2021-11-15

11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

Uczniowie klasy 6 oraz reprezentacja klasy 8, zaprosili społeczność szkolną na uroczysty apel obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę.

2021-11-15

Szkolny konkurs historyczny- Mistrz Dat

Z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowano w szkole konkurs dla klas VII- VIII - Mistrz Dat. Wzięło w nim udział 8 uczniów.

Rozstrzygnięcie nastąpiło podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości dnia 10.11.2021 roku. Dyrektor szkoły Pani Alicja Guźniczak wręczyła uczniom dyplomy, medale oraz puchary.

Tytuł MISTRZA DAT zdobyli ex aequo Julian Rzepka z klasy VII a oraz Milena Mazur z klasy VIII a. Tytuł VICEMISTRZA zdobył Paweł Misiura z klasy VIII b.  Brązowy medal zdobył Wojciech Wolski z klasy VIII a :)

Świetnie poradzili sobie z niełatwym zadaniem również:

Kacper Labuda, Wiktor Kreft, Karolina Jurczyk oraz Julia Domarus.

Wszystkim składamy ogromne gratulacje i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach:)

Organizator i koordynator konkursu Pani Elżbieta Laskiewicz.

2021-11-10

Podwójne mistrzostwo powiatu i awans do półfinałów wojewódzkich!!!

9 listopada w ramach Igrzysk Dzieci objętych Wojewódzkim Kalendarzem Sportowym odbył się finał powiatowy dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym.

2021-11-10

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi!

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W ostatni dzień  przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie klasy zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.  W ten sposób cała w społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2021-11-09

Mała książka- wielki człowiek

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku,  skierowana  jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał  pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został  dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej.

2021-11-08

III miejsce w finale powiatowym dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży.

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Alicja Syldatk, Julia Domarus i Milena Mazur zajęły 3 miejsce w finale powiatowym

2021-11-08

Czytelnik października

CZYTELNIK PAŹDZIERNIKA

JAKUB TOMCZAK

MACIEJ MIELEWCZYK

2021-11-07

Sukces uczennic naszej szkoły w zawodach powiatowych w unihokeja

Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Oliwia Nadolska, Maja Mielewczyk, Anna Lis, Amelia Gerc, Wiktoria Reszka, Marika Procajło, Zuzanna Kadłubowska, Sandra Labuda, Laura Wolf reprezentowały naszą gminę w finale powiatowym w unihokeja, który odbył się 5 listopada na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku.

2021-11-05

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych – tryb pełny stacjonarny

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

2021-11-05

Konkurs "Dyniowe cudaki"

W naszej szkole odbył się konkurs pt. "Dyniowe Cudaki"

2021-11-03

Zapal Znicz Pamięci

W dniu 1 listopada 2021r. nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji znicz, zorganizowanej przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Dziewięciu uczniów zbierało pieniądze na cmentarzu w Białogardzie,w Janowicach i w Lęborku.

2021-10-31

Kolejny sukces naszych uczniów w Igrzyskach Dzieci objętych Wojewódzkim Kalendarzem Igrzysk Sportowych!!!

Wspaniale zaprezentowały się drużyny dziewcząt i chłopców w Gminnych Zawodach w Unihokeja.

2021-10-31

Gminne Zawody w unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży

Reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców klas 8 rywalizowały na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łebieniu w unihokeja.

2021-10-30

Konkurs plastyczny

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "JAN PAWEŁ II - NIE LĘKAJCIE SIĘ!". Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY! Organizatorem konkursu była pani M.Cieszkowska.