2020-03-12

KONKURS PLASTYCZNY ,, ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

10 marca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny,, ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”.

Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, które uświetniły szkolną gazetkę poświęconą pamięci ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH.

2020-03-11

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W związku z ogłoszoną decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020r. wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zawieszam  zajęcia dydaktyczno- wychowawcze oraz inne zajęcia odbywające się       w Zespole Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu

na okres od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Jest to czas dla rodziców na zorganizowanie opieki nad dziećmi.

12 i 13 marca br. dowozy uczniów zgodnie z harmonogramem.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły

Alicja Guźniczak

2020-03-08

Konkurs informatyczny.

Powiatowy Konkurs Informatyczny "Animowana Kartka Wielkanocna" wykonana w Scratch.

Informacje o konkursie i wykonane projekty zgłaszamy u p. D.Waszczuka.

2020-03-02

Kacper Kotłowski

Kacper Kotłowski- morsuje

2020-02-27

INFORMACJA KORONAWIRUS

Szanowni Państwo!

Przekazuję Państwu ulotkę do wykorzystania w działaniach z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki. Ulotka została opracowana przez Fundację AIDRATUNEK, z którą Pomorski Kurator nawiązał współpracę w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki i posiada pozytywną opinię Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

2020-02-25

INFORMACJA REKRUTACJA DO KLASY I I PRZEDSZKOLA

Na stronie szkoły w zakładce "REKRUTACJA", znajdują się dokumenty rekrutacyjne do przedszkola oraz klasy I na rok szkolny 2020/2021.

2020-02-25

Konkurs "Ochrona przyrody w Słowińskim Parku Narodowym..."

25 lutego 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łebie odbył się Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych z powiatu lęborskiego i słupskiego  pt. „Ochrona przyrody w Słowińskim Parku Narodowym i Nadleśnictwie Lębork”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowali: 1. Oliwia Nadolska klasa Vb,  2. Julian Rzepka klasa V, 3. Daria Domaros klasa VIIIa

2020-02-19

Walentynki w naszej szkole

Ostatni tydzień upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego.

2020-02-19

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Szkoła w Garczegorzu przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu''. W ramach programu świetlica szkolna  zgłosiła swój udział  w konkursie związanym  z tą tematyką.

2020-02-18

Wyjazd na mecz do ERGO ARENY

W piątkowy wieczór, 14 lutego 2020r., uczniowie naszej szkoły  pojechali do ERGO ARENY w Gdańsku, by kibicować siatkarzom w "Kaszubskim Meczu" TREFL GDAŃSK-CUPRUM LUBIN. Na trybunach zasiadły dzieci uczące się języka kaszubskiego. Mecz obejrzało 9 980 widzów. Przed meczem i podczas jego trwania nie brakowało atrakcji związanych z finałem konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby” oraz 100-leciem zaślubin Polski z morzem.

2020-02-14

Wycieczka do Gdańska

11lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć j. kaszubskiego wybrali się na całodniową wycieczkę do Muzeum Bursztynu w Gdańsku na lekcje muzealne. Uczniowie klas I-IV w Dworze Artusa zapoznali się z Rycerzami Króla Artura.

2020-02-11

Dzień babci i dziadka

W PIĄTEK 07.02.2020R. ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. PRZYBYŁO NA NIĄ 204 ZAPROSZONYCH GOŚCI. WNUCZKI WNUCZĘTA  PRZYGOTOWALI PIĘKNY PROGRAM ARTYSTYCZNY WYKONUJĄC TAŃCE, WIERSZE, PIOSENKI I PRZEDSTAWIENIE.PRZESŁANIE WYSTĘPU MÓWIŁO O  MIŁOŚCI, TROSCE, OPIECE DZIADKÓW I BABĆ  NAD WNUKAMI. W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ SKŁADAJĄC ŻYCZENIA  WSZYSTKIE WNUCZĘTA CHCIAŁY PODZIĘKOWAĆ ZA "WIELKIE SERCE" BABCI I DZIADKA. BĘDZIEMY DŁUGO I MILE  WSPOMINAĆ TO SPOTKANIE. DO ZOBACZENIA ZA ROK.

2020-02-03

Niedźwiedź Wojtek i wojenne opowieści

Dnia 30 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska - dr Barbarę Menczykowską.

Tematem zajęć był ... Miś Tak, Miś Wojtek, który w czasie II wojny światowej służył w Armii Andersa. Ten czworonożny przyjaciel żołnierzy przebył z nimi cały szlak bojowy- przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.

2020-02-02

Zbiórka kasztanów

30 stycznia 2020 roku odbył się apel, na którym zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za udział w kolejnej już zbiórce kasztanów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Koła Łowieckiego „Głuszec”, którzy odebrali od nas zebraną karmę:  - Pan Radosław Czapiewski – łowczy Koła Łowieckiego „Głuszec”, Pan Waldemar Lenart – skarbnik Koła Łowieckiego „Głuszec” , Pan Michał Lenart wicełowczy   Koła Łowieckiego „Głuszec”

Podczas spotkania leśnicy i myśliwi przedstawili ciekawostki dotyczące zwierząt takich jak: sarna, lis, wilk, zając czy bóbr. Opowiedzieli również na czym polega ich praca. W czasie spotkania odbył się także quiz, który był jednocześnie sprawdzianem dla najmłodszych – dzieci bezbłędnie wskazywały na fotografiach gatunki zwierząt żyjących w ekosystemie lasu.