2020-11-24

Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego pt. ,,Jesienny pejzaż”

Do konkursu przystąpili chętni uczniowie klas I – VII. Spośród  prac konkursowych zostały wyłonione i nagrodzone  I i II miejsca.

2020-11-23

Wpłaty na Radę Rodziców

Drodzy Rodzice poniżej podajemy, nr konta na który można dokonywać wpłaty na Radę Rodziców w wysokości 25 zł.

PKO Bank Polski SA

Nazwa szkoły: SKO Przy Zespole Szkół im. Męczenników Marszu Smierci KL Stutthof w Garczegorzu

Adres: WS. Garczegorze 24a, 84-351 Nowa Wieś Lęborska

Nr rachunku: 84 1020 4649 0000 7102 0183 5867

Dyrektor Zespołu Szkół w Garczegorzu

Alicja Guźniczak

2020-11-20

PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA

darmowe wydarzenie

udział w wydarzeniu 5 grudnia 2020 r. o godz. 12.00

Kolejne wydarzenie (lekcja) online z szalonym robotykiem Bożydarem Milewskim!

Pomagamy świętemu Mikołajowi rozwieźć prezenty. W tym roku wyjątkowo dużo dzieci czeka na prezenty wiec święty poprosił nas o pomoc w

opracowaniu zautomatyzowanego systemu do zrzucania paczek z lecących sań tak, aby każdy prezent bezpiecznie wylądował.

Na zajęciach wspólnie opracujemy system bezpiecznego dostarczania paczki wyrzuconej z lecących san.

Na lekcji pokażemy robota LEGO EV3 oraz totalnie nowego LEGO Mindstorms Inventor! Każdy w swoim domu zbuduje jeden z systemów bezpiecznego dostarczania paczki za pomocą tego, co macie w domu: papier, klej, nożyczki!

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻEK

W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną przekazujemy bezpieczny sposób zakupu książek od wydawnictwa,  z którym współpracujemy.

Przy zamówieniu należy podać kod szkoły

Kod szkoły t.leb.garcz.zsp

Poniżej nowy katalog

Zachęcamy do polubienia strony Księgarni i Hurtowni Taniej Książki KiHTK na Facebooku:

oraz strony wydawnictwa IBIS:

Dyplom z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Dyplom za udział w akcji "Szkolą Pamięta"

Podziękowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Podziękowanie za wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

2020-11-10

Uczestniczymy w Akcji „Szkoła do hymnu”

Już dziś, 10 listopada o godz. 11:11 zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line.

2020-11-10

Zachęcamy do obejrzenia przygotowanych prezentacji:

2020-11-06

GRY I ZABAWY NASZYCH DZIADKÓW

Gdy czasem dopadnie Was nuda, przenieście się w świat dwudziestolecia międzywojennego, by poznać ówczesne gry i zabawy. Z inicjatywy Biura Programu “Niepodległa”, w ramach projektu edukacyjnego łączącego przeszłość z teraźniejszością, powstały “Karty retro zabaw”, z których może skorzystać absolutnie każdy! Karty powstały na bazie książek, poradników i czasopism, po które chętnie sięgali nasi pradziadkowie, by przybliżyć obecnemu pokoleniu niezliczoną ilość zabaw “bez prądu” :). Jesteście ciekawi, na jakich aktywnościach upływał dzieciom czas okrągłe 100 lat temu? Poniżej macie link, który przeniesie Was w czasie!

Miłej zabawy !

• Zabawa słowna „Mama i tata”;

• Gra ruchowa „Szukanie naparstka”;

• Prace manualne „Obrazki nakrapiane”;

• Zabawa niespodzianka – eksperyment ze szklanką, wodą i kartką papieru.

/files/site-spgarczegorze/userfiles/import/karty-retro-zabaw-zestaw-1.pdf

2020-11-06

Ogłoszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej

• Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

2020-11-04

Akcja BohaterON

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji BohaterON. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski w XX wieku.

2020-11-02

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Śmierć nie jest końcem życia człowieka. Ci, którzy „umarli”, w rzeczywistości żyją. Odeszli tylko do innego świata.

1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym radosnym dniu Kościół katolicki oddaje cześć wszystkim zmarłym, którzy już są w niebie. Przypomina nam również o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

2 listopada, w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych modlimy się za dusze ludzi, którzy jeszcze czekają w czyśćcu, aby osiągnąć chwałę nieba. W tradycji polskiej dzień ten nazywany jest Dniem Zadusznym.

2020-10-30

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne rocznice i postaci historyczne, zwrócenie większej uwagi na historię małej ojczyzny oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci
o bohaterach naszej wolności.

W ubiegłym roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię, działania były realizowane
w obrębie szkoły.
W akcję włączyły się nasze przedszkolaczki, zerówiaczki oraz uczniowie.

2020-10-30

UWAGA! KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

Czy czujecie już zapach świąt? Postanowiliśmy zacząć już ten bajeczny czas i zaprosić Was do udziału w konkursie. Zaprojektuj własną pocztówkę, która pójdzie w świat. Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej i ponadpodstawowej pokaż swój talent
i weź udział w konkursie.

PROJEKT POCZTÓWKA