AKTUALNOŚCI

      

2024-03-29

Kwitną wokół nas...

Wiosna to czas, w którym budzi się do życia przyroda, dając nową nadzieję. Zakwitły żonkile przy Szkole Podstawowej w Garczegorzu, które zostały posadzone przez uczniów klasy VII i VIII w październiku 2023 r. w ramach międzynarodowego programu realizowanego przez hospicja – „Pola Nadziei”.

2024-03-28

"PRZYWITAJ Z NAMI WIOSNĘ"

"PRZYWITAJ Z NAMI WIOSNĘ"

W minioną niedzielę uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu pod opieką Pań: H. Smentoch, E. Bira oraz D. Boetcher kwestowali pod kościołem w Janowicach oraz Garczegorzu. Była to akcja zorganizowana przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne pod hasłem "Przywitaj z nami Wiosnę" Miała ona na celu sprzedaż palemek zrobionych przez uczniów naszej szkoły oraz żonkili. Wspólnie zebraliśmy 1209,07 zł. Całkowity dochód został przekazany na budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia i wsparli je w mniejszym lub większym stopniu Pomaganie jest fajne - pamiętajmy o tym

2024-03-27

W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka…

Klasa II w ostatni dzień przed przerwą świąteczną poszukiwała zajączka wielkanocnego.

2024-03-27

Dzień bez plecaka

Torba na kółkach, transporter dla kota, deskorolka, walizka na narzędzia, wózek zakupowy i dla lalek, to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka. Dziś w naszej szkole nie sposób było się nie uśmiechnąć, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów, którzy tego dnia książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli we wszystkim innym od standardowego „tornistra”. Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło!

Wszystkim, którzy przyczynili się do zwiększenia poziomu ogólnej radości, serdecznie dziękujemy

2024-03-26

Lekkoatletyka dla dzieci 2024

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, które odbędą się od 2 kwietnia do 24 września 2024, w każdy wtorek (z wyjątkiem świąt) w godzinach od 16:00 do 17:00 na sali gimnastycznej w naszej szkole!

2024-03-22

Wojewódzki Konkurs Matematyczny MATHMAN

Wojewódzki Konkurs Matematyczny MATHMAN.

22 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Redkowicach odbył się konkurs matematyczny MATHMAN. Uczestniczyło w nim 150 uczniów z 50 szkół. 

Naszą szkołę reprezentowali :

❖ NADIA URBOWSKA,  z kl. III ( w kategorii kl. II- III)

❖ KACPER MRZYGŁÓD,   z kl. VI (kategoria kl. IV – VI)

❖ ANDRII RUMIANTSEV , uczeń kl. VIII (kategoria kl. VII- VIII).

Są to uczniowie, którzy najlepiej wypadli na szkolnym etapie tego konkursu, a więc najlepsi matematycy naszej szkoły.

Na etapie rejonowym uczniowie rozwiązywali zestaw zadań otwartych przez 90 minut. Były to zadania o wyższym stopniu trudności, ale miały charakter bardzo praktyczny (zadania powiązane z życiem codziennym). Wyniki konkursu poznamy w ciągu tygodnia. Trzymajcie kciuki.

                                                                                               Beata Granzin

2024-03-21

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

21 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Ogólnopolskim organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje umiejętności matematyczne postanowiło sprawdzić 15 uczniów. Przez 75 minut pisali test zawierający zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Do każdego z nich dołączonych było aż 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. W zależności od wieku uczniowie rozwiązywali zadania jednej z czterech kategorii : Żaczek (kl. II), Maluch ( kl. III-IV), Beniamin (kl. V-VI) lub Kadet (kl. VII i VIII). Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali od organizatorów układankę- tangram chiński.        

Wyniki poznamy pod koniec maja. Trzymajcie kciuki!

 

Koordynator konkursu : Beata Granzin

2024-03-21

Pierwszy Dzień Wiosny

Nareszcie nadeszła wiosna! 21 marca powitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Uczniowie w swoich klasach tworzyli eko-Marzanny, Panie kucharki przygotowały dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek , a następnie w kolorowym korowodzie oznajmiliśmy mieszkańcom Garczegorza, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku, która nie tylko budzi do życia pszczółki, kwiatki, ptaszki ale dodaje nam wigoru i optymizmu.  Pożegnanie zimy odbyło się poprzez spalenie kukieł w wyznaczonym miejscu. Po powrocie do szkoły z okazji Dnia Jedności Kaszubów mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego. W tym dniu uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez p. Michała. Jak przystało na Pierwszy Dzień Wiosny,  był to wyjątkowy dzień w życiu społeczności szkolnej.

2024-03-20

"First Day of Spring"

Na dzisiejszej lekcji języka angielskiego uczniowie klasy II wykonali wspaniałe plakaty pt. "First Day of Spring". To doskonały sposób na poznanie słownictwa związanego z Wiosną. Swoje plakaty wywiesili na korytarzu, żeby każdy mógł je zobaczyć.

Brawo 

2024-03-19

Najpiękniejsza pisanka lub stroik Wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Najpiękniejsza pisanka lub stroik Wielkanocny' organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Do organizatorów wpłynęły aż 84 kreatywne i wykonane z dużą starannością prace. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Ignacy Graf, natomiast wyróżnienie otrzymała Martyna Miotk. Wszystkim uczniom biorącym udział dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2024-03-19

Warsztaty przyrodnicze

18 marca uczniowie naszej szkoły (klasa 6 i 7) skorzystali z zaproszenia p. Ewy Gwiazdy – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Szczenurzy i wzięli udział w warsztatach przyrodniczych.   Przesiewali piasek z plaży i poszukiwali tego, co osadził na brzegu Bałtyk. Wśród niewielkich organizmów, pustych muszelek czy kawałków patyków odnajdywali tzw. nurdle (mikroplastik) - granulki powszechnie stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych. Nurdle stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich organizmów żyjących. W drugiej części zajęć nasi uczniowie przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem zasolenia wody oraz pojemności cieplnej powietrza i wody. Warsztaty przeprowadzili edukatorzy Słowińskiego Parku Narodowego.

Dziękujemy 

2024-03-12

Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego

24 lutego  w sobotę w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" odbyło się wręczenie Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego. Nagrodzeni i wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy naszego regionu w 2023 r.

Wyróżnienie i nagrodę za promowanie sportu w Gminie Nowa Wieś Lęborska otrzymali z rąk Wójta Zdzisława Chojnackiego Michał Górski, Marcin Dawidowski, Zdzisław Kotłowski i Adam Mielewczyk.
             

2024-03-12

Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" odbyło się spotkanie pod nazwą Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù". Podczas spotkania  miała miejsce promocja nowej publikacji Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskiego - śpiewnika pod tytułem "Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy".  W śpiewniku znajduje się  50 tekstów piosenek znanych, mniej znanych  i nowych autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego. Do śpiewnika dołączona jest płytka z piosenkami w  profesjonalnym wykonaniu Weroniki Ceynowy i w nowych aranżacjach Tadeusza Korthalsa.

2024-03-12

Rozgrywki Kinder Joy of Moving chłopców

Kolejny sportowy weekend - siatkówka w wydaniu jej najmłodszych adeptów z gminnego klubu UKS Libero Łebień. Tym razem wojewódzkie rozgrywki minisiatkówki Kinder Joy of Moving odbyły się w Zespole Szkół w Cewicach. Wystąpiliśmy tam w sobotę w bardzo licznym składzie w kategorii,,2" chłopców. To najmłodsza kategoria zawodników regulaminowo odpowiada wiekiem klasom czwartym. Nasza reprezentacja to w zdecydowanej większości uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej z Garczegorza i Szkoły Podstawowej z Łebienia. To dobra zapowiedź na przyszłe sezony.

W niedzielę 3 wygrane i 2 przegrane mecze zanotowała nasza "trójka". Nie dało nam to upragnionego awansu, zabrakło koncentracji w końcówkach decydujących o awansie meczów. Jednak techniczny poziom gry wzrasta z turnieju na turniej. Jeszcze tylko - to skupienie na grze do ostatniej chwili meczu – do poprawki.

Na uwagę zasługuje składająca się z rodzin zawodników bardzo liczna grupa kibiców, którzy pojawiają się na trybunach niezależnie od miejsca rozgrywania zawodów. To już prawdziwe fankluby.  Dla naszych młodych zawodników jest to duże przeżycie, gdy grają w wypełnionej kibicami hali sportowej.

Za tydzień do boju przystąpią dziewczęta w kategorii „trójki”.

Trenerami i opiekunami są Michał Górski i Zdzisław Kotłowski.

2024-03-12

Kaszëbsczé spiéwanczi

11 marca uczniowie z klasy III, uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w przeglądzie twórczości kaszubskiej w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” w Lęborku. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście szkół z powiatu lęborskiego i słupskiego. Impreza ta została zorganizowana przy okazji promocji śpiewnika autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego pt. „Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy”.