AKTUALNOŚCI

      

2023-02-28

ŻYWA LEKCJA HISTORII

27 lutego w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Gościliśmy średniowiecznych  rycerzy z Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO.  Demonstrowali elementy walki rycerskiej, strojów, zbroi, broni  i narzędzi, którymi posługiwali się rycerze.

2023-02-24

Wycieczka do Gdyni

   23 lutego uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Gdyni. Pierwszą atrakcją była wizyta w Kaszubskim Forum Kultury, gdzie dzieci malowały gipsowe konie oraz wykonywały ciekawe zadania związane z  haftem kaszubskim i  miejscowościami na Kaszubach. Posililiśmy  się w w kultowej pizzeri „Anker”. Wycieczkę zakończył spacer nad morze. Zachwycaliśmy się widokiem  statków  czekających na redzie  przed portem gdyńskim oraz ptakami pływającymi po morzu. Czekamy na następny wyjazd.

2023-02-23

Wizyta gości

21.02.2023r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie  starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Gdańsku pani Beaty Sobańskiej – Zając z dyrektorami placówek oświatowych Gminy Nowa Wieś Lęb. i Gminy Łeba.

   Spotkania organizowane przez poszczególnych dyrektorów mają na celu m.in. poznanie bazy lokalowej, działalności edukacyjnej i wychowawczej , tradycji  i swoistej odrębności danej placówki...

2023-02-22

Ogólnopolski konkurs!

Zachęcamy do ogólnopolskiego konkursu pt.: ,,Skrzydlaci rycerze w bitwie o Anglię. Historia Żołnierzy z Dywizjonu 303’’

2023-02-21

Drukujemy w 3D

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzymała również drukarkę 3D. Po kilku miesiącach uzbierała się już niemała kolekcja wydrukowanych prac. Na szkolnym holu możemy obejrzeć najciekawsze z wydruków i dowiedzieć się więcej o tej nowoczesnej technologii. Na drukarce 3D możemy drukować pomoce naukowe, zabawki, narzędzia, ozdoby ...i to co sobie wymyślimy, a na lekcjach informatyki uczniowie projektują już swoje pomysły w 3D.

2023-02-20

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving w Gdańsku

W niedzielę 19 lutego odbył się kolejny etap Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Dziewcząt. Uczennice naszej szkoły: Maja Syldatk i Wiktoria Romanowska zaprezentowały bardzo wysoką formę i pewnie awansowały do 4 ligi (na 12 lig) odnosząc 4 zwycięstwa i 1 jedną porażkę...

2023-02-20

Mistrzynie Gminy w Piłce Ręcznej

Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Wiktoria Reszka, Oliwia Nadolska, Zuzanna Sitkowska, Laura Makurat, Anna Lis, Kinga Zelewska, Maja Mielewczyk, Natalia Wolska zostały Mistrzyniami Gminy w Piłce Ręcznej i awansowały do finału powiatowego, który w marcu odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 5 w Lęborku. Gratulujemy!!!!

2023-02-13

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving w Chwaszczynie

             W niedzielę uczniowie naszej szkoły reprezentujący gminny klub sportowy UKS „Libero” Łebień w kategorii „dwójek” rywalizowali na hali sportowej w Chwaszczynie.

2023-02-11

Niebieskie serce

Dnia 9 lutego tuż obok budynku szkoły zostało ustawione niebieskie serce - pojemnik na plastikowe nakrętki. Uczniowie naszej szkoły zbierają je od lat, ale były one gromadzone, a potem w większej ilości przekazywane. Od dziś dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”, a zwłaszcza Pani Emilii Elandt oraz Krzysztofowi Okrój mamy piękne wielkie serce, które mamy nadzieję szybko zapełnić. To rodzice niebieskiego bohatera o wielkim sercu. Bardzo im dziękujemy.

Dziękujemy też osobom, które dotychczas zajmowały się zbiórką nakrętek i zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji.

2023-02-10

Pomorski Bieg Walki o Pamięć

W Krępie Kaszubskiej odbył się „Pomorski Bieg Walki o Pamięć” - Pamięci Jeńców Obozu KL Stutthof „Marsz Śmierci”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli posłowie na Sejm RP Piotr Müller i Kacper Płażyński oraz Komendant Główny OHP Małgorzata Zwiercan. Organizatorami cyklu biegów były Stowarzyszenie „Brygada Inki” . Wśród dzieci i młodzieży nie zabrakło uczniów z naszej szkoły, którzy dopingowani przez rodziców przystąpili do rywalizacji na dystansie 300 m.

2023-02-10

DZIEŃ BABCI i DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

(Film z uroczystości)

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły ugościli swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Były tańce, piosenki i wierszyki, a przy stolikach z kawą i ciastem, dostojni goście podziwiali występy swoich wnucząt. W  niejednym oku zakręciła się łezka radości, a na koniec każde z wnucząt wręczyło kwiatek z prezentem. Nagrodą były uściski z całuskami od kochanej Babci i Dziadka...

2023-02-10

Życzenia dla Babci i Dziadka od klasy IV

Życzenia dla Babci i Dziadka od klasy IV

2023-02-06

XIV POMORSKI KONKURS POEZJI UCZNIOWSKIEJ

Niektórzy lubią poezję

 

Cele konkursu: rozbudzanie wyobraźni poetyckiej,

rozwijanie wrażliwości, zdolności i umiejętności literackich,

inspirowanie do aktywności twórczej,

promocja młodych talentów i wymiana doświadczeń poetyckich.

2023-02-02

Sukces uczennicy klasy I-ej

W piątek, 13 stycznia uczennica klasy pierwszej - Anastazja Oborzyńska została wyróżniona w powiatowym konkursie na lęborską maskę jasełkową pn. „Przyszyj materiał do gwieździstej maski jasełkowej”. 

2023-01-30

WOŚP - 2023

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zagrali w 31 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Wolontariusze (Amelia Gerc, Sandra Labuda, Magdalena i Franciszek Leyk, Mariusz Paczos) pod opieką  pań: H.Smentoch, E.Bira, E.Greniuk, D.Boetcher oraz p. D.Waszczuka i rodziców, zbierali datki w szkole i na ulicach Lęborka. W sumie uzbierali kwotę 976,32 zł.!!! Wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom oraz darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

2023-01-27

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2023/2024.