AKTUALNOŚCI

      

2024-04-22

Gminne zawody w piłce nożnej -Igrzyska Dzieci

W dniu 18 kwietnia na orliku przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się zawody w piłkę nożną dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk  Dzieci. W turnieju udział wzięły reprezentacje z  SP w Nowej Wsi Lęborskiej, SP Garczegorze, SP Leśnice i NSP Mosty. W wyniku  sportowej rywalizacji dziewczęta naszej szkoły zajęły 3 miejsce w gminie. Reprezentacja chłopców wygrała dwa mecze, pokonując SP Leśnice i NSP Mosty. W meczu o miejsce 1 ulegli reprezentacji SP Nowa Wieś Lęborska zajmując ostatecznie 2 miejsce w gminie. Gratulujemy.

2024-04-22

Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży

W dniu 17 kwietnia na boisku przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się zawody w piłkę nożną. Uczennice naszej szkoły w meczu o 1 miejsce po zaciętym i wyrównanym spotkaniu przegrywają z gospodarzami zawodów 0:1.Wicemistrzami gminy zostali również chłopcy naszej szkoły, pokonując zawodników SP Leśnice i SP Azymut Mosty. Niestety w meczu finałowym przegrywamy z  gospodarzami  z Nowej Wsi Lęborskiej zajmując 2 miejsce. Warto wspomnieć, że na zawodach po raz pierwszy pojawili się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Azymut w Mostach. Gratulujemy

2024-04-22

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dnia 19 kwietnia odbył się w Zespole Szkół w Łebieniu Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w etapie gminnym. W turnieju wzięli udział uczniowie z 4 Szkół Podstawowych z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VIII: David Napieraj, Oskar Okrój, Jan Majer i Maciej Szablewski, którzy drużynowo zdobyli II miejsce, a indywidualnie Oskar Okrój - II miejsce, David Napieraj - III miejsce i Jan Majer - VIII miejsce. Gratulujemy!!

2024-04-19

Planetarium

17 kwietnia na naszej sali gimnastycznej, z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi, wzięliśmy udział w niezwykłej atrakcji - tajemniczej kopule planetarnej. Uczniowie naszej szkoły i nawet najmłodsze przedszkolaki mieli okazję zajrzeć do jej wnętrza. Podczas kosmicznego seansu dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę i razem z nią udały się w podróż przez cztery pory roku. To było niesamowite przeżycie i ekscytująca lekcja!

2024-04-18

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

 18 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z pszczelarzami w ramach projektu edukacyjnego AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA.  Gościliśmy u nas pszczelarzy : Prezesa Powiatowego Koła Pszczelarzy – p.  Jana Przychodę, p. Andrzeja Kąckowskiego, który zajmuje się edukacją z zakresu leśnictwa i pszczelarstwa oraz p. Waldemara Lenart. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0-III.  Dzisiejsze spotkanie było okazją do  zgłębienia wiedzy  z zakresu pszczelarstwa.  Uczniowie  dowiedzieli się m.in. jaką strukturę ma pszczela rodzina, co to są plastry, jak powstaje miód, co dzieje się w ulu zimą, co to są barcie oraz jak wygląda ubranie pszczelarza. Nasi wychowankowie mogli na własnej skórze przekonać się, ile trzeba się napracować, aby ogrzać królową, wyprodukować łyżeczkę miodu,  czy zebrać pyłek z kwiatów.

2024-04-17

Wyjazd do teatru Tęcza w Słupsku

12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 0 -3 uczestniczyli w spektaklu  Teatru Tęcza w Słupsku pt.: ,,O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników".  Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaciekawieniem oglądali spektakl, w którym nie zabrakło humorystycznych akcentów. Na pewno przyjedziemy tutaj jeszcze nie raz.

2024-04-17

Pola Nadziei 2024

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji Pola Nadziei 2024. Wolontariusze będą zbierać kwestę w niedzielę pod kościołem w Garczegorzu i Janowicach podczas Mszy Świętej.

2024-04-16

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROGRAMISTYCZNY GIGATHON

Weź udział w konkursie i walcz o nagrody !!!

Masz od 7 do 18 lat? Sprawdź się w programistycznych wyzwaniach i wygraj konsole Xbox Series X, sprzęt komputerowy i technologiczny i wiele więcej!

Link do strony z rejestracją.

  • Dla uczestników w wieku 7-9 lat przygotowaliśmy tematykę programowania w Minecrafcie.
  • Uczestnicy w wieku 10-12 będą mogli sprawdzić się w programowaniu w Scratch.
  • Dla młodzieży w wieku 13-15 przygotowaliśmy zadania w języku Python/C#/C++ (do wyboru).
2024-04-15

Sportowa niedziela

Sportowa niedziela to już tradycja dla uczennic naszej szkoły i zawodniczek gminnego klubu UKS "Libero" Łebień. Tym razem wybraliśmy się do Gdańska. Nasze uczennice z klasy 3 rywalizowały w grach singlowych z zawodniczkami województwa pomorskiego. Był to pierwszy turniej - rozstawieniowy. Kolejny już  w maju.

2024-04-15

Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Kinder Joy of Moving w Gdańsku

W niedzielę odbyła się ostatnia runda w kategorii „2” chłopców w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving. Tym razem nasi zawodnicy grający w gminnym klubie UKS „Libero” Łebień rywalizowali w Gdańsku ze zmiennym szczęściem. Były zwycięstwa i porażki. Warto zaznaczyć, że większość chłopców naszej drużyny to uczniowie klas drugich i trzecich, którzy rywalizują z zawodnikami klas 4. Zdobyte doświadczenie powinno zaowocować w następnym sezonie. Gratulujemy!!!
Skład drużyn:
Fabian Wenta, Stanisław Machola – UKS „libero” 1
Marcel Bemowski, Filip Plichta – UKS „Libero” 2
Dawid Kadłubowski, Maksymilian Machola – UKS „Libero” 6
Wolontariuszki i największe fanki klubu:
Wiktoria Bemowska i Marcjanna Itrych

2024-04-15

Mistrzostwa województwa w grach singlowych chłopców

W  Malborku uczniowie naszej szkoły grający w gminnym klubie UKS Libero Łebień, z klasy 3 konfrontowali swoje umiejętności gry singli z kolegami z innych zespołów woj. pomorskiego - w ramach rozgrywek Kinder Joy of Moving.

Zawodnicy: Marcel Bemowski, Filip Plichta, Maksymilian Machola.

2024-04-15

AUTYZM na tęczowo

W ostatni weekend odbył się Marsz dla Autyzmu ulicami miasta Lęborka. Wzięli w nim udział chętni uczniowie wraz rodzicami oraz nauczyciele.
Wcześniej u nas w szkole rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Z autyzmem za pan brat". Wpłynęło łącznie 17 prac z przedszkola oraz klas I - III. Oto wyniki:
Maria Maksymowicz (5-latki)
Kalina Domarus (5-latki)
Lena Paczos kl. I a
Antoni Drużyński kl.I a
Kajetan Dziembowski kl. I b
Julia Klawikowska kl.I b
Antonina Ramczykowska kl.II
Anastazja Oborzyńska kl. II
Lena Drużyńska kl. III
Zofia Konkel kl. III
Wyróżnienia:
Marta Syldatk 5-latki
Hanna Czechowicz 5-latki
Oliwia Janiszewska kl. I b
Mają Labuda kl. II
Hubert Reszka kl. II
Zuzanna Dziembowska kl. III
Dawid Kadłubowski kl. IV
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach 
Prace osób, które zajęły 1 miejsca zostały wysłane na Powiatowy konkurs plastyczny "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam" do Stowarzyszenia Niebieski Skarb.
Zorganizowany konkurs był nie tylko okazją do świętowania Dnia Świadomości Autyzmu, ale  także do pogłębiania wiedzy na temat tego zaburzenia. Pamiętajmy, że osoby w spektrum potrzebują akceptacji W tym roku zrezygnowaliśmy z koloru niebieskiego i postawiliśmy na barwy tęczy bo spektrum autyzmu to jakby tęczowy świat - różnorodność. Każde dziecko jest jak niekończąca się bajka pełna kolorowych przygód - stąd znak nieskończoności. Uczniowie na świetlicy wykonywali takie tęczowe znaki nieskończoności, które wykorzystaliśmy jako tematyczną dekorację. Organizatorkami tej akcji były Panie:
D. Boetcher, H. Smentoch oraz E. Bira.

2024-04-12

Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym MATHMAN

22 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Redkowicach odbył się etap rejonowy konkursu matematycznego MATHMAN. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Znamy już wyniki!

Do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim przeszli:

❖ KACPER MRZYGŁÓD - uczeń kl. VI oraz

❖ ANDRII RUMIANTSEV- uczeń kl. VIII.

Są to uczniowie, którzy bardzo dobrze spisali się na etapie rejonowym. Rozwiązywali oni zestaw zadań otwartych, przez 90 minut. Były to zadania o wysokim stopniu trudności.

Beata Granzin

2024-04-04

KONKURS PLASTYCZNY- MAGICZNY ŚWIAT PSZCZÓL

KONKURS PLASTYCZNY-MAGICZNY ŚWIAT PSZCZÓŁ

PRACA KONKURSOWA

1. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

a. temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać dowolne, artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla tematyki Konkursu,

b. rozmiar

– praca konkursowa płaska powinna być wykonana w formacie A3 lub  A2

 - praca konkursowa przestrzenna bez ograniczeń,

 c. forma i technika – technika dowolna, technika przestrzenna, wykonanie: dowolne,

2. Każda praca plastyczna winna być odpowiednio opisana na odwrocie

3. Prace składamy w bibliotece do dnia 15.04.2024r.

4. Wręczenie nagród 18.04.2024r.

 

Zapraszamy do udziału!