AKTUALNOŚCI

2020-06-05

ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU SPORTOWEGO I PLACU ZABAW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W GARCZEGORZU OD 5 CZERWCA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA

ZASADY KORZYSTANIA

Z OBIEKTU SPORTOWEGO I PLACU ZABAW PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W GARCZEGORZU

OD 5 CZERWCA 2020 ROKU DO ODWOŁANIA

 

Od dnia 5 czerwca 2020 roku otwarte zostają obiekty sportowe przy szkołach podstawowych. Będzie można z nich korzystać zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Każda osoba korzystająca z obiektów sportowych i placów zabaw przy szkołach podstawowych obowiązana jest do zapoznania się z niniejszymi zasadami:

 

 1. Administratorem obiektu sportowego jest dyrektor szkoły .
 2. Obiekt sportowy przy szkole podstawowej będzie udostępniony :

- od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00 wyłącznie do dyspozycji szkoły

-  od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 20:00 dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (po wcześniejszej rezerwacji/uzgodnieniu)

-  w soboty i niedziele dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (po wcześniejszej rezerwacji/uzgodnieniu)

 

Wprowadza się rezerwację/uzgadnianie terminów korzystania z obiektów sportowych

Osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane będą mogły korzystać z boiska po wcześniejszej rezerwacji/uzgodnieniu
u administratora obiektu. Osoba dokonująca rezerwacji/uzgodnienia jest odpowiedzialna za całą grupę. Rezerwacji/uzgodnienia można dokonać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00 pod numerami telefonów:

 • Obiekt sportowy przy Zespole Szkół w Garczegorzu – 59 8633 447,  797-803-284

 

ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTÓW SPORTOWYCH:

ADMINISTRATOR:

 • Prowadzi imienny rejestr rezerwacji obiektu i weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach lub korzystających z obiektu;
 • Zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach lub korzystającym z obiektu środki do dezynfekcji rąk ;
 • Dezynfekuje urządzenia  po każdym użyciu i każdej grupie korzystających;
 • Zapewnia 15 minutowe odstępy między osobami (grupami osób) wchodzącymi na obiekt i wychodzącymi  z niego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami;
 • Nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie obiektów;
 • Nie udostępnia szatni i węzła sanitarnego.

KORZYSTAJĄCY Z OBIEKTU:

 • Przed korzystaniem z obiektu dokonuje wcześniejszej rezerwacji, podając numer telefonu ;
 • W przypadku rezerwacji grupowej osoba dokonująca rezerwacji  musi dysponować telefonami kontaktowymi do wszystkich uczestników zajęć;
 • Korzysta z osobistego sprzętu treningowego;
 • Obowiązany jest do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt;
 • Warunkiem korzystania z obiektów jest odpowiedni strój i obuwie.

Osoby korzystające z obiektu sportowego zobowiązane są do przestrzegania ustalonych zasad, a w szczególności do poleceń osób upoważnionych przez administratora.

W razie naruszenia powyższych zasad oraz pozostałych przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, administrator ma prawo usunąć korzystających z terenu obiektu, a w skrajnych przypadkach zostanie wezwana Policja.

 

 

Uwaga!

Użytkownicy korzystają z obiektów na własną odpowiedzialność.

Stosowanie powyższych zasad i środków ostrożności nie wyklucza zachorowania na covid-19.

 Liczymy na rozwagę rodziców i użytkowników.

Dbajmy o siebie i swoich bliskich.


2020-06-02

Konkurs języka angielskiego

Lekcje zdalne nie muszą  być nudne. Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w ogloszonym przez panią Magdalenę Ośnicką konkursie języka angielskiego „We Speak English”. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu wraz z krótkim opisem, na wyznaczony przez nauczyciela temat. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat krajów anglojęzycznych oraz świetną znajomością języka angielskiego...

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 Magdalena Ośnicka


2020-06-01

Dzień Dziecka

Moi drodzy od 1950 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi też 20 listopada Powszechny Dzień Dziecka , który upamiętnia m.in. podpisanie Konwencji o prawach dziecka.  Z tej okazji:

Życzymy Wam dzieciaki,

Miejcie wesołe buziaki.

Lodów w każdą niedzielę.

I prezentów wiele.

Niech Wam się spełnią wszelkie pragnienia.

Przyjmijcie od nas te z serca życzenia!


2020-05-28

"Moje Hobby"

Rozwiązanie konkursu "Moje Hobby"
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom! Cieszymy się, że macie tak 
różne i ciekawe zainteresowania! Mamy nadzieję, że kogoś zainspirują.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i pochwały do dziennika:)
Wszyscy są wygrani :)

 


2020-05-26

Dzień Matki

Dzień Matki to jedno z najbardziej wyjątkowych świąt. Jest obchodzone nie tylko w Polsce  ale na całym świecie, bo macierzyństwo nie zna granic. Na każdym kontynencie, niemal w każdym kraju, dzieci doceniają swoje mamy. Jaka jest historia Dnia Matki, kiedy obchodzimy święto i jak pamięć o swoich mamach pielęgnują mieszkańcy innych państw?

Dzień Matki. Jaka jest historia święta?

Początki Dnia Matki sięgają starożytności. Grecy i Rzymianie otaczali kultem matki-boginie - symbole płodności i urodzaju. Dzień Matki zbliżony do tego, który znamy dzisiaj wywodzi się z siedemnastowiecznej Anglii. Obchodzono go w czwartą niedzielę Wielkiego Postu pod nazwą „Niedziela u Matki”. Z tej okazji w kościołach odbywały się msze, a tradycją było obdarowywanie mam kwiatami i słodyczami w zamian za otrzymane błogosławieństwo.


2020-05-23

Konkurs- FOTO

ZSGŻiA im. Gryfa Pomorskiego w Lęborku zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas I szkól ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Smaki wiosny”. 

Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez uczestnika (prace indywidualne)  1-3 zdjęć tematycznie związanych ze wszystkim tym, co wiosną oddziałuje na zmysły człowieka (wzrok, np. oznaki wiosny w naturze lub smak, np. wiosenne potrawy). 

Termin nadsyłania prac: 12 czerwca 2020 r.  na adres e-mail:    

Szczegółowy regulamin (format doc. i pdf) w załączeniu.

 


2020-05-22

Rekrutacja

UWAGA!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu rekrutacji znajdziecie Państwo w serwisie Ministerstwa Edukacji Narodowej:


2020-05-18

Rekrutacja do Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego (WOLI) w Warszawie

Miło mi poinformować Państwa, że w roku szkolnym 2020/2021 w Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym (WOLI) w Warszawie rozpocznie naukę kolejnych 50 uczniów w klasach pierwszych. Kandydatami do Liceum mogą być absolwenci 8-letnich szkół podstawowych, którzy wykazują predyspozycje z obszaru przedmiotów ścisłych.


2020-05-16

Rocznica urodzin J.P.II

Za to, że zwykłym życiem pokazywałeś nam drogę do świętości.

Dziękujemy! 

W 100. Rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II uczniowie z rodzinami,

  nauczyciele i wszyscy pracownicy ZS w Garczegorzu. 

 

W poniedziałek 18 maja 2020 roku, będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ze względu na panujące warunki, nie będzie możliwe zorganizowanie wielu uroczystości, które miały uświetnić tę niezwykłą rocznicę. Zachęcamy do otworzenia poniższych linków i zapraszamy do wspomnień i refleksji. 

 Zapraszamy do galerii - prace dzieci z naszej szkoły o św. Janie Pawle II...


2020-05-12

Oferta Edukacyjna Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku


W imieniu pani Dyrektor Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, mamy przyjemność zaprezentowania oferty edukacyjne,które proponują w roku szkolnym 2020/2021.


2020-05-11

49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

W związku z obowiązującymi ograniczeniami i brakiem możliwości przeprowadzenia w wyznaczonych terminach eliminacji do Finału Wojewódzkiego 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Chmielnie, mając na uwadze znaczenie tego wydarzenia kulturalnego dla naszego Regionu i Kaszubów, w imieniu Współorganizatorów zapraszamy do udziału w Konkursie w zmienionej, nowej formule.


2020-05-05

Moje HOBBY

KONKURS!!!!!

Samorząd szkolny zaprasza wszystkich do udziału w konkursie pt. Moje hobby. Pokażcie co Was pasjonuje, jak spędzacie czas. Pokazać swoje HOBBY możecie za pomocą zdjęcia lub pracy plastycznej. Zdjęcie proszę wysyłać do pani Patrycji Czachorowskiej za pomocą aplikacji Messenger z dopiskiem KONKURS do niedzieli 10 maja. Czekamy na Wasze zdjęcia!!!


2020-05-04

Polskie symbole narodowe

Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym dla najmłodszych uczniów.
Zachęcamy do obejrzenia, niech towarzyszy nam klimat majowych świąt.

2020-05-04

Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem informującym o rekrutacji do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku.

Pliki do pobrania na stronie:


2020-04-30

Majowe Święta - Pamiętamy!

Majowe Święta

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta. 1 maja- Święto pracy, 2 maja – Święto Flagi i 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku 3 maja obejdziemy już 229- tą rocznicę uchwalenia tego ważnego dla Polaków dokumentu


2020-04-30

Zaproszenia do projektu To MY jesteśmy Pamięcią!

9 maja przypada 75. rocznica wyzwolenia KL Stutthof.

Z tej okazji na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie odbywały się uroczystości patriotyczno-religijne.

Nasza szkoła nosi imię Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof.

Od lat delegacja uczniów i nauczycieli jechała do Sztutowa.

W tym roku, z wiadomych i oczywistych względów, stało się to niemożliwe. Uroczystości pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa nie odbędą się.

Dlatego Muzeum Stutthof ogłosiło projekt społeczno-multimedialny #Stutthof75#toMyjesteśmyPamięcią.