AKTUALNOŚCI

            

2021-12-07

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy warto go świętować? Uważamy, że w dobie pandemii zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. Jest też prawdziwym indywidualistą XXI wieku – ile osobowości, tyle misiów i ich wcieleń.

   25 listopada, jak co roku, dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Każdy był piękny i wyjątkowy.

2021-12-06

Program ,,BohaterON''

Nasza szkoła w tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiła do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Dzięki tej akcji wiedza na temat tamtych wydarzeń, świadomość ich znaczenia oraz emocjonalny wymiar osobistych wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego trafia do młodego pokolenia Polaków. Nasi uczniowie na zajęciach poznawali historię Powstania Warszawskiego oraz wykonali piękne laurki dla bohaterów tamtych czasów- zostały one wysłane do fundacji Sensoria do Wrocławia- stamtąd trafią do powstańców. Chociaż w taki sposób możemy oddać hołd i podziękować za to wszystko, co dla nas zrobili. Dziękujemy Wam.

Jesteście dla nas prawdziwymi bohaterami :)

2021-12-06

Mikołajki w klasie II

Uczniowie klasy II po wejściu do klasy zauważyli małe i duże pudełko. Na małym pudełku był umieszczony list do dzieci. Z listu dowiedzieli się, że mają wykonać kilka zadań, a po wykonaniu mogą otworzyć duże pudełko. Wszyscy uczniowie zabrali się do pracy. Jakie zadania były do wykonania ukazują zdjęcia. Kiedy wszystkie zadania zostały wykonane nastąpił moment otworzenia dużego pudełka. W pięknych mikołajkowych woreczkach były zapakowane zielone choinki z białą gwiazdką z ciasta bezowego. Degustacja sprawiła dużą radość i przyjemność.

2021-12-06

Mikołajki w świetlicy szkolnej

Pozostając w świątecznym klimacie 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki na świetlicy szkolnej. Dzieci kolorowały kolorowanki  przedstawiające Mikołaja. Następnie wykonały papierowe ozdoby świąteczne oraz łańcuch choinkowy. Wszystkie dekoracje zostały umieszczone na szkolnej choince, abyśmy wszyscy mogli poczuć świąteczny nastrój.

2021-12-03

Słowiński Park Narodowy

Kontynuując naszą współpracę ze Słowińskim Parkiem Narodowym, gościliśmy pracownika Parku, który przeprowadził zajęcia edukacyjne w klasie 1, 5, 6 i 8. 

Ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach, pt. "Torfowiska SPN". Poznali najważniejsze cechy ekosystemu torfowisk i mokradeł. Uczniowie klas 5 i 6 poszerzyli swoją wiedzę na temat grzybów. Podczas zajęć uczyli się rozpoznawania gatunków, przy wykorzystaniu ich cech diagnostycznych. Dowiedzieli się również, na czym polega zjawisko mykoryzy oraz, które grzyby występują w SPN.

Zajęcia te były doskonałą bazą do dalszego poszerzania wiedzy na temat Słowińskiego Parku Narodowego.

2021-12-01

Powiatowy Konkurs ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô"

1 grudnia uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia  języka kaszubskiego wzięli udział w Powiatowym Konkursie czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô". Uczennice zajęły następujące miejsca :

w kategorii klas I-III:  II miejsce- Nadia Urbowska, III miejsce- Marcelina Pawelczyk

 W kategorii klas IV-VI: I- miejsce Maja Majewska oraz za udział-  Alicja Lejkowska

Uczennice otrzymały przepiękne nagrody j jadą teraz na eliminacje wojewódzkie do Wejherowa.

2021-11-29

Program,,BohaterON-włącz historię!"

Nasza szkoła również w tym roku szkolnym przystąpiła do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie organizacje: Fundację ROSA i Fundację SENSORIA, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Dzięki uczestnictwu w tym projekcie, uczniowie dowiedzieli się kim byli bohaterowie Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały laurki. Kartki te zostały wysłane do Fundacji Sensoria do Wrocławia. Stamtąd trafią już we właściwe ręce- w ręce uczestników Powstania Warszawskiego.

2021-11-29

Dzień Świątecznego Swetra

Drodzy nauczyciele,  uczniowie i pracownicy szkoły!

W imieniu Samorządu Szkolnego zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania dnia 6 grudnia, czyli Mikołajek. W tym roku dzień ten ogłaszamy Dniem Świątecznego Swetra.  Zachęcamy wszystkich do  włożenia  swetra, bluzy lub T-shirta ze świątecznym motywem. Takie wdzianko możecie przygotować też sami :)

Już nie możemy się doczekać !!!

Koordynator: Pani Monika Okuniewska

2021-11-29

Lapbooki efektem pracy z lekturami...

Klasa 4, 6 i 8a pracowały ostatnio nad lekturami. W kl.4 była to Akademia Pana Kleksa, w kl.6- Dynastia Miziołków, w kl.8a- Oskar i Pani Róża. Aby uporządkować informacje o bohaterach, wydarzeniach i autorach tych książek, uczniowie wykonali lapbooki, czyli tzw. książki na kolanie. Prace były pięknie wykonane, rzetelnie przygotowane i zawierały wiele informacji i ciekawostek dotyczących przerabianych lektur. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w zastosowaniu różnych form przekazania tego, co w lekturach było wg nich najciekawsze i co im się najbardziej podobało. Kilku czwartaków przygotowało także modele akademii, do której trafił Adaś Niezgódka. Wszystkie prace znalazły się na wystawie w naszej szkolnej bibliotece. Brawo za kreatywność !!!

Koordynator: Pani Monika Okuniewska

2021-11-29

Chmura wartości uczniów kl. 8

Klasy 8 pracowały ostatnio na języku polskim nad  chmurą wartości. Uczniowie zastanawiali się co jest dla nich ważne, co potrzebne, jakie wartości są dla nich najistotniejsze.  Mamy bardzo świadomą młodzież. Oto wyniki niektórych prac.

Koordynator: Pani Monika Okuniewska

2021-11-25

Półfinały wojewódzkie dziewcząt i chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci

25 listopada w Zespole Szkół w Miechucinie odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Nasz powiat reprezentowany był przez uczniów naszej szkoły w składzie: dziewczęta (Amelia Gerc, Maja Mielewczyk, Oliwia Nadolska), chłopcy (Nikodem Sprawski, Tomasz Małecki, Marcel Detlaf i Mariusz Paczos).

2021-11-23

WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

W listopadzie zorganizowano w naszej bibliotece wystawę nowości wydawniczych. Uczniowie szkoły i pracownicy z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie książki z różnych dziedzin: sztuki, medycyny, prawa, religii, pedagogiki, historii, geografii czy też książki kulinarne. Nie zabrakło również bajek i baśni, tomików wierszy, opowiadań i fantastyki. Wystawa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

2021-11-22

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - AKADEMIA ŚWIETLICOWA

W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Akademia Świetlicowa „Świetliczaki na tropie…zagadek”.

Cele projektu:

  • wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody
  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia
  • nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce
2021-11-18

WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW

WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW W ŁEBIE

   17 listopada uczniowie naszej szkoły –uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego- zwiedzali wystawę statków i okrętów w Łebie. Oglądaliśmy realistyczne modele  40  najsławniejszych statków i okrętów z całego świata, a także poznaliśmy  ich krótką  historię. Szczególną uwagę zwróciliśmy  na statki, które zatonęły w pobliżu Łeby oraz te, które są z Łebą związane. 

2021-11-17

MARATON  PISANIA  LISTÓW 

MARATON  PISANIA  LISTÓW 
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los 
konkretnego człowieka.
 
DOŁĄCZ DO NAS W DNIACH  29 XI - 10 XII 2021 Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, 
aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz 
i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.