AKTUALNOŚCI

2019-12-09

Koncert muzyki klasycznej

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziły dzieci ze szkoły muzycznej

I-go stopnia z Wejherowa. Pod kierunkiem Pana Andrzeja Formeli

- akordeonisty oraz opiekuna zespołu kameralnego, dzieci dały przepiękny

koncert. Mogliśmy posłuchać przepięknych utworów, oraz spróbować

naszych sił na niektórych z instrumentów.


2019-12-06

Wizyta Mikołaja w szkole

MIKOŁAJKI 20192019-12-06

Pomagamy fundacji

Bardzo dziękujemy przedszkolakom i nauczycielce z Oddziału Przedszkolnego w Krępie Kaszubskiej za zebraną karmę dla naszych podopiecznych piesków. Udało się zebrać aż 47 kg karmy suchej i 13 puszek! 


2019-12-05

MATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VI uczestniczą w konkursie: Matematyczny kalendarz adwentowy. Na każdy dzień przygotowano jedno zadanie! Codziennie, w sali nr 11, na dużej przerwie spotykają się chętni uczniowie, którzy przepisują z gazetki jedno zadanie matematyczne i wykonują je potem w domu. Rozwiązania kolejnych zadań zaprezentują na kartkach i w ten sposób powstanie album. Koniecznie muszą tam umieścić informacje: numer zadania, jego treść, rozwiązanie (obliczenia) i odpowiedź. Oczywiście  mile widziane będą też dekoracyjne elementy świąteczno - matematyczne. Albumy mogą być wykonane w dowolnym formacie. Ostatnie zadanie ukaże się 20 grudnia. Ostateczny termin zbierania prac: 10.01.2019 r. Zachęcam do udziału w konkursie! 

                BEATA GRANZIN


2019-12-04

Jesienne Targi Edukacyjne

Uczniowie kl. VIIIa i VIIIb wzięli udział w Jesiennych Targi Edukacyjnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z:

- ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego,

- prezentacją firm oraz spotkań z pracodawcami,

- ofertę szkoleniową PUP.


2019-12-04

Wizyta wolontariuszy w lęborskiej noclegowni i schronisku dla zwierząt.

Dnia 04.12.2019r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami pośpieszyli po raz kolejny z pomocą osobom bezdomnym mieszkającym w lęborskiej noclegowni i bezdomnym zwierzętom ze schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce/Wejherowa. Uczniowie od listopada zajmowali się organizowaniem dwóch akcji. Zorganizowali zbiórkę dla osób dorosłych i zwierząt. Do lęborskiej noclegowni przekazano żywność, odzież i środki czystości, natomiast do schroniska dla zwierzątsuchą karmę, koce, kołdry. Zarówno pan kierownik noclegowni jak i jedna z pań pracujących w schronisku opowiedzieli jak funkcjonuje ich placówka. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w te dwie akcje wolontariatu prowadzone na terenie naszej szkoły.


2019-12-04

Bajkoterapia z "Żółwikiem"

„Bajka o Żółwiku”

Przedszkole w Garczegorzu odwiedziła uczennica klasy VII, która przeczytała dzieciom bajkę na temat dokuczania, śmiania się z innych.  Odbyła się również pogadanka z psychologiem szkolnym na temat usłyszanej historii. Wszystkie dzieci były zaangażowane i chętnie słuchały bajki czytanej przez uczennicę. Celem spotkania było  kształtowanie nawyku słuchania i opowiadania, nauka zachowań prospołecznych oraz uwrażliwienie na skutki dokuczania i przezywania innych.


2019-11-29

IV miejsce w Finałe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

W dniu 28 listopada 2019 r. w hali  sportowej przy  Szkole Podstawowej w Miechucinie odbyły się Finały Wojewódzkie w Tenisie Stołowym.

 

Drużyna dziewcząt w składzie Alicja Milczarek, Natalia Tomasiewicz wywalczyła IV miejsce.

GRATULACJE!


2019-11-25

Żywa lekcja historii

22 listopada br. odbyło się spotkanie ósmoklasistów z p. Adelą Andrzejewską, emerytowaną nauczycielką Przedszkola w Garczegorzu. Uczniowie z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali wspomnień p. Andrzejewskiej, która opowiadała o swoim ojcu, Piotrze Stachalu, byłym legioniście, żołnierzu AK, aresztowanym przez enkawudzistów, zesłanym po przesłuchaniach do sowieckiego łagru, gdzie zmarł w lutym 1945 r. Opowiadała też o swoim dzieciństwie i młodości w realiach PRL lat pięćdziesiątych i siedemdziesiątych, a wspomnienia przeplatała recytując swoje wiersze.  Dwie godziny szybko minęły, a ponieważ uczniowie nie zdążyli zapytać o wiele interesujących ich tematów, postanowiono spotkać się ponownie.


2019-11-24

Zbiórka słodyczy

Szkolny Wolontariat organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Lęborku. Okazją do przeprowadzenia zbiórki będzie kiermasz mikołajkowy, który odbędzie się dnia 6.12.2019r. w Zespole Szkół w Garczegorzu. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji. Nie kosztuje to wiele, a dzięki prostym gestom na twarzach dzieci pojawi się uśmiech. Słodycze będzie można zostawiać w koszu przy stanowisku: Szkolny Wolontariat. Zebrane słodkości trafią do podopiecznych Domu Dziecka tuż przed wigilią.

Dziękujemy wszystkim za wrażliwość serca i życzliwość.


2019-11-22

Bajkoterapia w klasie I

Klasę I odwiedziła koleżanka ze starszej klasy, która przeczytała dzieciom bajkę na temat dokuczania i przezywania innych. Odbyła się również pogadanka z psychologiem szkolnym na temat usłyszanej historii. Wszystkie dzieci były zaangażowane i chętnie słuchały bajki czytanej przez uczennicę. Celem spotkania było  kształtowanie nawyku słuchania i opowiadania, nauka zachowań prospołecznych oraz uwrażliwienie na skutki dokuczania i przezywania innych.