2023-12-22

WARSZTATY- BOMBKI OZDABIANE METODĄ DECOUPAGE

W dniach 04-22 grudnia w naszej szkole uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego uczestniczyli w bożonarodzeniowych  warsztatach decoupage. Na pięciu  spotkaniach ozdabialiśmy steropianowe bombki metodą serwetkową.

Warsztaty ozdabiania bombek choinkowych wyzwoliły w dzieciach mnóstwo kreatywności oraz paletę niepowtarzalnych pomysłów. Każda z wykonanych bombek była spersonalizowana i wykonana według innego wzoru. Dzieci wykazały się  ogromną cierpliwością, ponieważ wbrew pozorom przyklejanie cienkiej serwetki na kulistą powierzchnię nie należy do rzeczy łatwych. Mimo to uczestniczy wspaniale sobie poradzili z zadaniem a efekt końcowy był zaskakująco piękny i udany.

2023-12-21

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

W klasie III odbyły się  zajęcia na temat CYKL ŻYCIA PSZCZOŁY. Dotyczyły one zagadnień związanych z rozwijaniem się pszczół od jaja do postaci dorosłej. Dzieci obejrzały film i wysłuchały pogadanki. Na koniec zajęć otrzymały ekologiczne chipsy jabłkowe.

2023-12-20

MARATON PISANIA LISTÓW

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów – globalnej akcji organizowanej od dwudziestu trzech lat przez Amnesty International.  Celem Maratonu Pisania Listów jest obrona 10-12 konkretnych ludzi z całego świata, których prawa człowieka są łamane.

Listy pisali uczniowie klasy ósmej na lekcjach WOS-u, a niektórzy także w domu. Najwięcej listów przyniósł Mariusz Paczos. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele i ich rodziny. Listy pisano także w trakcie kiermaszu - zaangażowali się rodzice, uczniowie oraz inni goście. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom : Alicji Lejkowskiej, Wiktorii Block, Wiktorii Bemowskiej, Marcjannie Itrych i Małgorzacie Krotoszyńskiej.

2023-12-20

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

W klasie I b odbyły się zajęcia na temat CYKL ŻYCIA PSZCZOŁY. Dotyczyły one zagadnień związanych z rozwijaniem się pszczół od jaja do postaci dorosłej. Dzieci obejrzały film i wysłuchały pogadanki. Na koniec zajęć wypiły ekologiczne soki jabłkowe.

2023-12-19

Wycieczka do Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów.

W dniu 18.12.2023 klasy: Ia, I b, II i III oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Garczegorzu wybrali się do Pracowni Wielkiej Fabryki Elfów w Jagatowie. Wszyscy uczniowie wzięli udział w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach takich jak: zajęcia taneczno ruchowe i kreatywne. Nie obyło się również bez wspólnego zdjęcia ze Świętym Mikołajem Wszyscy świetnie się bawili i wrócili przepełnieni świątecznym nastrojem.

2023-12-19

Konkurs GOK na stroik lub kartkę świąteczną rozstrzygnięty.

15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną lub stroik świąteczny. W kategorii klas I-III nasza uczennica - Anastazja Oborzyńska zajęła 1 miejsce. Wykonała przepiękny stroik świąteczny. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.

2023-12-18

MISIOWE KONKURSY

14 grudnia rozdaliśmy nagrody z misiowych konkursów. Wpłynęło sześćdziesiąt pięć prac z obu konkursów- MÓJ PRZYJACIEL MIŚ, KARTKA Z ŻYCZENIAMI DLA MISIA.

I MIEJSCE- Martyna Miotk, Maja Majewska , Małgorzata Majewska, Alicja Popiela, Antoni Popiela, Zuzanna Dziembowska, Antoni Durma, Natalia Miotk, Małgorzata Miotk, Anastazja Oborzyńska, Antonina Ramczykowska, Pola Tandek, Lena Klawikowska, Oliwia Janiszewska.

II MIEJSCE-Maja Labuda, Zuzanna Dziembowska, Hanna Malinowska , Kajetan Dziembowski, Hubert Reszka, Lena Paczos, Julita Trzaskalska, Maria Ramczykowska, Nadia Urbowska, Veronica Kurek, Miron Wojtaszek, Oliwier Bikowski.

III MIEJSCE- Julita Bikowska, Melania Olszewska, Natalia Tandek,Oliwia Janiszewska, Nikodem Lejk, Marcel Bemowski, Nadia Urbowska, Mariusz Paczos.

2023-12-18

CZYTELNIK LISTOPADA

Kto czyta książki-żyje podwójnie”

Umberto Eco

CZYTELNICY MIESIĄCA

LISTOPADA

Jakub Tomczak KLASA IV

Amelia Syldatk KLASA Ia

Kuba Mrzygłód KLASA III

2023-12-14

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

Po raz kolejny uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach dotyczących pszczół. Na spotkaniu  zapoznali się z cyklem zapylania roślin przez owady zapylające- między innymi przez pszczołę miodną. Dowiedziały się , że wszystkie owoce i warzywa istnieją dzięki owadom zapylającym. po obejrzeniu filmu, pogadance i zabawie uczniowie otrzymali chipsy jabłkowe.

2023-12-11

Każdy budować może…..

8 grudnia 2023 roku podsumowano konkurs „Każdy budować może”  organizowany przez PCE w Lęborku. Uczeń  naszej szkoły - Kacper Trzaskalski zajął w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy !

2023-12-08

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - 2023