2021-06-16

Grillowe spotkanie uczniów klasy III wraz z Rodzicami

Grillowe spotkanie uczniów klasy III wraz z Rodzicami odbyło się dnia 02.06.2021 r. U Państwa Lejkowskich w Pogorszewie.

2021-06-16

Wycieczka na Ruchome Wydmy - klasa III

Poznanie miejsc charakterystycznych dla danego regionu. Słowiński Park Narodowy, wydmy. Lekcja edukacyjna.

2021-06-15

Nauka i integracja na lekcjach matematyki.

Po długim okresie nauki zdalnej wróciliśmy do szkoły. Nadszedł czas na ponowną integrację zespołów klasowych. Świetną okazją ku temu były ostatnie lekcje matematyki. Wykonując zadania praktyczne uczniowie kształcili różne umiejętności matematyczne, a przy okazji dobrze się przy tym bawili...

2021-06-15

Zajęcia integracyjno-rekreacyjne klasa 5a

W dniu 11 czerwca odbyły się kolejne zajęcia integracyjno-rekreacyjne uczniów z klasy 5a i ich rodziców. Tym razem nasi wychowankowie mieli okazję szlifować swoje umiejętności w łowieniu ryb. Dla wielu z nich był to pierwszy połów w życiu. Uczniowie zapoznali się z fachowym słownictwem, sprzętem i sposobami połowu. Ryby, jakie udało nam się złowić to m.in. karpie, karasie i lin.

2021-06-01

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem

Lubimy czytać polskich autorów! ”

26maja – 2 czerwca 2021

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.

2021-05-28

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych

Wytyczne sanitarne

Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice poznali m.in. we wrześniu 2020 r.

Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

• organizacja zajęć w szkole,
  • higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni,
  • gastronomia,
  • postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
2021-05-25

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

20 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w logopedycznym konkursie recytatorskim. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas 0-II.  Uczestnicy recytowali wybrane przez logopedę wiersze.

Ocenie podlegało: znajomość tekstu, tempo wypowiedzi, prawidłowa wymowa, właściwa intonacja i wrażenia ogólne.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono „Logopedycznych Mistrzów Recytacji” 2021r.

2021-05-24

#MobilnaMetropolia Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości!

#MobilnaMetropolia

Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości!

Zapraszamy na warsztaty online

2021-05-24

Życzenia - Dzień Mamy i Taty

Najdrożsi  Rodzice!
Zawsze cierpliwi, oddani, troskliwi,
zawsze spieszący z pomocą,

żyjcie w szczęściu i zdrowiu.
Sto lat ukochanym Rodzicom

życzą dzieci!

2021-05-20

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego

KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY URODZIN K. K. BACZYŃSKIEGO

W bieżącym roku przypada 100. rocznica urodzin wybitnego poety – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji odbędzie się w bibliotece konkurs recytatorski poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

2021-05-18

Urodziny Jana Pawła II

18 maja 1920- na świat przyszedł mały Lolek…..  Święty Jan Paweł II. Wszyscy pamiętamy Jego słowa: „Musicie od siebie wymagać nawet, gdyby inni od Was nie wymagali”. Dzisiaj mija 101 rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II.  Chociaż nie ma Go z nami fizycznie, to jest cały czas w naszych sercach. Daje nam wskazówki, jak żyć… Dla Was- drodzy uczniowie, którzy nie mieliście okazji spotkać i poznać Jana Pawła II- proponujemy wirtualny spacer po Jego ukochanych Wadowicach oraz wiele innych aktywności, które przybliżą Wam postać wielkiego Polaka.

2021-05-07

Dzień Bibliotekarza 2021

Drodzy Bibliotekarze,

dziękujemy, że przez ten ciężki rok

byliście z nami – czytelnikami.

2021-05-05

Wirtualna Uroczystość pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa - Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Szanowni Państwo
W załączeniu  przesyłamy informację dotyczącą rocznicy upamiętnienia w dniu 9 maja 2021 r. w Muzeum Stutthof w Sztutowie.
Uroczystości zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej po adresem www.stutthof.org  w zakładce Stutthof 76.
9 maja w godzinach 11:00-13:00 delegacje instytucji złożą kwiaty pod pomnikiem Walki i Męczeństwa.

Muzeum Stutthof w Sztutowie
Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945)