AKTUALNOŚCI

      

2023-12-20

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

W klasie I b odbyły się zajęcia na temat CYKL ŻYCIA PSZCZOŁY. Dotyczyły one zagadnień związanych z rozwijaniem się pszczół od jaja do postaci dorosłej. Dzieci obejrzały film i wysłuchały pogadanki. Na koniec zajęć wypiły ekologiczne soki jabłkowe.

 

2023-12-19

Wycieczka do Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów.

W dniu 18.12.2023 klasy: Ia, I b, II i III oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Garczegorzu wybrali się do Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów w Jagatowie. Wszyscy uczniowie wzięli udział w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach takich jak: zajęcia taneczno ruchowe i kreatywne. Nie obyło się również bez wspólnego zdjęcia ze Świętym Mikołajem Wszyscy świetnie się bawili i wrócili przepełnieni świątecznym nastrojem.

2023-12-19

Konkurs GOK na stroik lub kartkę świąteczną rozstrzygnięty.

15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną lub stroik świąteczny. W kategorii klas I-III nasza uczennica - Anastazja Oborzyńska zajęła 1 miejsce. Wykonała przepiękny stroik świąteczny. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.

2023-12-18

MISIOWE KONKURSY

14 grudnia rozdaliśmy nagrody z misiowych konkursów. Wpłynęło sześćdziesiąt pięć prac z obu konkursów- MÓJ PRZYJACIEL MIŚ, KARTKA Z ŻYCZENIAMI DLA MISIA.

I MIEJSCE- Martyna Miotk, Maja Majewska , Małgorzata Majewska, Alicja Popiela, Antoni Popiela, Zuzanna Dziembowska, Antoni Durma, Natalia Miotk, Małgorzata Miotk, Anastazja Oborzyńska, Antonina Ramczykowska, Pola Tandek, Lena Klawikowska, Oliwia Janiszewska.

II MIEJSCE-Maja Labuda, Zuzanna Dziembowska, Hanna Malinowska , Kajetan Dziembowski, Hubert Reszka, Lena Paczos, Julita Trzaskalska, Maria Ramczykowska, Nadia Urbowska, Veronica Kurek, Miron Wojtaszek, Oliwier Bikowski.

III MIEJSCE- Julita Bikowska, Melania Olszewska, Natalia Tandek,Oliwia Janiszewska, Nikodem Lejk, Marcel Bemowski, Nadia Urbowska, Mariusz Paczos.

2023-12-18

CZYTELNIK LISTOPADA

Kto czyta książki-żyje podwójnie”

                                                                  Umberto Eco

 

CZYTELNICY MIESIĄCA

LISTOPADA

 

Jakub Tomczak KLASA IV

Amelia Syldatk KLASA Ia

Kuba Mrzygłód KLASA III

 

                                  

2023-12-14

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

   Po raz kolejny uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach dotyczących pszczół. Na spotkaniu  zapoznali się z cyklem zapylania roślin przez owady zapylające- między innymi przez pszczołę miodną. Dowiedziały się , że wszystkie owoce i warzywa istnieją dzięki owadom zapylającym. po obejrzeniu filmu, pogadance i zabawie uczniowie otrzymali chipsy jabłkowe.

2023-12-11

Każdy budować może…..

8 grudnia 2023 roku podsumowano konkurs „Każdy budować może”  organizowany przez PCE w Lęborku. Uczeń  naszej szkoły - Kacper Trzaskalski zajął w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy !

2023-12-08

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - 2023

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - 2023

2023-12-08

Zaproszenie - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2023

8 grudnia 2023 r. godz. 16:00

2023-12-06

WYJAZD DO KINA

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy IV i V wybrali się do kina na film animowany pt. „Trolle 3”. Film dostarczył dzieciom dużej dawki zabawy i pozytywnych emocji. Najważniejszą lekcją, jaką ten film daje, jest siła rodziny i potrzeba pracy w grupie, słuchanie siebie nawzajem, rozumienie pragnień drugiej osoby. Tylko takie podejście daje możliwość budowania silnych i szczęśliwych więzi międzyludzkich. Po zakończeniu filmu wybraliśmy się na do strefy gastronomicznej galerii handlowej Jantar, aby nieco się posilić. 

2023-12-06

MIKOŁAJKI

6 grudnia - to ulubiony dzień w naszej szkole. Panuje wtedy wyjątkowa atmosfera. Słychać śpiew kolęd uczniów przygotowujących się do występów na kiermaszu świątecznym. Na korytarzach można spotkać renifery i elfy, no i oczywiście nie może zabraknąć św. Mikołaja. W związku z tym, iż w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne, Mikołaj obdarował każdego słodkościami.  Młodsi uczniowie zaśpiewali dla niego pastorałki. Mikołaju, zapraszamy za rok!!! 

2023-12-06

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNEGO KONKURSU "MÓJ JESIENNY PRZYJACIEL"

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w konkursie plastycznym  MÓJ JESIENNY PRZYJACIEL zorganizowanym przez Słowiński Park Narodowy. Wykonali z gliny sowy i jeże, które ciekawie pomalowali farbami.

Na konkurs przesłano łącznie w 3 kategoriach wiekowych 318 prac. W kategorii klas I-III nasza uczennica Pola Tandek zdobyła II miejsce. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy III:  Zuzanna Dziembowska, Natalia Tandek, Zofia Konkel. Gratulujemy!

Nauczycielami - opiekunami uczniów biorących udział w konkursie były panie: Bożena Lenart i Emilia Bira. Dziękujemy!

2023-12-06

POWIATOWY KONKURS -Méster Bëlnégò Czëtaniô

5 grudnia w Lęborku- w STACJI KULTURY - odbył  się  Powiatowy Konkurs ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô". Z naszej szkoły do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się  pięciu uczniów. Po przeczytaniu wylosowanych tekstów zajęli oni następujące miejsca: 

W kategorii klas I-II:

I miejsce - Maja Labuda

III miejsce - Jan Wrzesień

W kategorii klas III-IV:

II miejsce -Lena Klawińska

wyróżnienie- Nadia Urbowska

W kategorii klas V-VI:

wyróżnienie- Maja Majewska

Gratulujemy. Czekamy na finał. 

2023-12-05

PROJEKT POCZTÓWKA 2023

4 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "PROJEKT POCZTÓWKA 2023" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Uczennica naszej szkoły, a dokładniej klasy II - Anastazja Oborzyńska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów