AKTUALNOŚCI

      

2022-12-17

Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców w Gdańsku

W sobotę 17 grudnia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej. Są to najważniejsze rozgrywki dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych.

2022-12-16

Szkolny konkurs „Zima zamknięta w słoiku”

W dniu dzisiejszym w naszej Szkole odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Zima zamknięta w słoiku" zorganizowanego przez panią Patrycję Czachorowską. W konkursie wzięło udział 52. dzieci, które wykazały się dużą kreatywnością. Powstały przepiękne prace! Każde dziecko zostało nagrodzone i otrzymało dyplom. Wszystkie prace konkursowe zostały przeznaczone na kiermasz szkolny.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi Panu Jarosławowi Mejer "Mejer Pol", który ufundował nagrody w konkursie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni!

2022-12-12

Szlachetna Paczka

Cała społeczność szkolna pokazała, że wspólnie razem pomaga!

W tym roku wszystkie siły skierowaliśmy na pomoc rodzinom potrzebującym w ramach akcji Szlachetna Paczka. To nowe doświadczenie dla naszej szkoły. Akcja była dużym przedsięwzięciem, ponieważ od początku do końca musieliśmy zorganizować wszystkie dary samodzielnie. Nasza szkoła potrafi działać cuda. Zebraliśmy tak dużo darów, że udało nam się pomóc trzem rodzinom.
Zebraliśmy ubrania, środki czystości, żywność, słodycze, zabawki dla najmłodszych i przybory szkolne.  Żadna z rodzin nie kryła łez i wdzięczności. Zapasy żywności i środków czystości zapewnią spokój na kilka tygodni.. Pragniemy podziękować nauczycielom, opiekunom, przedszkolakom i ich rodzicom za znaczącą pomoc.

 Do samego końca akcji dostawaliśmy wiadomości od rodziców naszych uczniów z pytaniami czy jeszcze można jakoś pomóc. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się we wspólną pomoc.

 Mówi się, że grudzień jest miesiącem cudów. Potwierdziliśmy to w stu procentach.

 Akcję przeprowadziły: H. Smentoch i  E. Greniuk.

2022-12-12

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny: "PRZYJAŹŃ"

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza uczennica klasy I - Anastazja Oborzyńska zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym na mema pod hasłem: "PRZYJAŹŃ". Konkurs ten zorganizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku pod Honorowym Patronatem Starosty Lęborskiego w ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Poniżej kilka zdjęć z wręczenia nagród.

Serdecznie gratulujemy Nastce i życzymy dalszych sukcesów.
2022-12-12

Ogólnopolski Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w Starogardzie Gdańskim

W dniu 10 grudnia dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Maja Syldatk, Wiktoria Romanowska i Nikola Karczewska rywalizowały w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki w Starogardzie Gdańskim. W zawodach uczestniczyło 36 zespołów.

2022-12-11

Konkurs ,,Każdy budować może..’’

Podsumowanie konkursu ,,Każdy budować może..’’

09.12.2022 roku podczas „dni otwartych” w Centrum Kształcenia Zawodowego w Lęborku odbyło się podsumowanie konkursu ,,Każdy budować może..’’ , którego organizatorem jak co roku jest PCE w Lęborku. Jednym  z zadań było wykonanie modelu  urządzenia z zakresu energetyki odnawialnej. Uczeń naszej szkoły Franciszek Leyk podjął się tego zadania i dzięki swojej kreatywności i wiedzy zdobył III miejsce. Gratulujemy !

2022-12-09

XV Wojewódzki konkurs pn. „Śpiewamy kolędy”

Dziś odbyła się piętnasta edycja wojewódzkiego konkursu pn. „Śpiewamy kolędy”. Dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu. W kategorii klas I-IV reprezentowała naszą szkołę Nadia Urbowska, a w grupie V-VIII Natalia Wolska. Obie nasze reprezentantki zdobyły uznanie jury. Nadia Urbowska otrzymała wyróżnienie za wykonanie pastorałki „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, natomiast Natalia zaprezentowała się w utworze „Jest taki dzień” i zajęła II miejsce. Gratulujemy !

2022-12-07

10015420Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów to inicjatywa Polaków, działaczy Amnesty International.
W tym roku – już po raz dwudziesty pierwszy – ludzie na całym świecie piszą listy w obronie tych, których prawa są łamane, których niesłusznie skazano na wieloletnie więzienia,
a nawet na śmierć.

Po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do Maratonu. Uczniowie już napisali wiele listów. W dniach 5 XII – 12 XII nadal będą pisali w szkole listy. Członkowie szkolnego wolontariatu

9 XII będą zbierali fundusze na wysłanie naszych listów.

 

Rodzice i inni członkowie rodzin również mogą dołączyć do Maratonu Pisania Listów na różne sposoby:

-  podpisać petycję na stronie Maratonu,

- napisać list w domu (korzystając z wzoru listu na stronie Maratonu lub napisać słowa wsparcia dla więzionych) i dostarczyć do szkoły do 12 XII, a zostanie on wysłany
w zbiorczej kopercie,

-  przekazać pieniądze na zakup znaczków w szkole lub na konto na stronie Maratonu.

 

Wyślij im wyrazy wsparcia i solidarności, aby mogli kontynuować swoją walkę.

 

Każdy głos jest ważny, a wszystkie głosy mogą przyczynić się do zmniejszenia wyroków lub zwolnienia z więzienia osób skazanych. Więcej wiadomości – na stronie maraton.amnesty.org.pl, a wkrótce na stronie szkoły.

 Najważniejsze, że pisanie listów przynosi efekty.

2022-12-07

KONCERT MUZYCZNY

W dniu 07.12.2022 odbył się koncert muzyczny w wykonaniu Pana Andrzeja Formeli oraz jego rodziny Ireny, Antoniego i Franciszka. Audycja dostarczyła uczestnikom wielu emocji i wrażeń. Podziwialiśmy wykonanie następującego repertuaru:

2022-12-06

MIKOŁAJKI

6 grudnia jak wszyscy wiecie Mikołaj chodzi po świecie oczywiście zawitał również w naszej szkole i rozdał każdemu po małym upominku. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przywitały Mikołaja śpiewając piosenkę świąteczną.

2022-12-05

Nerd Night w LO nr1

W piątek 2 grudnia uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w VII edycji  Nerd Night zorganizowanej przez społeczność szkolną I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku. W ciągu trzech godzin nasi wychowankowie uczestniczyli w pokazach i warsztatach naukowych z matematyki, informatyki, biologii, filozofii oraz języka angielskiego. Uczniowie spędzili bardzo miło piątkowe popołudnie. Zapoznali się również z ofertą edukacyjną szkoły. Dziękujemy nauczycielom i uczniom LO 1 za zaproszenie i trud włożony w organizację tej edukacyjnej akcji.

2022-12-02

PUZZLOWE ZMAGANIA

   W świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie wciąż nie brakuje osób ceniących sobie bardziej tradycyjne rozrywki. Jedną z nich jest układanie puzzli, o których słyszał zapewne każdy z nas. Jak się okazuje, te niewielkie kartonowe elementy na nowo wracają do łask, stanowiąc idealną rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.
Moda na puzzle stanowi aktualnie podobny fenomen, jak powrót popularnych niegdyś gier planszowych.
   Układanie puzzli niesie za sobą mnóstwo korzyści. Stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija sprawność manualną, uczy pracy w zespole. To świetna porcja zabawy i nauki. Układanie puzzli nie ma limitu wiekowego. Trzeba tylko dobrać stopień trudności, liczbę elementów.
Najczęściej spotykane puzzle składają się z 500, 1000, 1500 i 2000 elementów. Dla najwytrwalszych fanów dostępne są nawet takie, składające się z trzech i więcej tysięcy elementów.
Czytelnicy naszej biblioteki pokazali, że układanie puzzli to doskonała rozrywka dla dzieci. 

2022-12-02

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo obchodzony. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci, 25 listopada następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta. U nas w szkole także, już 23 listopada rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska młodsi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki mogły zatańczyć, "przybić piątkę" oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie z cudownym, ogromnym misiem. Na każdej twarzy - nie tylko uczniów, na widok misia zagościł uśmiech. To była wspaniała niespodzianka dla wszystkich. Uczniowie przynieśli swoje ulubione misie, aby wspólnie świętować. Wychowawcy zaplanowali gry i zabawy edukacyjne oraz prace plastyczne w nawiązaniu do pluszowych przytulanek.

 25 listopada w bibliotece szkolnej gościły dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i młodszych klas.  Dzieci tego dnia  przyniosły  ze sobą do biblioteki swoje ulubione misie. Były tańce, zagadki, śpiewanie misiowych piosenek i  czytanie misiowych bajek.

2022-12-02

Konkurs Powiatowy „Méster Bëlnégò Czëtaniô”.

1 grudnia w Lęborku - STACJA KULTURA-odbyły się POWIATOWE ELIMINACJE IX REGIONALNEGO KONKURSU  „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Do eliminacji powiatowych z naszej szkoły zakwalifikowały się trzy uczennice: Małgorzata Majewska, Nadia Urbowska i Marcelina Pawelczyk. Udział  wzięło 32 uczniów z całego powiatu. Uczestnicy konkursu  mieli za zadanie poprawnie przeczytać wylosowany tekst w języku kaszubskim. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Uczniowie prezentowali wysoki poziom znajomości języka kaszubskiego, świetnie czytali interpretując wylosowane utwory. Uczennice do konkursu przygotowała p. B. Lenart. Ostatecznie, po długich naradach, przyznano miejsca. I tak nasze uczennice uplasowały się  na:

I miejsce - Małgorzata Majewska

wyróżnienie- Marcelina Pawelczyk

Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować nasz powiat w finałach, które odbędą się 9 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Życzymy powodzenia.

2022-11-29

Andrzejki w świetlicy

29 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe. W tym dniu zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie mogli wyczytać z kart jaka czeka ich przyszłość, poznali swoje zawody, przekłuwali szpilką papierowe serce, aby dowiedzieć się jakie imię będzie miał wybranek oraz w numerologii poznali swoje marzenia. W czasie zabawy, nie zabrakło też nagród i upominków. Andrzejkowy czas dostarczył dzieciom wiele niezwykłych przeżyć i emocji.