AKTUALNOŚCI

      

2019-12-13

Każdy budować może

Uczennice klasy VII Oliwia Trzaskalska, Martyna Kuźmicz oraz Julia Pilch wzięły udział w Powiatowym konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lęborku pt.,,Każdy budować może...".
Oliwia Trzaskalska wykonała makietę o tematyce budowlanej, natomiast Martyna Kuźmicz oraz Julia Pilch wykonały modele.
Dnia 13.12.2019r. odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Nasze uczennice wykazały się talentem i inwencją twórczą. Oliwia zajęła I miejsce.  GRATULUJEMY!

2019-12-13

Stroik świąteczny i wieniec adwentowy.

Świetlica szkolna organizowała dwa konkursy na stroik świąteczeny i wieniec adwentowy. Uczniowie chętnie przyłączyli się do tego zadania. Wszystkie prace zostały wykonane estetycznie i pomysłowo. Gratulujemy.
 
       STROIK ŚWIĄTECZNY:
I miejsce -  Maja Majewska
II miejsce - Aleksandra Klawikowska i Zuzanna Bikowska
III miejsce - Dawid Kościjański
   
        WIENIEC ADWENTOWY:
I miejsce - Maja Majewska, Natalia Drywa, Amelia Gerc
II miejsce - Zuzanna Bikowska

2019-12-09

POMAGAMY

Dzieci z przedszkola w Krępie Kaszubskiej sprawiły Mikołajkowy prezent dla porzuconych psów, które zostały przygarnięte przez Fundację ,,Końkretnie pomagamy". Dzięki dzieciom, ich rodzicom oraz innym osobom, które okazały chęć pomocy, udało się zebrać spory zapas karmy. Pieskom życzymy - ,,smacznego".


2019-12-09

Koncert muzyki klasycznej

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziły dzieci ze szkoły muzycznej

I-go stopnia z Wejherowa. Pod kierunkiem Pana Andrzeja Formeli

- akordeonisty oraz opiekuna zespołu kameralnego, dzieci dały przepiękny

koncert. Mogliśmy posłuchać przepięknych utworów, oraz spróbować

naszych sił na niektórych z instrumentów.


2019-12-06

Wizyta Mikołaja w szkole

MIKOŁAJKI 20192019-12-06

Pomagamy fundacji

Bardzo dziękujemy przedszkolakom i nauczycielce z Oddziału Przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej za zebraną karmę dla naszych podopiecznych piesków. Udało się zebrać aż 47 kg karmy suchej i 13 puszek! 


2019-12-05

MATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VI uczestniczą w konkursie: Matematyczny kalendarz adwentowy. Na każdy dzień przygotowano jedno zadanie! Codziennie, w sali nr 11, na dużej przerwie spotykają się chętni uczniowie, którzy przepisują z gazetki jedno zadanie matematyczne i wykonują je potem w domu. Rozwiązania kolejnych zadań zaprezentują na kartkach i w ten sposób powstanie album. Koniecznie muszą tam umieścić informacje: numer zadania, jego treść, rozwiązanie (obliczenia) i odpowiedź. Oczywiście  mile widziane będą też dekoracyjne elementy świąteczno - matematyczne. Albumy mogą być wykonane w dowolnym formacie. Ostatnie zadanie ukaże się 20 grudnia. Ostateczny termin zbierania prac: 10.01.2019 r. Zachęcam do udziału w konkursie! 

                BEATA GRANZIN


2019-12-04

Jesienne Targi Edukacyjne

Uczniowie kl. VIIIa i VIIIb wzięli udział w Jesiennych Targi Edukacyjnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z:

- ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego,

- prezentacją firm oraz spotkań z pracodawcami,

- ofertę szkoleniową PUP.


2019-12-04

Wizyta wolontariuszy w lęborskiej noclegowni i schronisku dla zwierząt.

Dnia 04.12.2019r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami pośpieszyli po raz kolejny z pomocą osobom bezdomnym mieszkającym w lęborskiej noclegowni i bezdomnym zwierzętom ze schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce/Wejherowa. Uczniowie od listopada zajmowali się organizowaniem dwóch akcji. Zorganizowali zbiórkę dla osób dorosłych i zwierząt. Do lęborskiej noclegowni przekazano żywność, odzież i środki czystości, natomiast do schroniska dla zwierzątsuchą karmę, koce, kołdry. Zarówno pan kierownik noclegowni jak i jedna z pań pracujących w schronisku opowiedzieli jak funkcjonuje ich placówka. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w te dwie akcje wolontariatu prowadzone na terenie naszej szkoły.


2019-12-04

Bajkoterapia z "Żółwikiem"

„Bajka o Żółwiku”

Przedszkole w Garczegorzu odwiedziła uczennica klasy VII, która przeczytała dzieciom bajkę na temat dokuczania, śmiania się z innych.  Odbyła się również pogadanka z psychologiem szkolnym na temat usłyszanej historii. Wszystkie dzieci były zaangażowane i chętnie słuchały bajki czytanej przez uczennicę. Celem spotkania było  kształtowanie nawyku słuchania i opowiadania, nauka zachowań prospołecznych oraz uwrażliwienie na skutki dokuczania i przezywania innych.


2019-11-29

IV miejsce w Finałe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W dniu 28 listopada 2019 r. w hali  sportowej przy  Szkole Podstawowej w Miechucinie odbyły się Finały Wojewódzkie w Tenisie Stołowym.

 

Drużyna dziewcząt w składzie Alicja Milczarek, Natalia Tomasiewicz wywalczyła IV miejsce.

GRATULACJE!