AKTUALNOŚCI

      

2023-10-13

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Gościliśmy u nas Zastępcę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska panią Monikę Włusek, przedstawicieli rady Rodziców panie Annę Gibuła i Angelikę Oborzyńską. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Guźniczak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych ludzi. Wszyscy pracownicy szkoły zostali uhonorowani z okazji dzisiejszego święta. Była to także okazja do świętowania jubileuszów : 35. lecia pracy p. dyr. Alicji Guźniczak, 30. lecia pracy p. Marii Cieszkowskiej oraz 20. lecia pracy p. Michała Górskiego. Oprócz tego p. Michał Górski otrzymał nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska za szczególne osiągnięcia. 

2023-10-12

Wyjazd do kina

W środę 11.10.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas Ia, Ib, II I III wybrały się na wycieczkę do kina "Fregata" w Lęborku na film animowany pt. "Kosmici w naszej szkole. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę wrażeń i pozytywnych emocji.

2023-10-06

Tworzenie biżuterii w klasie III

Jesień nadeszła, a wraz z nią pojawiły się owoce jarzębiny, dzikiej róży czy głogu…Uczniowie klasy III postanowili to wykorzystać i podczas zajęć tworzyli piękną biżuterię. Efektem pracy dzieci  były śliczne korale, bransoletki, a nawet wianuszki i pierścionki. Zajęcia praktyczne to jest to, co dzieci lubią najbardziej.

2023-10-06

Światowy Dzień Uśmiechu

Uczniowie naszej szkoły - zarówno młodsi jak i starsi świętowali "Światowy Dzień Uśmiechu". Żółty, to kolor przewodni dzisiejszego świętowania. Dostrzegalny był zarówno w częściach garderoby, dekoracjach klasowych, szkolnych oraz pracach plastycznych. Obchody tego dnia mają na celu zachęcenie do jak najczęstszego, szczerego uśmiechania się oraz czynienia dobrych uczynków.

2023-10-05

Szkoła gotowania w kl. II

Za oknem prawdziwa jesień, a klasa II w "Szkole gotowania". Najpierw w teorii z podręcznikiem, a następnie warsztatowo. Kreatywni uczniowie przynieśli składniki, z których powstały ich piękne i zdrowe "dzieła sztuki" Uczniowie uwielbiają takie zajęcia. Było kolorowo, smacznie i  zdrowo. 

2023-10-04

Mistrzostwo powiatu i awans do półfinału wojewódzkiego w szachach drużynowych.

Historyczne zwycięstwo naszych uczniów podczas finału powiatowego, który odbył się 4 października na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łebie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oskar Okrój, Marcel Detlaf, Andrij Rumiantsev i Amelia Gerc zaprezentowali bardzo wysoki poziom pokonując mistrzów z gminy Wicko, Łeba i Lęborka. Jedyny remis odnotowali z zawodnikami z SP Maszewo. Zdobywając mistrzostwo powiatu nasi uczniowie będą reprezentować powiat lęborski w półfinale wojewódzkim, który zaplanowany został w Kartuzach. Gratulujemy!!!!

2023-10-04

Gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych.

W dniu 3 października odbyły się gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły dziewczęta i chłopcy w kategorii klas IV-VI oraz klas VII-VIII.  W zależności od kategorii i płci zawodnicy mieli do pokonania od 600 do 800 metrów. W wyniku sportowej rywalizacji chłopcy z klasy 8 wywalczyli 2 miejsce w gminie. Pozostałe reprezentacje wywalczyły 3 miejsce.

2023-10-02

Dzień Chłopaka

W klasie drugiej z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne prezenty oraz życzenia. Kolejną niespodzianką był słodki poczęstunek oraz życzenia od Samorządu Uczniowskiego. Kolorowe dekoracje urozmaiciły ten wspaniały dzień. Chłopcy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

2023-10-02

ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE

                                 Wysuszone kasztany i żołędzie przynosimy z dołączoną informacją:

                                                   Imię i nazwisko ucznia.................................

                                                              Klasa..............................

                                                       Zebrane kasztany i żołędzie przekazujemy panu konserwatorowi.

2023-09-29

Kolorowa lekcja chemii

Uczniowie klasy 7 wykonywali na lekcji chemii tęczowe doświadczenie. Przy pomocy soli, cukru i bibuły sporządzali roztwory o różnej gęstości, które po odpowiednim wlaniu do probówek utworzyły kolorową tęczę. Uczniowie w praktyczny sposób zapoznali się z pojęciem gęstości.

2023-09-29

Ślubowanie klas pierwszych

29.09.2023r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Wicedyrektor Alicję Stromską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

2023-09-28

Chłopcy z naszej szkoły Mistrzami Gminy w Badmintonie (Igrzyska Młodzieży)

Dnia 28 września na sali sportowej w Szkole Podstawowej w Łebieniu odbyły się gminne zawody w badmintonie. Najlepszy wynik uzyskali chłopcy z klasy 8, którzy pokonali wszystkich rywali zdobywając mistrzostwo gminy oraz uzyskali awans do finału powiatowego. Do podwójnego mistrzostwa zabrakło niewiele, ponieważ dziewczęta w składzie Amelia Gerc, Zuzanna Kadłubowska i Sandra Labuda po bardzo zaciętej i wyrównanej walce przegrały mecz o 1 miejsce z uczennicami ze Szkoły Podstawowej w Redkowicach (wynik spotkania 3:2 dla Redkowic). W grupie młodszej (klasy 4-6) zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli 3 miejsce w gminie. Gratulujemy!

2023-09-27

Podwójne Mistrzostwo Gminy w Szachach Drużynowych!!!

Dnia 27 września nasza szkoła była gospodarzem gminnych zawodów w szachach drużynowych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Zarówno w kategorii klas 4-6 oraz 7-8 uczniowie naszej szkoły zdominowali rywalizację i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Jako mistrzowie gminy uzyskali awans do finału powiatowego, na którym będą reprezentowali naszą gminę. Turniej odbędzie się 4 października na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łebie. Gratulujemy!

Skład drużyny (klas 4-6): Igor Środa, Kacper Mrzygłód, Kacper Kotłowski, Zuzanna Czechowicz

Skład drużyny (klas 7-8): Adrii Rumiantsev, Oskar Okrój, Marcel Detlaf, Amelia Gerc

2023-09-25

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Chwaszczynie

W dniach 23 i 24 września na hali sportowej w Chwaszczynie odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii „dwójek” i „trójek”. W turnieju wzięły udział m. in. drużyny ze Szczecina, Koszalina, Zawiercia, Goleniowa, Gdańska, Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Wasilkowa i Chwaszczyna. To był pierwszy turniej w tym roku szkolnym. Zebraliśmy cenne doświadczenie i materiał szkoleniowy. Przed nami udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski „Kinder of Joy”. Uczennice naszej szkoły wraz z koleżankami z SP Łebień są reprezentantkami gminnego klubu sportowego UKS „Libero” Łebień.

Kategoria „dwójek”  : Natalia Tandek, Iga Budzeń

Kategoria „trójek”:  Maja Syldatk, Wiktoria Romanowska, Nikola Karczewska, Wiktoria Janiszewska

2023-09-24

UROCZYSTOŚCI RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE W KRĘPIE KASZUBSKIEJ

Coroczne uroczystości rozpoczęto zapaleniem zniczy i złożeniem wieńców przy Pomniku Ofiar Marszu Śmierci w Gęsi. O godz. 14.00  na cmentarz w Krępie Kaszubskiej wprowadzono sztandary, kompanię honorową 1. Lęborskiego Zmechanizowanego Batalionu  im gen. Jerzego Jastrzębskiego i odśpiewano  hymn państwowy. Na cmentarzu zgromadzili się mieszkańcy Ziemi Lęborskiej, poczty sztandarowe,  delegacje szkół , instytucji  i samorządowcy.

Po Mszy św. – odprawionej w intencji poległych w Marszu Śmierci – uczniowie naszej szkoły przedstawili  montaż słowno-muzyczny  pt. ,,Miałam 13 lat…” przygotowany przez panie: Irenę Bednarczyk, Ewę Gębarowską i Bożenę Lenart. W montażu wystąpili: M. Majewska, A. Lejkowska, M. Bratek, A. Klawikowska, D. Napieraj, M. Itrych, K. Brylowska, W. Block, S. Labuda, W. Bemowska, M. Krotoszyńska, K. Abczyński, L. Klawińska.

Kierownik Działu Naukowego Muzeum Stutthof w Sztutowie pan Marcin Owsiński wygłosił krótką prelekcję poświęconą więźniom, którzy szli w Marszu Śmierci. Kustosz do spraw zbiorów pani Bogusława Tartakowska  zaprezentowała  eksponaty przywiezione z Muzeum w Sztutowie - pasiak, buty oraz pasek z wyrytymi datami i nazwami miejscowości.

Żołnierze 1. Lęborskiego Zmechanizowanego Batalionu im gen. Jerzego Jastrzębskiego odczytali Apel Poległych i oddali salwę honorową. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem pamięci.  Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali Rotę.

Osoby zainteresowane miały możliwość odwiedzenia Izby Pamięci Ofiar Marszu Śmierci.     

2023-09-24

SPRZĄTANIE CMENTARZA W KRĘPIE KASZUBSKIEJ

24 września br., w przeddzień niedzielnej uroczystości patriotyczno-religijnej, na cmentarz w Krępie Kaszubskiej pospieszyła grupa uczniów z naszej szkoły, aby zagrabić i zamieść opadłe liście.

W prace porządkowe zaangażowali się uczniowie i uczennice: Igor Środa, Ala Lejkowska, Wiktoria Block, Filip Lejk, Paweł Mielewczyk,  Kacper Mrzygłód, Kacper Kotłowski, Piotrek Domaros, Wiktoria Bemowska, Małgosia Krotoszyńska, Oliwia Miedzińska, Krzysiek Rybakowski, Błażej Bikowski, a także trzecioklasista Kuba Mrzygłód i pięciolatka Marysia Maksymowicz z mamą Stellą, Milena Rzepka z tatą Adamem oraz absolwent naszej szkoły Julian Rzepka. Nad grupą pieczę sprawowała jak zwykle pani Irena Bednarczyk.

Wszystkim zaangażowanym w prace należą się ogromne podziękowania – tym, którzy sprzątali już po raz kolejny, jak i tym, którzy przybyli po raz pierwszy.

Zapraszamy ponownie za rok.