AKTUALNOŚCI

      

2023-06-04

Wycieczka kl 8 na Mazury

W dniach od 30.05.2023r. do 02.06.2023r. uczniowie klasy 8a relaksowali się nad malowniczym jeziorem Święcajty, położonym w granicach miasta Węgorzewo. W ciągu czterech dni przeżyliśmy niezapomniane chwile pływając na kajakach czy żeglując po jeziorze Mamry. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w rozgrywkach paintballowych oraz zwiedziliśmy kwatery niemieckich wojsk lądowych w Mamerkach. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dla nas wycieczki pełnej przygód i atrakcji.

2023-06-02

Egzamin praktyczny - Karta Rowerowa

Uczniowie klas 4-6, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny na Kartę Rowerową, mogli popisać się na egzaminie praktycznym z jazdy na rowerze. Reszta uczniów również pokonywała tor przeszkód i rywalizowała w konkursie na Mistrza Kierownicy. Jednoosobowa komisja (p.Dariusz Waszczuk) stwierdziła, że wszyscy uczniowie potrafią jeździć na rowerze. Mistrzami Kierownicy zostali: Dorian Las -kl.4, Filip Lejk -kl.5, Alicja Postma -kl.6. 

GRATULUJEMY i życzymy szerokiej drogi!!!

2023-06-01

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia. Z tej okazji, jak co roku wszyscy uczniowie brali udział w przygotowanych przez p. Michała Górskiego rozgrywkach sportowych. Organizacją pozostałych atrakcji zajął się Samorząd Uczniowski. W czasie trwania obchodów Dnia Dziecka uczniowie mieli zapewnione także przepyszne posiłki. Serwowano watę cukrową, frytki i kiełbasę z grilla. Malowidła na  twarzach dzieci wykonywała p. Patrycja, a kolorowe warkocze zaplatała p. Dorota. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej imprezie.

Drodzy Uczniowie! Mamy nadzieję, że uśmiechy, które gościły w tym dniu na waszych twarzach, zawsze z wami będą. Bądźcie radośni, pogodni, pełni optymizmu oraz odważni w spełnianiu waszych marzeń.  

2023-05-29

DZIEŃ SYBIRAKA

25 maja w naszej szkole mogliśmy obejrzeć montaż słowno-muzyczny JEST JEDNA DROGA W POLSCE... poświęcony zesłańcom na Sybir, przygotowany pod kierunkiem pani Bożeny Lenart i pani Ireny Bednarczyk. W przedstawieniu aktorzy ukazali historię polskich dzieci i ich rodzin deportowanych w  głąb Związku Radzieckiego w latach II Wojny Światowej. Przybyli goście z zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny.

2023-05-24

To była bezsenna noc...

19 maja z wielka radością uczniowie kl. V i VI przekraczali mury szkoły, aby spędzić w niej noc. Dzieci bardzo kreatywnie podzieliły się przestrzenią swoich klas. W trakcie ,,nocki” uczniowie  grali w gry i zabawy zespołowe na boisku szkolnym i sali gimnastycznej, bawili się w chowanego, tańczyli ,śpiewali, słuchali ulubionych, piosenek, a przede wszystkim byli ze sobą i rozmawiali. Na kolację z ogromnym apetytem posilili się pizzą, a po posiłku udali się na nocny spacer. Dla większości z uczniów była to naprawdę bezsenna noc, niektórych sen zmorzył tuż przed przyjazdem ich rodziców. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z ,,nocki” uczniowie (bez dostępu przez kilkanaście godzin do telefonów komórkowych) udali się do domów, aby się wyspać. Opiekunkami klas były wychowawczynie: p. Ewa Gębarowska i p. Beata Granzin.

2023-05-24

Życzenia - Dzień Matki i Ojca

ŻYCZENIA od KLAS

 

2023-05-22

ZAPROSZENIE

Dyrektor i cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Garczegorzu

mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na montaż słowno–muzyczny

„Jest jedna droga w Polsce” poświęcony zesłańcom na Sybir.
  Przedstawienie odbędzie się 25 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Garczegorzu o godz. 17:00
(montaż trwa 30 min)
  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania historii polskich dzieci i ich rodzin deportowanych na Sybir.

2023-05-22

Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej w Damnie "Rytm i Melodia"

W dniu 13.05.2023r. uczennica naszej szkoły Natalia Wolska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Polskiej w Damnie "Rytm i Melodia". Natalia pięknie  zaśpiewała piosenkę Katarzyny Popowskiej "Przyjdzie taki dzień". Niestety ze względu na bardzo wysoki poziom konkurentów, tym razem nie udało jej się zdobyć podium. Życzymy Natalii rozwoju muzycznego i sukcesów w innych konkursach.

2023-05-19

DZIEŃ SYBIRAKA

18 maja po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ SYBIRAKA. Na uroczystość przybyli: zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pani Monika Włusek, dyrektorzy szkół, przedszkola i żłobka z terenu naszej gminy - pani Mariola Motyl, pani Grażyna Wójcik, pani Agnieszka Fitowska, pani Teresa Rycak, pani Katarzyna Tabaka. Szkołę w Łebieniu reprezentowała pani Elżbieta Laskiewicz. Gościliśmy panią Adelę Andrzejewską- córkę żołnierza AK, pana Radosława Czapiewskiego-wnuka zesłańca oraz jego żonę panią Krystynę Czapiewską, radnego naszej gminy -pana Mariana Syldatka, przedstawiciela Rady Rodziców- panią Bogumiłę Paczos oraz panią Jadwigę Zarzycką i pana Alojzego Bajora.

W montażu słowno-muzycznym pt. JEST JEDNA DROGA W POLSCE przedstawiono losy deportowanych na Sybir w czasie II Wojny Światowej polskich dzieci i ich rodzin. Uczniowie w wierszach i wspomnieniach obrazowo i wymownie ukazali drogę, życie codzienne i powrót z zesłania.

2023-05-19

Eliminacje powiatowe 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej. „Rodnô Mòwa” 2023

18maja w MDK-u w Lęborku odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej  „Rodnô Mòwa” 2023 .

W kategorii klas I-III  nasza uczennica Lena Klawińska uzyskała III miejsce.

W kategorii klas IV-VI nasza uczennica Maja Majewska zajęła II miejsce.

Dyplomy i nagrody wręczył pan Ryszard Wenta- Radny Powiatu Lęborskiego, pani Teresa Szczepńska- Dyrektor MDK-u w Lęborku  i jury konkursu. Uczennice do konkursu przygotowały panie Bożena Lenart i Małgorzata Leyk. Serdecznie gratulujemy.

2023-05-18

Medalowy finał powiatowy w lekkiej atletyce.

W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się finał powiatowy w lekkiej atletyce. Uczniowie SP Garczegorze reprezentowali Gminę Nowa Wieś Lęborska w skoku wzwyż, skoku w dal (Nikodem Sprawski) oraz w rzucie oszczepem (Wiktoria Reszka). Aby uczestniczyć w zawodach nasi uczniowie musieli najpierw wywalczyć 1 lub 2 miejsce w gminie w danej konkurencji. Finał powiatowy był dla nas bardzo udany. Nikodem Sprawski wywalczył srebro w skoku w dal oraz brąz w skoku wzwyż. Wiktoria Reszka brąz w rzucie oszczepem. Jednocześnie Nikodem uzyskał awans do finału wojewódzkiego, w którym będzie reprezentował nasz powiat w skoku w dal. Gratulujemy!!!!

2023-05-16

Wyniki KANGURA 2023

16 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Swoje umiejętności matematyczne postanowiło sprawdzić 14 uczniów. Przez 75 minut rozwiązywali oni  zadania jednej z czterech kategorii wiekowych: Żaczek , Maluch, Beniamin i Kadet.

W tym roku szkolnym (podobnie jak w roku ubiegłym) WYRÓŻNIENIE  zdobył:

KACPER  MRZYGŁÓD uczeń klasy  V.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

2023-05-14

Egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ

UWAGA!

Tradycyjnie w maju odbywa się w naszej szkole egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.

Egzamin można próbować zdać tylko raz w roku!

Wszystkich chętnych proszę o przygotowanie się do egzaminu

(pytania na ze strony: BRD - testy na kartę )

2023-05-12

„ZBIERAJ BUTELKI PET”

Przynosimy do szkoły zgniecione plastikowe butelki (bez etykiet).
Butelki zbieramy do 07.06.2023 r. (ostatni dzień odbioru butelek).
Szkoła, która uzbiera największą ilość butelek PET otrzyma:
- za 1 miejsce: monitor interaktywny,
- za 2 miejsce: ekostół i dwie ławki wykonane z zakrętek plastikowych,
- za 3 miejsce: rzutnik 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na pikniku ekologicznym w dniu 13.06.2023 r.

2023-05-11

Konkurs plastyczny MBP w Lęborku

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku organizowała konkurs plastyczny na zakładkę do książki inspirowaną opowiadaniem "Lęborskie czarki" Emilii Hinc. Wpłynęło ponad 60 prac. Uczennica klasy 1 - Anastazja Oborzyńska reprezentując naszą szkołę zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.