2021-10-03

Wycieczka do Czołpina klas 8

Dnia 29 września uczniowie klas ósmych udali się do Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie, które znajduje się w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z 1871 roku. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem”. Tematem zajęć było: „Przyroda systemem naczyń połączonych, czyli co mamy pod stopami? Każdy uczeń otrzymał pakiet edukacyjny, a do zasobów szkoły trafiła gra edukacyjna.

2021-10-01

Ogólnopolski Konkurs - ,,Być jak Ona "

Uczniowie klasy VIII b wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie - ,,Być jak Ona " o Irenie Sendlerowej.Organizatorem konkursu jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom z Warszawy.

2021-10-01

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W dniu 29 września 2021 r. uczniowie klasy VII wraz z opiekunem uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.  Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i pogłębienie wiedzy o tym tragicznym okresie historycznym.

2021-09-30

Zajęcia edukacyjne ,,Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN''

Zajęcia edukacyjne w ramach programu,,Nawigacja w przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN". Zajęcia przeprowadzone w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego

w Czołpinie.

2021-09-30

„Dzień Chłopaka” w klasie II

Dziś 30 września w klasie drugiej obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczęta wykonały portrety swoich kolegów. Zadania wykonywane przez dziewczęta nie były łatwe. Wszak każdy z chłopców dysponuje nietuzinkową urodą, którą mistrzynie pędzla musiały uwiecznić w swoich dziełach. Na chłopców czekały tez słodkie niespodzianki i oczywiście radosne „Sto lat...”.  Po tych szczególnych wydarzeniach dziewczynki z niecierpliwością czekają na 8 marca.

2021-09-29

Spotkanie autorskie z Panią Adelą Andrzejewską

28 września (wtorek) o godzinie 16.00 odbyło się w szkole  spotkanie autorskie z Panią Adelą. Pani Adela Andrzejewska- jest przyjacielem naszej szkoły, córka żołnierza AK, wydała tomik poezji, który można było nabyć na spotkaniu.

2021-09-25

Sprzątanie cmentarza w Krępie

W sobotę, 25 września 2021 r., mieszkający w Krępie Kaszubskiej uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Ireny Bednarczyk, przybyli na miejscowy cmentarz. Tradycyjnie już – w przeddzień uroczystości patriotyczno-religijnych odbywających się w ostatnią niedzielę września – uprzątnęli teren cmentarza, na którym pochowani są więźniowie KL Stutthof, którzy zmarli w czasie Marszu Śmierci w 1945r.

W prace porządkowe  zaangażowali się: siódmoklasista  Julian Rzepka, ósmoklasiści Natalia Drywa i Filip Polewik, a także najmłodsza drugoklasistka – Malwina Drywa. Pomagali też rodzice: mamy – panie Ilona Drywa, Aleksandra Polewik oraz tata, p. Adam Rzepka. Inicjatorem prac porządkowych  była Pani Irena Bednarczyk, której należą się ogromne podziękowania.

Wszystkim dziękujemy za pracę i poświęcony czas.

2021-09-22

Dzień Sybiraka

Przy pomniku Zesłańców Sybiru w Lęborku odbyły się uroczystości, w których braliśmy udział. W poczcie sztandarowym godnie reprezentowali nasza szkołę: Julia Domarus, Amelia Las i Kacper Labuda.

2021-09-17

Wycieczka do Kniewa na farmę strusi.

15 września, w ramach języka kaszubskiego udaliśmy się na Farmę Strusi do Kniewa, którą zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Oprócz wspomnianych strusi podziwialiśmy także inne zwierzęta: lamy, kozy, owce, króliki, konie, kury, gęsi, osły, alpakę.

2021-09-17

82 rocznica agresji ZSRR na Polskę

82 lata temu- 17 września 1939 roku, około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop- Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRR na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej. Armia Czerwona uderzyła na Polskę na całej długości wschodniej granicy II RP (ponad 1400 km). Polakom zacięcie zmagającym się od 1 września z armią III Rzeszy został wbity nóż w plecy. Rozpoczęła się okupacja sowiecka, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. Poza tym ta data to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczypospolitej niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat.

Pamiętajmy o ofiarach wojny. Oddajmy Im hołd.

2021-09-13

POMÓŻ MŁODYM NA KRESACH!

KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

2021-09-10

Wolontariat Szkolny

Szkolny Wolontariat - Wybory

2021-09-10

Od 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Ludności i Mieszkań

Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.