AKTUALNOŚCI

      

2023-10-25

Wystawa "Stutthof idzie"

Dzisiaj do naszej szkoły została przywieziona wystawa pt. "Stutthof idzie". Panowie dr Aleksander Michalak, Ryszard Dudziński i Michał Makowski  z Muzeum w Sztutowie zmontowali ją na dolnym holu. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych w godzinach pracy szkoły do 7 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Z wyrazami szacunku

Alicja Guźniczak

2023-10-25

WIELKA KWESTA LISTOPADOWA

Zapraszamy na wielką kwestę listopadową #BudujemyHospicjum

2023-10-25

Pomóżmy zwierzętom! Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska

Pomóżmy nakarmić psiaki i kociaki ze schroniska!!!
             Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez naszą szkołe zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt
w Małoszycach.

Zbieramy: karmę (suchą i mokrą), przysmaki, zabawki dla zwierząt, koce, legowiska, smycze, obroże itp..

Akcja trwa do 4 grudnia 2023 r.

Zbiórką zajmuje się pedagog szkolny.

               „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą  i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Zachęcamy do pomagania.

2023-10-25

Dowozy w dniu 27 pażdziernika 2023 r.

Dowozy dla uczniów występujących na uroczystości szkolnej dnia 27 października 2023 r.

   Duże koło:

Krępa Kaszubska      -9.40

Rozgorze                  - 9.50

Janowice                  - 9.54

Pogorszewo             - 9.56

Garczegorze stacja   - 9.57

Garczegorze osiedle  - 9.58

       

          Małe koło:

Wilkowo  - 9.40

           

         Odwozy około godziny 13.30.

2023-10-24

Nominacja do Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Redakcja "Dziennika Bałtyckiego" i "Głosu Pomorza" poinformowała nas, że nasze Przedszkole w Garczegorzu zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023. Nominację do nagrody otrzymała również Pani dyrektor Alicja Guźniczak oraz nauczycielki : p. Ewa Gębarowska, p. Patrycja Czachorowska, p. Iwona Leik, p. Romana Kasprzak, p. Justyna Rosik i p. Karolina Naczk.

Głosowanie rozpocznie się 24 października. 

wszystkie informacje o akcji można znaleźć pod adresem www.dziennikbaltycki.pl/nauczyciel

2023-10-23

Zabawy z tabliczką mnożenia w klasie III

Uczniowie klasy III na zajęciach z edukacji matematycznej doskonalili swoje umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia układając domino oraz rozwiązując zagadki matematyczne na tablicy multimedialnej. Nauka przez zabawę to jest to co dzieci lubią najbardziej!

2023-10-23

Konsultacje Wojewódzkie SOS do Kadry Pomorza w piłce siatkowej!!!

Uczennica naszej szkoły Maja Syldatk otrzymała powołanie na konsultacje wojewódzkie, które mają na celu wyłonienie najbardziej perspektywicznych zawodniczek, które otrzymają powołanie na Konsultacje Regionalne Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych. Na bazie przeprowadzonych testów, obserwacji i wywiadu trener kadry wojewódzkiej przy współudziale koordynatora wojewódzkiego i pozostałych trenerów wyznacza najbardziej perspektywiczne dziewczęta na Konsultację Regionalną. Grartulujemy!!!

2023-10-23

III miejsce dziewcząt i chłopców w gminnych zawodach w unihokeju.

Dziewczęta i chłopcy młodsi (klasy IV-VI) rywalizowali w zawodach w unihokeju. Wszystkie drużyny zaprezentowały podobny poziom umiejętności techniczno-taktycznych. W wyniku sportowej rywalizacji uczniowie naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli 3 miejsce w gminie.

2023-10-23

IV miejsce w półfinale wojewódzkim w szachach drużynowych

Uczniowie w składzie Marcel Detlaf, Oskar Okrój, Amelia Gerc, Marcjanna Itrych i Andrii Rumiantsev reprezentowali nasz powiat w szachach drużynowych. Gospodarzem półfinału była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach. Każda drużyna grała ze sobą 2 spotkania (mecz i rewanż). Łącznie nasi uczniowie rozegrali 24 spotkania. Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki, wyrównany poziom o czym może świadczyć fakt, że naszej drużynie zabrakło 2 wygranych spotkań aby zająć II miejsce w półfinale, tuż za gospodarzami turnieju. Gratulujemy.

2023-10-20

Jesienne Eko-Cudaki

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Jesienne Eko - cudaki". W kategorii klas I - III nasza uczennica klasy II - Anastazja Oborzyńska zajęła 2miejsce, a jej kolega z klasy - Antoni Durma otrzymał dyplom za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-10-20

Warsztaty dla klasy VIII

Dnia 20 października gościliśmy w naszej szkole panią Magdalenę Misiurę przedstawicielkę Fundacji Utkane z Marzeń oraz psychoterapeutę pana Daniela Mihuniewicza. Zostały przeprowadzone  warsztaty dla uczniów klasy ósmej „Kryzys nie musi być zły”. Na początku uczniowie wspólnie ustalili zasady pracy w czasie zajęć. Zapisali je na arkuszu i osobiście podpisali. Mieli możliwość wyrażenia z jakimi problemami się borykają (anonimowo), co jest dla nich w życiu ważne, co umieją robić dobrze, co by zrobili, gdyby mogli zrobić wszystko itp.  Prowadzący wykazali się pełnym profesjonalizmem, dużą dozą cierpliwości i życzliwości wobec uczniów.  Przekazali im  w jaki sposób kształtować właściwe  nastawienia do problemu oraz jak rozwijać swoje  zasoby i wykorzystywać mocne strony, tak by mogli poradzić sobie  z wyzwaniami. Dziękujemy pani Magdalenie i panu Danielowi za przeprowadzenie zajęć.

2023-10-19

Budowa lasu oczami uczniów klasy III.

Uczniowie klasy III w ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę na temat warstw lasu. Wykonywali piękne makiety, przy użyciu elementów przyrody:gałązek  mchów, liści, kasztanów… Następnym krokiem było omówienie poszczególnych pięter.

2023-10-19

Wycieczka uczniów klas IV i V do teatru.

„A teatr jest po to,

żeby wszystko było inne niż dotąd.

Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.

I już na zawsze w misce księżyc widzieć…”

Joanna Kulmowa

2023-10-18

Dbamy o nasze uśmiechy

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli w tym roku szkolnym fluoryzację. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła w każdej klasie pogadankę na temat profilaktyki jamy ustnej.

2023-10-18

Jesienne warsztaty klasy I a

Zachwycając się urokami jesieni klasa 1a wykonała wyklejanki i figurki z darów jesieni. Powstały kotki, jeże, dynie, wiewiórki, a nawet baletnice. Dzieci ciężko pracowały, a przy tym miały mnóstwo zabawy!

2023-10-16

Spotkanie z policjantami.

16 października odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Tematem spotkania z przedstawicielami policji było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów. Policjanci omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, a w szczególności zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.