2022-01-20

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA OD KLAS

Obrazek z babcią i dziadkiem.

2021-12-30

Godziny Pracy Zespołu Szkół w Garczegorzu

Informujemy, iż dnia 31.12. 2021 r. w Zespole Szkół w Garczegorzu zostały skrócone godziny pracy.
Tego dnia pracujemy od 07:00 do 12:00.

2021-12-30

Razem na święta - Dyplom za udział w akcji

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

2021-12-22

Maraton Pisania Listów

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów – globalnej akcji organizowanej od dwudziestu lat przez Amnesty International.  Celem Maratonu Pisania Listów jest obrona 10-12 konkretnych ludzi z całego świata, których prawa człowieka są łamane.

2021-12-22

Zimowy Mistrz Wypracowań

Startuje właśnie Zimowy Mistrz Wypracowań, czyli wyczekiwany konkurs z nagrodami organizowany przez portal edukacyjny Dyktanda.pl!
To świetna okazja, aby poćwiczyć swój talent pisarski, wykazać się zdobytą już wiedzą, a także zgłębić nowe zagadnienia.
Do udziału zachęcamy wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - dzieci, młodzież oraz dorosłych. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!
Już dziś ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

Następnie można już przystąpić do wybierania interesujących nas tematów.
Dla aktywnych uczestników organizator przygotował nagrody gwarantowane! Aby je zdobyć, wystarczy zgromadzić określoną liczbę punktów. Oprócz tego do zdobycia są nagrody główne, których wartość sięga 2 tysięcy złotych!
Konkurs Zimowy Mistrz Wypracowań potrwa do końca lutego 2022 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

2021-12-21

Życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

Taka noc przypada tylko raz do roku,
Przynosi radość i niebiański Pokój
Dzieciątko małe w żłóbku już leży
Kto tylko może, do niego bieży.
W miłości, szczęściu i pomyślności
Życzymy Wam roku pełnego radości.

2021-12-21

KONKURS!!! „OŻYWIONE DZIEŁA”

Za nami I edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Ożywione dzieła” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów sztuki. Głównymi celami było propagowanie kultury wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie zainteresowania polską i światową sztuką poprzez jej doświadczanie i przeżywanie oraz odkrywanie tajników malarstwa podczas uważnej analizy dzieł.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Otrzymaliśmy dziesiątki zdjęć. Ponieważ poziom prac konkursowych był bardzo wysoki, komisja konkursowa postanowiła oprócz trzech nagród głównych przyznać także wyróżnienia.

2021-12-20

Laureaci konkursu,,Każdy budować może"

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Każdy budować może”, zorganizowanego w ramach „Dni Otwartych” szkoły.

Z naszej szkoły wpłynęło 6 prac w kategorii „Wykonanie modelu o tematyce budowlanej lub urządzenia z zakresu energetyki odnawialnej (OZE)."

Nasi uczniowie Julin Rzepka z kl. VIIa oraz Wiktor Kreft z klasy VIIIa  zajęli ex aequo III miejsce.

Piękne prace przygotowali również Alicja Syldatk, kl.VIII a, Kacper Labuda, kl. VIII b, Natalia Drywa, kl. VIII b oraz Sandra Romanowska, kl. VII a.

2021-12-20

Konkurs ,,Wkręć się w NGO'

Nasz uczeń Wiktor Kreft wziął udział w konkursie wiedzy o organizacjach pozarządowych ,,Wkręć się w NGO ’’. Organizatorem konkursu było Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska.Konkurs składał się z etapu szkolnego, podczas którego zadaniem było wypełnienie testu składającego się z 40 pytać w ciągu 30 minut. Uczeń uzyskał wystarczającą ilość punktów, aby zakwalifikować się do II etapu konkursu, który odbył się w słupskim Ratuszu.

Należało wykazać się wiedzą m.in. o ustawach dotyczących wolontariatu, stowarzyszeń, działalności pożytku publicznego.Aby zakwalifikować się do II etapu trzeba było stworzyć projekt społeczny. Wiktor przygotował prezentację o wolontariacie.

W II etapie konkursu zajął 9 miejsce na szczeblu subregionalnym.