AKTUALNOŚCI

      

2019-11-08

Święto Niepodległości

Świętujemy 101 lat niepodległości.


2019-11-07

OGŁOSZENIE


Zapraszamy na

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

który odbędzie się 06.12.2019r. w godz. 1600-1800

(zachęcamy rodziców i dzieci do wykonania rzeczy na sprzedaż podczas kiermaszu i dostarczenie ich do szkoły).

 


2019-11-07

Przyjaciele z Bullerbyn

Uczniowie klas I- III mieli okazję odbyć teatralną podróż w świat bohaterów z Bullerbyn. Sztuka pokazała dzieciom co to znaczy być odpowiedzialnym, samodzielnym, pracowitym i odważnym. Spektakl pełen humoru, tańca i piosenek przeniósł małych widzów w niesamowite wydarzenia - zabawę w Indian, poszukiwanie skarbów oraz " sznurkową pocztę". Oryginalna scenografia, efekty teatralne i wspaniała gra aktorów sprawiły, że dzieci wyszły z przedstawienia bardzo zadowolone.

2019-11-06

Gminne zawody w tenisie stołowym

W dniu 5 listopada 2019 r. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się gminne zawody w tenisa stołowego. Trzy drużyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży zajmując pierwsze miejsca. GRATULUJEMY!

I miejsce w kat. uczniów klas 7-8  - Natalia Tomasiewicz, Alicja Milczarek 

I miejsce w kat. uczniów klas 7-8  - Maciej Szweda, Kacper Tomasiewicz 

I miejsce w kat. uczniów klas 4-6  - Amelia Gerc, Alicja Syldatk 

IV miejsce w kat. uczniów klas 4-6  - Tomasz Małecki, Kacper Biczyk


2019-11-06

Odwiedzamy zmarłych.

Dzieci z klas I-III odwiedziły cmentarz parafialny w Garczegorzu. W ciszy i zadumie ustawiały znicze na grobach swoich bliskich zmarłych. Na dłuższą chwilę zatrzymały się przed grobem śp. Jana Gołębiowskiego, byłego, długoletniego dyrektora naszej szkoły. Wychowawczynie w kilku słowach opowiedziały o zasługach pana dyrektora dla społeczności lokalnej.

 


2019-11-04

Dbamy o opuszczone groby

    Wolontariusze szkolni przed ŚwiętemWszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zaopiekowali się opuszczonymi grobami. Zorganizowali zbiórkę zniczy.
    Niech Ci o których zapomniała rodzina, bądź w ogóle jej już nie mieli, gdy odchodzili z tego świata, mają radość patrząc z góry, że choć w te szczególne dni ktoś o nich pamięta. Dziękujemy społeczności szkolnej , że pomogliście zrealizować nam ten cel.

2019-11-03

Zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum

1 listopada wolontariusze szkolni zbierali pieniądze do puszek na budowę hospicjum stacjonarnego. Można ich było spotkać na cmentarzu w Garczegorzu, Janowicach oraz w Lęborku. W akcję "Zapal znicz pamięci" zaangażowało się 9 naszych wolontariuszy.


2019-10-31

Laurki dla BOHATERÓW

Szkoła Podstawowa w Garczegorzu przystąpiła do akcji BohaterON - włącz historię. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się  w projekt i pokazali,że są małymi patriotami...


2019-10-30

WYCIECZKA DO WDZYDZ

29 października uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć j. kaszubskiego wybrali się na całodniową wycieczkę do Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

   Podczas spacerów po Parku zwiedziliśmy m. in.: chałupy, zagrody, kościół, szkołę, dworki oraz wiatrak - we wszystkich tych miejscach oprowadzali nas i opowiadali o dawnych czasach i zwyczajach wspaniali przewodnicy.


2019-10-25

Gminne zawody w unihokeja klasy 4-6

W dniu 23 października 2019 r. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łebieniu odbyły się gminne zawody w unihokeja.  Do sportowej rywalizacji przystąpiły dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI. Ostatecznie reprezentacje dziewcząt i chłopców stanęły na najniższym szczeblu podium, zajmując 3 miejsce w gminie.

 


2019-10-25

Gminne zawody w unihokeja klasy 7-8

W dniu 22 października 2019 r. na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łebieniu odbyły się gminne zawody w unihokeja.  Do sportowej rywalizacji przystąpiły dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII. W meczu otwarcia do gry przystąpili chłopcy z naszej szkoły. Rywalami byli rówieśnicy z Nowej Wsi Lęborskiej. Pomimo lepszej gry i przewagi na boisku musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Ostatecznie nasi uczniowie wywalczyli 3 miejsce w gminie.


2019-10-23

Zajecia z projektu ,,Wesołe Laboratoria "

Przedszkolaki z Garczegorza doskonale bawiły się wykonując ciecz nienewtonowską, która pozwala poznać prawa fizyki rządzące światem i je łamać. Na innych zajęciach dzieci poznawały świat magnesów, kolorów i kształtów.


2019-10-21

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły,  uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 18 października 2019 r.

 


2019-10-21

Widowisko teatralne na lodzie.

Dnia 11.10.2019r. uczniowie klas I - VIII obejrzeli widowisko teatralne na lodzie w HALI OLIVIA w Gdańsku w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski pt. ,, Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza" na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Dzieci były zachwycone wykonaniem akrobacji łyżwiarzy, kostiumów i scenografią. Na widowni co chwilę można było usłyszeć gorący aplauz wydobywający się z czterotysięcznych dzięcięcych buziek. Wszyscy żałowali, że ten baśniowy świat dobiegł tak szybko do końca.

2019-10-16

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 10.10.2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na który przybyli nasi nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele rady rodziców i uczniowie. 
Na rozpoczęciu głos zabrała pani Dyrektor Alicja Guźniczak, która podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. 
Apel wzbogaciła część artystyczna pt.” Za trud, za uśmiech, za serce dziękujemy!” przygotowana przez uczniów klas Vab z chórem szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

2019-10-15

Dzień Papieski

Dnia 13 października 2019 r. w całej Polsce obchodzony był  XIX Dzień Papieski. ,,Wstańcie, chodźmy" -to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.
Nasi wolontariusze Adrian Syldatk, Kacper Tomasiewicz, Filip Dawidowski, Bartosz Hinca,Wiktoria Pobłocka, Daria Domaros oraz Mikołaj Klinkosz zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnych uczniów i studentów z rodzin gorzej sytuowanych.