AKTUALNOŚCI

      

2019-10-15

Dzień Papieski

Dnia 13 października 2019 r. w całej Polsce obchodzony był  XIX Dzień Papieski. ,,Wstańcie, chodźmy" -to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.
Nasi wolontariusze Adrian Syldatk, Kacper Tomasiewicz, Filip Dawidowski, Bartosz Hinca,Wiktoria Pobłocka, Daria Domaros oraz Mikołaj Klinkosz zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnych uczniów i studentów z rodzin gorzej sytuowanych.

2019-10-09

Zabawy w Madagaskarze

Dnia 7 października dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z przedszkolakami z Przedszkola w Garczegorzu udali się do sali zabaw "Madagaskar" w Lęborku. Celem naszej wycieczki była integracja grup przedszkolnych.


2019-10-09

„Bohater tygodnia”

W kolejnym tygodniu projektu „Bohater tygodnia”, tytuł bohatera otrzymała Milenka. W środę, zaprosiła ona do naszej grupy swoją ciocię. Jedną z atrakcji, którą przygotowaliśmy z tej okazji było wykonanie własnej sałatki z owoców, których nie brakuje o tej porze roku. Pani Marzenka opowiadała nam o tym, jak wyjątkowym dzieckiem jest Milena. Gość specjalny nieoczekiwanie został na dłużej. Dzieci poprosiły, aby Pani Marzenka przeczytała im jedną z bajek zawartych w ulubionej książce Mileny. To był dla nas bardzo przyjemny dzień. Było słodko, zdrowo i radośnie. Gościowi specjalnemu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie.


2019-10-07

Dzień Chłopaka

30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Również w naszej szkle postanowiliśmy uczcić to święto. Wychowankowie szkolnej świetlicy pod opieką wychowawców przygotowywali się do tego dnia od dłuższego czasu. Ogłoszono konkurs dla wszystkich chętnych chłopców na przygotowanie kreacji i udział w pokazie mody męskiej. Nasi młodzi mężczyźni pokazali nam  jak zmieniał się styl ubioru męskiego na przestrzeni wieków.


2019-10-07

Jesień na świetlicy szkolnej

Na szkolnej świetlicy nasi uczniowie się nie nudzą. W wolnej chwili dekorują okna i drzwi, wykonując kolorową Panią Jesień czy też wesołą aranżację drzwi wejściowych. Sami popatrzmy...


2019-10-07

Odrobina historii na szkolnej świetlicy

Najlepszym sposobem na naukę bywa czasami zabawa. I tak też sądzą nasi uczniowie, którzy na świetlicy szkolnej poznali tajniki polskiej husarii. Sporządzili modele polskiej jazdy i przygotowali wystawę, która zdobi parapety w naszej szkole. Brawo Młodzi Historycy :)


2019-10-05

Szyjemy torebki z secem.

Fundacja 3Maliny zaprasza wszystkie osoby chętne do włączenia się w szycie torebek na butelki Redona dla pacjentów po mastektomii. Akcja szycia torebek ma charakter charytatywny. Wszystkie torebki trafią do pacjentów (1% stanowią panowie) w ośrodkach onkologicznych w naszym województwie.


2019-10-03

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych

W dniu 2 października odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.  Zawody odbyły się w Nowej Wsi Lęborskiej.  Uczniowie z naszej szkoły wystartowali we wszystkich grupach wiekowych. W każdej kategorii szkoły mogły wystawić po 5 chłopców i 5 dziewcząt. Zawodnicy rywalizowali ze sobą indywidualnie i w drużynie.  Najwyższe miejsce zajęła Dominika Zielińska, która zajęła  3 miejsce w gminie i awansowała do zawodów powiatowych...


2019-10-02

Bohater tygodnia

W oddziale przedszkolnym od 16 września realizuje się projekt pn. „Bohater tygodnia”. Celem naszych oddziaływań jest budowanie w dzieciach dobrej samooceny przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach. Podkreślamy także wyjątkowość każdego dziecka, zwracając uwagę na różnorodność charakterów, tworzących grupę przedszkolną.


2019-09-28

Uroczystości w Krępie Kaszubskiej

Na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbyły się w niedzielę 29 września, uroczystości poświęcone Ofiarom Marszu Śmierci KL Stutthof. Najpierw zapalono znicze i złożono wieńce przy Pomniku Ofiar Marszu Śmierci w  Gęsi. Punktualnie o godz. 14:00 uroczystości w Krępie rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów, wejściem kompanii honorowej I Zmechanizowanego Batalionu z Lęborka i odspiewaniem hymnu państwowego. Na cmentarzu zgromadzili się  mieszkańcy Ziemi Lęborskiej, delegacje szkół i samorządowcy. 


2019-09-28

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dniu 20.09 w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było to ważne wydarzenie dla każdego z nas. Przygotowania trwały już od śniadania. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnego wypiekania gofrów. Przedszkolaki dosypywały do miski wszystkie składniki, a następnie pod naszym czujnym okiem miksowały ciasto. Największą przyjemnością było spożywanie gofrów (mimo, iż cukru było w nich naprawdę niewiele). Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości i uśmiechu nie tylko w tym dniu.


2019-09-25

Klasy 6a i b w Hevelianum

W poniedziałek klasy VIa i VIb  uczyły się przez zabawę  na wycieczce do Gdańska . Uczniowie odwiedzili Hevelianum. Siedzibą tego nowoczesnego centrum nauki są położone w samym centrum Gdańska fortyfikacje obronne zXIX wieku. Nad miejscem tym czuwa duch legendarnego gdańskiego astronoma – Jana Heweliusza. Tutaj nauka nie kojarzy się z nudnymi lekcjami, a staje się fascynującą zabawą i przygodą.


2019-09-25

Pionierka obozowa klas 5-tych

25 września uczniowie klasy V a i V b brali udział w survivalu w Runowie. Poznaliśmy sztukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a w szczególności proste zasady, które mogą uratować nam życie. Uczyliśmy się współpracować w zespole. Poznaliśmy krzesiwo, uczyliśmy się rozpalić ognisko w warunkach trudnych. Budowaliśmy szałasy i zdobywaliśmy most linowy nad rzeką. Naszą przygodę zakończyło wspólne grillowanie.


2019-09-25

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w szachy

25 września 2019r. w Zespole Szkół  w Garczegorzu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej  w szachy. Nasza reprezentacja uczniów klas 7-8 w składzie : Julia Kreft, Kamil Żuchowski, Kacper Paczos, Błażej Okrój uzyskali w ogólnej klasyfikacji II miejsce.

Natomiast reprezentacja uczniów klas 4-6 w składzie : Alicja Syldatk, Mikołaj Mielewczyk, Kacper Itrych, Wiktor Kreft, Wojciech Wolski zajęli IV miejsce


2019-09-18

Obchody XVI Światowego Dnia Sybiraka w Szymbarku

Dnia 17 września 2019 r. w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbył się XVII Światowy Zjazd Sybiraków. Grupa uczniów klas ósmych z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i nauczycielami uczestniczyła w uroczystości. Wysłuchano m.in. Apelu Poległych oraz Mszy św., której przewodniczył J. E. Ks. Abp Jan Paweł Lenga, z oprawą wojskową i muzyków z Capelli Gedanensis.


2019-09-13

Wybory - wolontariat

Wybory Przewodniczącego Szkolnego Wolontariatu odbyły się 12 września 2019r. W wyniku demokratycznych wyborów powołany został Szkolny Wolontariat na rok szkolny 2019/2020 w składzie:

Przewodniczący: Alicja Milczarek

Zastępcy: Nikola Popiela, Natalia Tomasiewicz