AKTUALNOŚCI

      

2023-11-30

Zbiórka skarpetek i mini kosmetyków dla pacjentów szpitala

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji zbiórki skarpetek i mini kosmetyków dla pacjentów szpitala.

2023-11-30

Zajęcia na temat ochrony zdrowia - szkodliwość korzystania z solarium

W ramach akcji związanej z tematem szkodliwości udostępniania solarium małoletnim w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia wśród uczniów klas IV-VIII. Działania te miały na celu minimalizowanie negatywnych następstw korzystania z solarium, leczenia osób uzależnionych od solarium oraz profilaktyki nowotworów skóry w szczególności czerniaka złośliwego.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, odbyła się pogadanka na temat szkodliwości solarium oraz wykonali plakaty, tematycznie związane z powyższą akcją.

2023-11-30

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień życzliwości i pozdrowień" cały ostatni tydzień. Podejmowaliśmy przeróżne działania, w które włączył się również samorząd szkolny. Jednym z nich była - poczta życzliwości. Każdy mógł sprawić przyjemność drugiej osobie pisząc coś miłego i wrzucając do pudełka życzliwości.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali medale życzliwości dla bliskich oraz plakat związany tematycznie z tym dniem.

2023-11-30

Przyjaciel naszej szkoły dr Marcin Owsiński został pierwszym laureatem Nagrody im. Profesora Stanisława Salmonowicza

Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy informację, że przyjaciel naszej szkoły dr Marcin Owsiński w dniu 27 listopada 2023 roku został pierwszym laureatem Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Profesora Stanisława Salmonowicza. 

2023-11-29

OGROMNY SUKCES W TENISIE STOŁOWYM

Uczennice naszej szkoły w gronie 6 najlepszych szkół podstawowych województwa pomorskiego w tenisie stołowym!!!

W dniu 29 listopada na hali sportowej w Miechucinie odbył się Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym. Dziewczęta podzielone zostały na 2 grupy po 3 zespoły. Naszym uczennicom zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu z Konarzynami oraz wygranym meczu że Stegną  zajmujemy 2 miejsce w grupie, które dało nam prawo gry o brązowy medal w województwie. Ostatecznie przegrywamy brąz z zespołem z Gdyni zajmując 4 miejsce w województwie. Gratulacje!!!

2023-11-29

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Chłopców

25 listopada odbył się  turniej inauguracyjny w ramach  Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Chłopców w kategorii "dwójek" w Malborku. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący gminny klub UKS Libero Łebień mogli rywalizować z najlepszymi zawodnikami z Pomorza.Warto wspomnieć,że duża grupa naszych zawodników to uczniowie klasy trzeciej, którzy ambitnie walczyli z zawodnikami starszymi o rok.Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji środków Gminy Nowa Wieś Lęborska.

2023-11-29

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Dziewcząt

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Dziewcząt w kategorii "dwójek" rozpoczęły się turniejem rozstawieniowym w Starogardzie Gdańskim. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 72 zespołów.Dla większości zawodniczek UKS Libero Łebień były to pierwsze poważne zmagania sportowe.Klub reprezentowany był przez uczennice SP w Garczegorzu i SP Łebień.
Wyjazd był możliwy dzięki dofinamsowaniu z dotacji środków Gminy Nowa Wieś Lęborska.

2023-11-29

Andrzejki 2023

W środę w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 15:30 i trwała do 17:30. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny wraz z opiekującymi się nauczycielami. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali nauczyciele oraz wychowawcy. Przewodnicząca samorządu zadbała o odpowiedni repertuar tak, aby każdy mógł się dobrze bawić. Nasi uczniowie nie potrzebowali ani chwili, by poddać się tanecznym pląsom. W momencie wybrzmienia pierwszych nut cała społeczność szkolna była na parkiecie. Choć frekwencja na dyskotece nie była stuprocentowa to i tak można powiedzieć, że impreza udała się. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy. Już jutro powtórka - tym razem dla uczniów klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego. 

Dziękujemy uczniom za mile spędzony czas.

2023-11-29

Bohater ON- włącz historię !

Bohater ON- włącz historię ! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nasza szkoła włączyła się także do tej akcji. Na lekcjach historii  odbyły się pogadanki poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie klas IV-VI oglądali film pt. ,,Iskra nadziei", a starsi film pt. ,, Uparte serce tego miasta". Uczniowie wykonywali kartki z życzeniami i podziękowaniami dla powstańców, które można było oglądać na gazetce znajdującej się na korytarzu szkolnym.

2023-11-28

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie. 

2023-11-23

WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

W październiku i listopadzie w bibliotece szkolnej została wystawiona ekspozycja nowości wydawniczych. Podczas wystawy uczniowie mieli możliwość poznać nowości wydawnicze z zakresu nauk przyrodniczych, filozoficzno- psychologicznych i społecznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie–bajki, książki o zwierzętach, roślinach, parkach narodowych, o klimacie, o planetach,  o sportowcach. 

2023-11-23

„Mała książka – wielki człowiek”

Klasy pierwsze naszej szkoły biorą udział w projekcie „Mała książka–wielki człowiek” skierowanym do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Wyrobienie nawyków czytelniczych i rozbudzenie miłości do książek zaczyna się już od wczesnego dzieciństwa.

Projekt połączony jest z ogólnopolską kampanią społeczną „Mała książka–wielki człowiek”, w ramach której przypominamy rodzicom i opiekunom korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Podczas zajęć bibliotecznych dzieci otrzymały Wyprawki Czytelnicze – książkę oraz broszurę dla rodziców. Zapoznały się z prośbami książki, wysłuchały opowiadania o odwiedzinach w bibliotece oraz otrzymały zakładki.

2023-11-23

Gminny Konkursu Czytelniczy „Méster bëlnégò czëtaniô”.

22 listopada w szkole w Redkowicach odbyły się gminne eliminacje konkursu czytelniczego „Méster bëlnégò czëtaniô”. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział siedmiu uczniów. Zaprezentowali losowo wybrane teksty w języku kaszubskim. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kategoria klas I-II

II miejsce - Maja Labuda

III miejsce- Jan Wrzesień

Wyróżnienie – Anastazja Oborzyńska

Kategoria klas III-IV

I miejsce –Lena Klawińska

III miejsce Nadia Urbowska

Wyróżnienie- Zuzanna Dziembowska

Kategoria klas V-VI

I miejsce – Maja Majewska

Osoby te będą reprezentowały naszą gminę w Lęborku na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy!

2023-11-22

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

W dniu 21.11.23r.  w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięło udział ok.30 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Alicja Lejkowska- kl. VI

Maja Majewska -kl. VI

Marcjanna Itrych – kl. VII

Amelia Gerc -kl. VIII

2023-11-21

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

W ramach dotychczasowych działań związanych z upowszechnianiem pszczelarstwa w naszej szkole rozpoczynamy realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Będą w nim uczestniczyć uczniowie klas I-III. Będą to zajęcia edukacyjne dla dzieci, w których pokażemy w jak wielu dziedzinach naszego życia używamy produktów, które mamy dzięki pszczołom. Uzmysłowimy dzieciom jak mogą same dbać o pszczoły w swoim otoczeniu oraz żeby nie bały się pszczół. Od fundacji Pszczoła Bohatera otrzymaliśmy ul edukacyjny oraz kombinezon dziecięcy plus rękawice pszczelarskie dziecięce – jako zestaw pozwalający na przeprowadzenie kompleksowych zajęć edukacyjnych. Umieściliśmy go w klasie tworząc kącik pszczelarski-  Pracownię Akademii Pszczoły Bohatera.