AKTUALNOŚCI

      

2023-11-07

Projekt ,,Od Bałtyku do Atlantyku”

W listopadzie uczniowie klas II-VIII  Szkoły Podstawowej w Garczegorzu w ramach projektu ,,Od Bałtyku do Atlantyku” dla  dzieci i młodzieży pomorskich szkół biorą udział w zajęciach zorganizowanych na terenie Akwarium Gdyńskiego. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej. Warsztaty i zwiedzanie akwarium odbywa się w ramach projektu RPO - ,,Rozbudowa ścieżki edukacyjnej Akwarium Gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego- Państwowego Instytutu Badawczego.’’ Pierwszą grupą, która wzięła udział w projekcie była klasa  II I III. W następnych tygodniach udział wezmą pozostałe klasy.

2023-11-06

Mistrz tańca

4 listopada 2023 roku w Łebie odbył się Ogólnopolski Turniej Solistów, Duetów i Formacji "MISTRZ TAŃCA". Uczeń klasy II - Michał Mielewczyk zwyciężył w kategorii DEBIUTY HIP-HOP SOLO do lat 8 zdobywając I miejsce. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! 

2023-11-06

Wyjście na cmentarz

Dnia 6 listopada 2023 r. dzieci z oddziału Przedszkolnego w Garczegorzu wraz z wolontariuszami z klas VII I VIII pod opieką pani Sabiny Semak-Studniarz  I pani Honoraty Smentoch odwiedziły cmentarz w Garczegorzu w ramach akcji "Szkoła Pamięta".Uczniowie złożyli znicze na grobach swoich krewnych oraz zapomnianych mogiłach. Wolontariusze pomagali młodszym uczniom odszukać groby bliskich osób i odpalić na nich znicze.

2023-11-03

Cytrynowe karmniki

Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni pani Emilii Biry wykonali na zajęciach karmniki dla ptaków. Do zrobienia prac wykorzystali cytrynę oraz sznurki. Dzieci przyniosły ziarenka, które wsypaliśmy do gotowych zawieszek. Dzieci podeszły do tematu z radością i zaangażowaniem, a efekty były owocne.

2023-11-03

Wycieczka do Muzeum w Lęborku dla klas IV-VIII

Dnia 31 października uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Lęborka. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum oraz poznanie techniki zanikających rzemiosł- linorytu.  Linoryt polega na rytowaniu w linoleum lub gumoleum nożem, igłami i dłutami wklęsłymi. Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe zagadnienia dotyczące materiału i narzędzi potrzebnych do wykonania linorytu oraz wykonali grafikę w linoleum. Końcowym efektem była własnoręcznie zrobiona odbitka na papierze. Kolejnym punktem spotkania z historią było zwiedzanie wystawy stałej dotyczącej historii grodów - Białogardy i Lęborka.

2023-11-02

Hodowla fasoli

Uczniowie klasy III na zajęciach z edukacji przyrodniczej założyli hodowlę fasoli. Celem pracy było poznanie czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapów dojrzewania rośliny. Przez następne dni uczniowie będą dokonywać obserwacji i zapisywać wnioski. Już nie możemy doczekać się efektów!

2023-10-31

Świat bajek

Dzisiaj uczniowie klasy 1a przenieśli się do świata bajek. Bajkowe lekcje sprawiły wszystkim dużo radości i przypomniały jak ważne są bajki w naszym życiu. Temat dzieciom jest bardzo dobrze znany i chętnie brały udział w zabawach.

2023-10-31

Wycieczka do Muzeum w Lęborku

Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o najbliższym regionie  uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, klasy I-III,  24 października wzięli udział  w wycieczce do muzeum  w Lęborku. Celem wycieczki było poznanie historii  Kaszub, Lęborka i okolic coraz przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, ekspozycja, wystawa. Pani przewodnik przedstawiła m.in. zbiory z zakresu historii miasta i regionu, sztuki dawnej, archeologii, etnografii. Dzieci uczestniczyły także  w warsztatach z garncarstwa. Zajęcia  te pozwoliły odkryć jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych, polegające na ręcznym modelowaniu gliny. Każdy z uczestników zdobył wiedzę na temat garncarstwa oraz miał możliwość wykonania przedmiotu dowolnymi metodami tj. metodą wygniatania. Uczniowie wykonywali sowy i jeże z gliny. Ostatnim punktem wycieczki był spacer wzdłuż murów obronnych i baszt.

2023-10-31

Wielka Kwesta Listopadowa

Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły podjęli się pięknej inicjatywy - Wielkiej Kwesty Listopadowej. W niedzielę 29 października przy kościele w Garczegorzu i Janowicach zbierali pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego w Lęborku. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji udało się zebrać znaczną sumę pieniędzy, która wesprze rozwijające się hospicjum, oferując wsparcie osobom w trudnym okresie życia. To doskonały przykład zaangażowania społecznego młodzieży w ważne cele charytatywne. Koordynatorami akcji były pani Honorata Smentoch, Ewelina Gańska, Dorota Boetcher oraz Emilia Bira. 

2023-10-30

Start Gminnej Ligi Minisiatkówki

Wystartowała Gminna Liga Minisiatkówki !!!

W sobotę na hali sportowej Zespołu Szkół w Łebieniu do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci tej pięknej gry zespołowej. Nie wyniki w tym dniu były najważniejsze, lecz aktywne spędzanie czasu wolnego dzieci i ich rodziców. Rodzice naszych uczniów tłumnie przybyli na turniej i gorąco dopingowali swoje dzieci. Pomimo towarzyskiej formy turnieju emocji nie brakowało. Następny turniej już 9.12.2023 r...

2023-10-27

Uroczystość - 20lecie nadania imienia szkole

20 lat temu-28.09.2003r. na cmentarzu  Ofiar Marszu Śmierci Kl Stutthof w Krępie Kaszubskiej ówczesna dyrektor Zespołu Szkół w Garczegorzu pani Ewa Gębarowska otrzymała akt nadania Zespołowi Szkół w Garczegorzu imienia Męczenników Marszu Śmierci Kl Stutthof.

Dzisiaj społeczność szkolna  i zaproszeni goście uczestniczyli w święcie szkoły z okazji jubileuszu-20 rocznicy nadania placówce imienia. Niestety, wśród gości zabrakło tych, którym to imię jest poświęcone- byłych więźniów KL Stutthof...

2023-10-27

Powiatowy Festiwal Twórczości

27 października 223 roku w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbył się Powiatowy Festiwal Twórczości "Czego szuka młoda sztuka...?" - kategoria taniec. Jest to cykliczna impreza profilaktyczna organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Lęborku i Urzędu Miasta Lęborka. Uczeń klasy II - Michał Mielewczyk świetnie się zaprezentował zdobywając 2 miejsce w kategorii - Street dance solo 7-9 lat. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych.

2023-10-26

Przedstawienie z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia.

Z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof  społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia programu słowno- muzycznego przygotowanego na tę okazję przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

2023-10-26

Pola Nadziei - sadzenie żonkili

Pola Nadziei -  to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone są na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Kampania ta ma na celu szerzenie idei hospicyjnej, edukację i uwrażliwianie społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, na los ludzi chorych i cierpiących. Nasza szkoła w tym roku aktywnie włączyła się w tę akcję. Udział brały klasy VII i VIII pod opieką p. Honoraty Smentoch i p. Eweliny Gańskiej.