2020-03-24

DO RODZICÓW i UCZNIÓW!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 20.03.2020 od 25.03. 2020r. szkoła wprowadza  obowiązkowe kształcenie na odległość. Obowiązuje nas realizacja podstawy programowej.

Plan zajęć został przygotowany w oparciu o dotychczasowy plan lekcji i znajduje się w dzienniku elektronicznym. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia w oparciu o  dotychczasowe formy komunikacji uzgodnione między rodzicami, uczniami i nauczycielami i w oparciu o platformy edukacyjne .

Obecność  ucznia na zajęciach będzie odnotowywana na podstawie pracy ucznia.

Pedagog, psycholog, logopeda i inni nauczyciele będą dostępni online.

Dołożymy wszelkich starań, aby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań i aby nauka w domu nie była dla Państwa i dla uczniów zbyt wielkim obciążeniem. Zarówno dla Państwa, jak i dla nas jest to nowa sytuacja.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Prosimy o odwiedzanie naszej strony oraz sprawdzanie dziennika elektronicznego.

Obowiązkiem ucznia jest codzienna, systematyczna praca w kontakcie z nauczycielem. Obowiązkiem Państwa jest dopilnowanie, aby Państwa dziecko weszło na dziennik elektroniczny . Zdajemy sobie sprawę z tego, iż często kilka osób w Państwa domach  ma dostęp do jednego komputera. Jest to duże utrudnienie. Na pewno razem uda się nam pokonać trudności.

W razie potrzeby prosimy kontaktować się z wychowawcami oraz nauczycielami  droga mailową , telefonicznie i przez dziennik.

Życzę wszystkim Państwu  spokoju , optymizmu, cierpliwości i wyrozumiałości. Z naszej strony możecie Państwo na to liczyć.

Z poważaniem i z życzeniami zdrowia

Alicja Guźniczak- dyrektor ZS w Garczegorzu

2020-03-23

INFORMACJA

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że pracujemy nad ujednoliceniem sposobu prowadzenia lekcji zdalnie.

W najbliższych dniach otrzymają Państwo informacje o sposobie dalszej pracy z uczniami.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Dyrektor ZS w Garczegorzu

2020-03-23

Propozycje spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny

W związku z tym,że w ostatnich dniach czas spędzamy w domu, chcielibyśmy zaproponować kilka ciekawych gier, zabaw, quizów, które mogą umilić nam ten trudny dla nas czas a jednocześnie pomóc nam zdobyć wiedzę. Jednym słowem nauka przez zabawę :) Powodzenia!!!

Mistrz w szachach

W dniu 10 marca odbyło się uroczyste podsumowanie I Mistrzostw Szkoły w Szachach.  W turnieju udział wzięło 22 uczniów . Celem rozgrywek było wyłonienie Mistrza Szkoły oraz propagowanie gry w szachy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas I-VI oraz VII-VIII...

Pokaz mody

10 marca w naszej szkole odbył się pokaz mody z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nasze uczennice wcieliły się w role znanych kobiet - od starożytności do współczesności.

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola w Garczegorzu na rok szkolny 2020/2021

LISTA  DZIECI  PRZYJĘTYCH  DO  PRZEDSZKOLA W  GARCZEGORZU NA ROK SZKOLNY 2020/2021:

2020-03-17

Konsultacje z psychologiem

Drodzy rodzice i uczniowie zachęcamy  do konsultacji i porad z pedagogiem i psychologiem szkolnym online ,

za pomocą dziennika elektronicznego.

2020-03-17

Bezpieczny Internet

Zachęcamy rodziców i uczniów do zaglądania na strony,

które zawierają informację jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci:

2020-03-14

ZDALNE NAUCZANIE

Praca zdalna w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy uczniów i rodziców, aby w najbliższym czasie korzystali z materiałów do samodzielnej pracy w domu udostępnianych w internecie. Prosimy o regularne odwiedzanie przez uczniów Dziennika Elektronicznego i sprawdzanie wiadomości.

Informujemy, że uczniowie klas 5-8 posiadają konta na platformie Office 365 (obejmują dobrze znane, wydajne aplikacje klasyczne pakietu Office, takie jak Word, PowerPoint i Excel, dodatkową przestrzeń dyskową online -1TB oraz funkcje połączone z chmurą umożliwiające współpracę nad plikami w czasie rzeczywistym). Uczniowie którzy mają problem z zalogowaniem prosimy o kontakt z p.D. Waszczukiem, przez Dziennik Elektroniczny.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

1. Portale edukacyjne IPN:  i

2020-03-12

INFORMACJA

Dnia 13.03.2020r. (piątek) ze względu na brak zadeklarowania rodziców o frekwencji uczniów w szkole, odwołuje się przywozy i odwozy uczniów. ŚWIETLICA PEŁNI FUNKCJE OPIEKUŃCZĄ, GDYBY RODZICE NIE MOGLI SPRAWOWAĆ OPIEKI NAD DZIECKIEM.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły

2020-03-12

KONKURS PLASTYCZNY ,, ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

10 marca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny,, ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”.

Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, które uświetniły szkolną gazetkę poświęconą pamięci ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH.

2020-03-11

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W związku z ogłoszoną decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020r. wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zawieszam  zajęcia dydaktyczno- wychowawcze oraz inne zajęcia odbywające się       w Zespole Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu

na okres od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Jest to czas dla rodziców na zorganizowanie opieki nad dziećmi.

12 i 13 marca br. dowozy uczniów zgodnie z harmonogramem.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły

2020-03-08

Konkurs informatyczny.

Powiatowy Konkurs Informatyczny "Animowana Kartka Wielkanocna" wykonana w Scratch.

Informacje o konkursie i wykonane projekty zgłaszamy u p. D.Waszczuka.

2020-03-02

Kacper Kotłowski