AKTUALNOŚCI

2020-02-25

Konkurs "Ochrona przyrody w Słowińskim Parku Narodowym..."

25 lutego 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łebie odbył się Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych z powiatu lęborskiego i słupskiego  pt. „Ochrona przyrody w Słowińskim Parku Narodowym i Nadleśnictwie Lębork”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI i VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowali: 1. Oliwia Nadolska klasa Vb,  2. Julian Rzepka klasa V, 3. Daria Domaros klasa VIIIa


2020-02-19

Walentynki w naszej szkole

Ostatni tydzień upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego.


2020-02-19

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Szkoła w Garczegorzu przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu''. W ramach programu świetlica szkolna  zgłosiła swój udział  w konkursie związanym  z tą tematyką.


2020-02-18

Wyjazd na mecz do ERGO ARENY

W piątkowy wieczór, 14 lutego 2020r., uczniowie naszej szkoły  pojechali do ERGO ARENY w Gdańsku, by kibicować siatkarzom w "Kaszubskim Meczu" TREFL GDAŃSK-CUPRUM LUBIN. Na trybunach zasiadły dzieci uczące się języka kaszubskiego. Mecz obejrzało 9 980 widzów. Przed meczem i podczas jego trwania nie brakowało atrakcji związanych z finałem konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby” oraz 100-leciem zaślubin Polski z morzem. 


2020-02-14

Wycieczka do Gdańska

  11lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć j. kaszubskiego wybrali się na całodniową wycieczkę do Muzeum Bursztynu w Gdańsku na lekcje muzealne. Uczniowie klas I-IV w Dworze Artusa zapoznali się z Rycerzami Króla Artura.


2020-02-11

Dzień babci i dziadka

 W PIĄTEK 07.02.2020R. ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. PRZYBYŁO NA NIĄ 204 ZAPROSZONYCH GOŚCI. WNUCZKI WNUCZĘTA  PRZYGOTOWALI PIĘKNY PROGRAM ARTYSTYCZNY WYKONUJĄC TAŃCE, WIERSZE, PIOSENKI I PRZEDSTAWIENIE.PRZESŁANIE WYSTĘPU MÓWIŁO O  MIŁOŚCI, TROSCE, OPIECE DZIADKÓW I BABĆ  NAD WNUKAMI. W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ SKŁADAJĄC ŻYCZENIA  WSZYSTKIE WNUCZĘTA CHCIAŁY PODZIĘKOWAĆ ZA "WIELKIE SERCE" BABCI I DZIADKA. BĘDZIEMY DŁUGO I MILE  WSPOMINAĆ TO SPOTKANIE. DO ZOBACZENIA ZA ROK.


2020-02-03

Niedźwiedź Wojtek i wojenne opowieści

 Dnia 30 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska - dr Barbarę Menczykowską.

Tematem zajęć był ... Miś Tak, Miś Wojtek, który w czasie II wojny światowej służył w Armii Andersa. Ten czworonożny przyjaciel żołnierzy przebył z nimi cały szlak bojowy- przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.


2020-02-02

Zbiórka kasztanów

30 stycznia 2020 roku odbył się apel, na którym zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za udział w kolejnej już zbiórce kasztanów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Koła Łowieckiego „Głuszec”, którzy odebrali od nas zebraną karmę:  - Pan Radosław Czapiewski – łowczy Koła Łowieckiego „Głuszec”, Pan Waldemar Lenart – skarbnik Koła Łowieckiego „Głuszec” , Pan Michał Lenart wicełowczy   Koła Łowieckiego „Głuszec”                    

Podczas spotkania leśnicy i myśliwi przedstawili ciekawostki dotyczące zwierząt takich jak: sarna, lis, wilk, zając czy bóbr. Opowiedzieli również na czym polega ich praca. W czasie spotkania odbył się także quiz, który był jednocześnie sprawdzianem dla najmłodszych – dzieci bezbłędnie wskazywały na fotografiach gatunki zwierząt żyjących w ekosystemie lasu.


2020-01-31

KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 30 stycznia 2020r., przy okazji spotkania z leśnikami koła   łowieckiego „Głuszec”, odbyło się oficjalne rozdanie nagród za szkolny konkurs - Kalendarz Matematyczny.

Wyniki konkursu:

I miejsce:   Sandra Labuda z kl. IV

II miejsce:   Amelia Las z kl. VI b 

III miejsce:   Zuzanna Kadłubowska, kl. IV, Amelia Gerc, kl. IV, Julia Szymichowska, kl. VI a 

 Dziękujemy wytrwałym uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.

                                                                                                                             Organizator konkursu: Beata Granzin

 

2020-01-28

Relacja z WOŚP

12 stycznia 2020r. nasi Wolontariusze Szkolni po raz drugi kwestowali razem ze 127 tys. wolontariuszami z całego kraju na rzecz WOŚP w Lęborku. W tym roku Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone m.in. na aparaty do znieczulenia, lampy i stoły operacyjne, zestawy endoskopowe oraz aparaty RTG. Mimo niesprzyjającej pogody od rana w siedzibie sztabu w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Piotra Skargi było gwarnie. Uczniowie zgłaszali się po identyfikatory, puszki i serduszka, aby wyruszyć na ulice miasta. Wolontariusze spotykali się z zainteresowaniem przechodniów, którzy wrzucali do puszek sumy duże i małe … z wyrazami sympatii i życzeniami udanej zbiórki. Podczas zbiórki na ulicach Lęborka nasi Wolontariusze Szkolni zebrali 2945 zł.

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom - DZIĘKUJEMY!

Sie ma!


2020-01-28

75 rocznica Marszu Śmierci

75 rocznica Marszu Śmierci


2020-01-21

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU


2020-01-21

NOWOROCZNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

NOWOROCZNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 


2020-01-19

„Mam tę moc, masz i ty”

    Klasa III odbyła 2 godzinne warsztataty skupiające się na ich własnych umiejętnościach i na tym, co każdy ma w sobie wyjątkowego. Uczniowie dowiedzieli się, kim jest superbohater i tworzyli własne kreacje superbohaterów, które są podstawą do refleksji nad różnorodnością wśród ludzi.

      Uczniowie  doskonalili również umiejętność pracy w grupach. Podejmowali refleksję na temat własnych cech ,ćwiczyli  nazywanie cech ludzkich, dostrzeganie podobieństwa między superbohaterami i kolegami/koleżankami.