AKTUALNOŚCI

      

2023-05-24

Życzenia - Dzień Matki i Ojca

ŻYCZENIA od KLAS

 

2023-05-22

ZAPROSZENIE

Dyrektor i cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Garczegorzu

mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na montaż słowno–muzyczny

„Jest jedna droga w Polsce” poświęcony zesłańcom na Sybir.
  Przedstawienie odbędzie się 25 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Garczegorzu o godz. 17:00
(montaż trwa 30 min)
  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania historii polskich dzieci i ich rodzin deportowanych na Sybir.

2023-05-22

Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej w Damnie "Rytm i Melodia"

W dniu 13.05.2023r. uczennica naszej szkoły Natalia Wolska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Polskiej w Damnie "Rytm i Melodia". Natalia pięknie  zaśpiewała piosenkę Katarzyny Popowskiej "Przyjdzie taki dzień". Niestety ze względu na bardzo wysoki poziom konkurentów, tym razem nie udało jej się zdobyć podium. Życzymy Natalii rozwoju muzycznego i sukcesów w innych konkursach.

2023-05-19

DZIEŃ SYBIRAKA

18 maja po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ SYBIRAKA. Na uroczystość przybyli: zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pani Monika Włusek, dyrektorzy szkół, przedszkola i żłobka z terenu naszej gminy - pani Mariola Motyl, pani Grażyna Wójcik, pani Agnieszka Fitowska, pani Teresa Rycak, pani Katarzyna Tabaka. Szkołę w Łebieniu reprezentowała pani Elżbieta Laskiewicz. Gościliśmy panią Adelę Andrzejewską- córkę żołnierza AK, pana Radosława Czapiewskiego-wnuka zesłańca oraz jego żonę panią Krystynę Czapiewską, radnego naszej gminy -pana Mariana Syldatka, przedstawiciela Rady Rodziców- panią Bogumiłę Paczos oraz panią Jadwigę Zarzycką i pana Alojzego Bajora.

W montażu słowno-muzycznym pt. JEST JEDNA DROGA W POLSCE przedstawiono losy deportowanych na Sybir w czasie II Wojny Światowej polskich dzieci i ich rodzin. Uczniowie w wierszach i wspomnieniach obrazowo i wymownie ukazali drogę, życie codzienne i powrót z zesłania.

2023-05-19

Eliminacje powiatowe 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej. „Rodnô Mòwa” 2023

18maja w MDK-u w Lęborku odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej  „Rodnô Mòwa” 2023 .

W kategorii klas I-III  nasza uczennica Lena Klawińska uzyskała III miejsce.

W kategorii klas IV-VI nasza uczennica Maja Majewska zajęła II miejsce.

Dyplomy i nagrody wręczył pan Ryszard Wenta- Radny Powiatu Lęborskiego, pani Teresa Szczepńska- Dyrektor MDK-u w Lęborku  i jury konkursu. Uczennice do konkursu przygotowały panie Bożena Lenart i Małgorzata Leyk. Serdecznie gratulujemy.

2023-05-18

Medalowy finał powiatowy w lekkiej atletyce.

W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się finał powiatowy w lekkiej atletyce. Uczniowie SP Garczegorze reprezentowali Gminę Nowa Wieś Lęborska w skoku wzwyż, skoku w dal (Nikodem Sprawski) oraz w rzucie oszczepem (Wiktoria Reszka). Aby uczestniczyć w zawodach nasi uczniowie musieli najpierw wywalczyć 1 lub 2 miejsce w gminie w danej konkurencji. Finał powiatowy był dla nas bardzo udany. Nikodem Sprawski wywalczył srebro w skoku w dal oraz brąz w skoku wzwyż. Wiktoria Reszka brąz w rzucie oszczepem. Jednocześnie Nikodem uzyskał awans do finału wojewódzkiego, w którym będzie reprezentował nasz powiat w skoku w dal. Gratulujemy!!!!

2023-05-16

Wyniki KANGURA 2023

16 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Swoje umiejętności matematyczne postanowiło sprawdzić 14 uczniów. Przez 75 minut rozwiązywali oni  zadania jednej z czterech kategorii wiekowych: Żaczek , Maluch, Beniamin i Kadet.

W tym roku szkolnym (podobnie jak w roku ubiegłym) WYRÓŻNIENIE  zdobył:

KACPER  MRZYGŁÓD uczeń klasy  V.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

2023-05-14

Egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ

UWAGA!

Tradycyjnie w maju odbywa się w naszej szkole egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.

Egzamin można próbować zdać tylko raz w roku!

Wszystkich chętnych proszę o przygotowanie się do egzaminu

(pytania na ze strony: BRD - testy na kartę )

2023-05-12

„ZBIERAJ BUTELKI PET”

Przynosimy do szkoły zgniecione plastikowe butelki (bez etykiet).
Butelki zbieramy do 07.06.2023 r. (ostatni dzień odbioru butelek).
Szkoła, która uzbiera największą ilość butelek PET otrzyma:
- za 1 miejsce: monitor interaktywny,
- za 2 miejsce: ekostół i dwie ławki wykonane z zakrętek plastikowych,
- za 3 miejsce: rzutnik 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na pikniku ekologicznym w dniu 13.06.2023 r.

2023-05-11

Konkurs plastyczny MBP w Lęborku

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku organizowała konkurs plastyczny na zakładkę do książki inspirowaną opowiadaniem "Lęborskie czarki" Emilii Hinc. Wpłynęło ponad 60 prac. Uczennica klasy 1 - Anastazja Oborzyńska reprezentując naszą szkołę zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-05-11

52. Gminny Konkursu Recytatorski Literatury Kaszubskiej RODNȎ MÒWA.

10 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w 52. Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej RODNȎ MÒWA. 

W kategorii klas I-III:

I miejsce - Lena Klawikowska

III miejsce- Zuzanna Dziembowska

Wyróżnienie- Małgorzata Majewska, Marcelina Pawelczyk, Nadia Urbowska

W kategorii klas IV-VI:

II miejsce- Maja Majewska

Uczennice Lena Klawińska i Maja Majewska zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych. Uczennice przygotowały B. Lenart i M. Leyk.

2023-05-09

78 rocznica oswobodzenia KL Stutthof

9 maja uczniowie klas 8 z wychowawcami uczestniczyli w 78 rocznicy oswobodzenia KL Stutthof. W uroczystościach upamiętniających wzięli udział byli więźniowie: pani Maria Kowalska, pani Helena Majkowska, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwo, muzealnicy oraz liczna grupa młodzieży.

2023-04-28

Wycieczka klasy 8b

W dniach od 24 do 27 kwietnia odbył się biwak uczniów klasy 8b do Ostrzyc. To do piękna kaszubska  miejscowość położona wśród lasów i jezior. Wszystkim bardzo się podobało, zachęcamy innych do odwiedzenia tego uroczego miejsca.

2023-04-28

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII wspólnie z wychowawcą panem Michałem Górskim przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Szczególną uwagę zwrócono na takie wartości jak:  OJCZYZNA i WOLNOŚĆ. Podczas apelu wystąpił chór szkolny pod opieką pani Romany Kasprzak. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. Pani dyrektor Alicja Guźniczak podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie apelu. Pomocą służyli: pani Karolina Naczk, pani Honorata Smentoch, pani Anna Polska.  

2023-04-28

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa Drogowego

W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Łebieniu odbył się Gminny Konkurs Bezpieczeństwa Drogowego. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy rozwiązywali testy z ogólnej  wiedzy dotyczącej przepisów w ruchu drogowym i pieszym.  Drugi etap to test z wiedzy ruchu na skrzyżowaniach.  W kolejnym etapie wszyscy uczestnicy musieli zaliczyć test z jazdy rowerem składający się z 7 przeszkód.  Ostatnim etapem konkursu był praktyczny test z wiedzy pierwszej pomocy. Nasi uczniowie w składzie: David Napieraj, Jan Majer i Damian Keller po bardzo zaciętej i wyrównanej walce ostatecznie zajęli 3 miejsce. Warto, jednak wspomnieć, że w części praktycznej oboje zajęli 2 miejsce, a Jan jako jedyny uczestnik  turnieju przejechał najtrudniejsze 2 przeszkody bez punktów karnych. Gratulujemy!!!

2023-04-25

Pomoc ptakom - akcja Słowińskiego Parku Narodowego

W dniu dzisiejszym tj 25.04.2023 odwiedził nas pracownik Słowińskiego Parku Narodowego, który wraz z uczennicami klasy 8a okleił szklane elementy, znajdujące się przy wejściu do naszej szkoły specjalnymi kropkami, zapobiegającymi rozbijaniu się ptaków. W późniejszym czasie zostaną oklejone wszystkie okna, które stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla ptaków.