Nasza rodzina

Uczniowie klasy II podczas zajęć plastycznych wykonywali prace na temat swojej rodziny, tworząc drzewo genealogiczne. Prace były wykonane wieloma technikami i w różnorodnych formatach. Po wykonaniu pracy wypowiadali się na temat własnych rodzin, pokrewieństwa i korzeni.

Czytelnik półrocza

CZYTELNICY PÓŁROCZA
KUBA MRZYGŁÓD

MAJA MAJEWSKA

MIŁOSZ KOŚCIJAŃSKI

Legendy Błękitnej Krainy

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim Legendy Błękitnej Krainy.

2022-02-08

Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, francuskim i angielskim

Szanowni Państwo,
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, francuskim i angielskim w ramach programu Unii Europejskiej „Europejski Korpusu Solidarności". Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy z Włoch i Francji. Spotkania odbywają się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera, internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  2. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  3. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  4. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
2022-02-01

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,MOJA KSIĄŻKA"

Drodzy Uczestnicy Konkursu

Waszym zadaniem jest stworzenie książki autorskiej czyli niezwykłej, unikatowej, takiej z jaką rzadko spotykamy się w codziennym życiu. Stworzona praca nie powinna być zwyczajnym, zszytym z lewej strony plikiem zadrukowanych kartek, lecz czymś więcej: połączeniem interesującej i mądrej treści, która będzie pretekstem dla znalezienia pięknej formy. Projektowanie jej pozwali Wam puścić wodze fantazji. Inspiracji szukajcie w najrozmaitszych przedmiotach i materiałach, od papieru, kartonu, przez fotografie i stare gazety, po tkaninę, drewno, ceramikę czy twory natury. Możecie korzystać z różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych.

W zakresie treści (która może stać się uzupełnieniem autorskiej książki artystycznej) zaczerpnijcie z bogatej skarbnicy literatury dziecięcej i młodzieżowej lub z własnego, wewnętrznego świata wyobraźni, wrażliwości, przeżyć, a może znajdziecie ją w tworzonych przez siebie wierszach lub opowiadaniach. Zachęcamy do kreatywnego, niczym nieskrępowanego poszukiwania tworzywa, kształtu i przekazu WASZEJ KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ. Niech gotowa praca nas zaskoczy i zachwyci. Pamiętajcie, jury oceniać będzie niebanalny WYGLĄD książki artystycznej, NIE JEJ TREŚĆ, która może być inspiracją, punktem wyjścia!

2022-02-01

Rekrutacja do Przedszkola oraz Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej na rok 2022/2023

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

DO PRZEDSZKOLI ORAZ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
NA TERENIE GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej na rok 2022/2023

REKRUTACJA DO SZKOŁY

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska na rok szkolny 2022/2023.

2022-01-31

Ważne Komunikaty !

W związku z dynamicznym rozwojem obecnej sytuacji pandemicznej prosimy o regularne i bieżące odczytywanie komunikatów dodawanych na stronie internetowej szkoły oraz w Librus.

2022-01-30

WOŚP - 2022

Mimo pandemii, która pozostawiła w domach klasy 5-8, nasza szkoła zagrała w tegorocznej

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Uzbieraliśmy w skarbonce 278,44 zł i 20 £. Wszystkim darczyńcom Wielkie DZIĘKI!

Sie ma!

2022-01-26

NAUCZANIE ZDALNE

Od czwartku 27 stycznia 2022 r. uczniowie  klas 5-8  do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną - ogłosił we wtorek minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek. Nauka zdalna potrwa do 27 lutego 2022 r.

2022-01-26

Dowozy 27 - 28.01.2022 r.

Przywóz:
małe koło  7:00 - Wilkowo

duże koło  7:00  - Darżkowo

Odwóz:

12:10 - duże koło

13:10 - duże koło + małe koło

2022-01-25

Zbiórka charytatywna na rzecz Hospicjum

Wolontariusze szkolni włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego połączoną z przekazywaniem ulotek prosząc o 1 % podatku na ten szczytny cel. Uczniowie w Parafii Białogarda  zebrali 480 zł.

2022-01-23

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku dnia 09 lutego nasza szkoła bierze udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu,  w ramach którego odbędzie się quiz o zagrożeniach związanych z internetem, pokazana zostanie prezentacja na monitorze w holu szkoły, dzieci będą wykonywały plakaty.

Plakat akcji Dzień Bezpiecznego Internetu

2022-01-21

konkurs Mistrz Matematyki!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Organizatorzy podają także, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

2022-01-20

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA OD KLAS

Obrazek z babcią i dziadkiem.