oraz zmianach historycznych. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z historii własnej i kultury Kaszubów rozwiązywali test korzystając z materiałów uzyskanych w ramach realizacji projektu .

2023-06-23

Szkolny Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR.

Organizatorem konkursu, trwającego prawie cały rok szkolny i skierowanego do uczniów klas I-III  była biblioteka. Uczestnicy mieli niezwykle trudne zadanie, ponieważ przeczytane książki, musieli  dokumentować w „Dzienniczkach lektur”.

Opis każdej przeczytanej książki zawierał:

  • tytuł książki,
  • imię i nazwisko autora,
  • krótką informację o treści,

Uczniowie wykonywali także ilustracje.

2023-06-23

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - 160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO GLORIA VICTIS

W drugim półroczu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny 160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863. GLORIA VICTIS. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią powstania styczniowego oraz poszerzenie ich wiedzy w tym zakresie. Uczniowie klas IV-VI musieli odpowiedzieć na dwa zestawy pytań, a uczniowie klas VII-VIII – na trzy zestawy.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Dorian Las

II miejsce – Szymon Domarus

III miejsce – Wiktoria Bemowska i Marcjanna Itrych.
 

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Magdalena Leyk

II miejsce – Sandra Labuda

III miejsce – Jakub Misiorek.

W konkursie uczestniczyli także: Julian Rzepka i Alicja Bruhn, Małgorzata Krotoszyńska, Filip Lejk, Wiktoria Romanowska, Błażej Bikowski i Krzysztof Rybakowski.

2023-06-21

Prace ręczne z techniki

Na początku czerwca uczniowie klasy 4-6 wykonywali na lekcji techniki wybrane, przez siebie, ze strony pinterest.com prace. Z papieru, tworzyw sztucznych, drewna i kamieni powstały ozdoby, zabawki, gry oraz modele machin. Na zajęciach wykorzystywaliśmy narzędzia zakupione z programu "Laboratoria przyszłości". Lekcje bardzo się podobały i tylko szkoda, że nie ma więcej takich zajęć w pracowni technicznej.

2023-06-19

Pomorska Liga Zadaniowa z chemii

W naszej szkole odbył się konkurs organizowany w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”, który zakładał popularyzację przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne. Organizatorem konkursu jest Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Uczennica klasy VIIIb Wiktoria Ogrodnik została laureatką etapu powiatowego Pomorskiej Ligii Zadaniowej z chemii, zajmując przy tym pierwsze miejsce w powiecie lęborskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-06-19

Wzorowa postawa uczniowska

Uczeń klasy IV Igor Środa wykazał się wzorową postawą uczniowską i zwrócił do szkoły znaleziony w autobusie szkolnym telefon. Właścicielem okazał się uczeń jednej ze szkół w naszej gminie. Jesteśmy dumni z przykładnej postawy Igora, mając przy tym nadzieję, że jego zachowanie stanie się wzorem do naśladowania dla pozostałych uczniów.

2023-06-19

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Plażowej U-11

W czwartek w Pucku uczennice z naszej szkoły w składzie: Maja Syldatk, Wiktoria Romanowska, Wiktoria Janiszewska i Nikola Karczewska walczyły o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w mini piłce siatkowej plażowej w kategorii U-11. Dziewczęta debiutowały w grze na piasku. W trudnych warunkach przy padającym deszczu dziewczynki poradziły sobie bardzo dobrze. „Dwójka” w składzie Maja Syldatk i Wiktoria Romanowska awansowała do ćwierćfinału, w którym uległa 15:12 zespołowi ze Starogardu Gdańskiego, który ostatecznie wywalczył srebrny medal. Druga „dwójka” w składzie Nikola Karczewska i Wiktoria Janiszewska po wyrównanej walce odpadła w eliminacjach. Gratulujemy!!

2023-06-18

WYCIECZKA DO PARKU PRZYGODY

14 czerwca 2023 r. klasy czwarta, piąta i szósta pojechały na wycieczkę integracyjną do Adventure Park Gdynia Kolibki. Głównym punktem programu była wizyta w Parku Linowym NINJA.  Zanim jednak uczniowie rozpoczęli swoją przygodę przeszli krótkie szkolenie pod nadzorem instruktorów. W lesie musieli pokonać swoisty tor przeszkód złożony z drewnianych podestów zamocowanych na wysokości ok. 3-5 metrów nad ziemią. To była dla wielu z nich doskonała okazja do pokonywania  własnych lęków, prawdziwa próba charakteru. 

2023-06-16

AKTYWNA PRZERWA

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez świetlicę szkolną pt. "Aktywne Przerwy" .Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów różnych pomysłów na ciekawe spędzanie przerw międzylekcyjnych, Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, pokazując jednocześnie, że świat poza ich smartfonami jest równie ciekawy.
1 miejsce zajęły Zuzanna Dziembowska i Małgorzata Majewska
2 miejsce
otrzymała Anastazja Oborzyńska

2023-06-16

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Do akcji przyłączyła się klasa pierwsza z naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz zdali Ogólnopolski Test Wiedzy. Koordynatorami były: Honorata Smentoch, Małgorzata Leyk oraz Dorota Boetcher.

2023-06-16

Wycieczka klas I-III

Dnia 16 czerwca odbyła się wycieczka do Gdyni. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Zwiedziliśmy okręt BŁYSKAWICA oraz GDYŃSKIE AKWARIUM. Nie zabrakło pysznego obiadu oraz lodów na deser. Na koniec to, co tygryski lubią najbardziej czyli zakupowe szaleństwo pamiątek. Pogoda dopisała. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi.

2023-06-15

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ZBIÓRKI BATERII

 

I miejsce Kajetan Moskalczyk (kl.III)

II miejsce Fabian Wenta (kl.III)

III miejsce Maciej Florczyk (kl.II)

                 Anastazja Oborzyńska (kl.I)

                 Wiktoria Bemowska (kl. VI)

Wyróżnienie:

Łukasz Hallmann (kl. V)

Aleksander Hinca (kl. II)

Antonina Ramczykowska (kl. I)

2023-06-14

"THUMBELINA"

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Patrycji Czachorowskiej zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pod tytułem "Thumbelina"-Calineczka. Dzieci włożyły dużo pracy i wysiłku w przygotowanie strojów i naukę tekstu. Wszyscy zaproszeni goście (uczniowie szkoły i przedszkolaki) oraz rodziny aktorów nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Efekt można zobaczyć na zdjęciach. Gratulujemy!

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc i zaangażowanie dzieci do występu.

Patrycja Czachorowska

2023-06-13

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

Dnia 12 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Logopedycznym Konkursie Recytatorskim. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas 0-III.  Uczestnicy recytowali wybrane przez logopedę wiersze. Ocenie podlegało: znajomość tekstu, tempo wypowiedzi, prawidłowa wymowa, właściwa intonacja i wrażenia ogólne. 

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono „Logopedycznych Mistrzów Recytacji” 2023r.

I miejsce         Zuzanna Dziembowska - kl. II

II miejsce       Małgorzata Majewska - kl. II

III miejsce     Antoni Drużyński - "0"

                     Anastazja Oborzyńska - kl. I

Wyróżnienia:

Pola Tandek - "0"

Dominik Kreft - "0"

Lena Paczos - "0"

Jan Wrzesień - kl. I

Michał Mielewczyk - kl. I

Antonina Ramczykowska - kl. I

Olaf Polewik - kl. I

Nadia Urbowska - kl. II

Iga Budzeń - kl. II

Agata Krotoszyńska - kl. II

Jakub Tomczak - kl. III

Milena Zelewska - kl. III

Lena Klawińska - kl. III

Marta Bobrucka - kl. III

Paulina Drywa - kl. III

2023-06-12

Szkolny Konkurs Historyczny Wiedzy o KL Stutthof

   Dnia 6 czerwca br. odbył się II ustny etap Szkolnego Konkursu Historycznego Wiedzy o KL Stutthof. Przeszli do niego zwycięscy etapu pisemnego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas starszych.

2023-06-06

Move Week

Nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowego wydarzenia "MOVE Week" podczas, którego  zwróciliśmy uwagę na znaczenie codziennej aktywności fizycznej w życiu szkolnym. Nauczyciele zachęcali uczniów do regularnego uprawiania sportu oraz dostarczali informacji na temat różnych form aktywności fizycznej, które można uprawiać w wolnym czasie.

"MOVE Week" był ogromnym sukcesem i zainspirował uczniów do intensywniejszej aktywności fizycznej. Wpłynął na zwiększenie świadomości zdrowego stylu życia i pokazał, że ruch może być nie tylko korzystny dla zdrowia, ale również jest źródłem radości, satysfakcji i integracji społecznej. Wszyscy uczestnicy "MOVE Week" zrozumieli, że regularna aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale wpływa też na lepsze samopoczucie i koncentrację w szkole.

"MOVE Week" był czasem aktywności fizycznej oraz okazją do wspólnego działania i budowania silnej społeczności szkolnej. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami tworzyli plakaty promujące różne dyscypliny sportu. Mieli okazję do współpracy, wzajemnej motywacji i wspierania się nawzajem w osiąganiu celów związanych z aktywnością fizyczną. Dodatkowo zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Aktywna przerwa”.

Podsumowując, "MOVE Week" był udaną inicjatywą promującą sport i ruch w naszej szkole. Dzięki różnorodnym aktywnościom i konkursom uczniowie nabrali świadomości o korzyściach zdrowotnych płynących z regularnej aktywności fizycznej. Akcja ta nie tylko wpłynęła na zdrowie i samopoczucie uczniów, ale również wzmocniła więzi społeczne i integrację w naszej szkolnej społeczności.