Biblioteka szkolna – mgr Bożena Lenart

czwartek -  6:45 – 13:45
piątek -  6:45 – 13:45

UWAGA!

Podręczniki - kl.I i IV (stare) można odebrać w bibliotece szkolnej i wykorzystać do zajęć wyrównawczych lub kompensacyjnych.

mgr B. Lenart

2020-10-30

UWAGA! KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

Czy czujecie już zapach świąt? Postanowiliśmy zacząć już ten bajeczny czas i zaprosić Was do udziału w konkursie. Zaprojektuj własną pocztówkę, która pójdzie w świat. Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej i ponadpodstawowej pokaż swój talent
i weź udział w konkursie.

PROJEKT POCZTÓWKA

2020-10-30

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne rocznice i postaci historyczne, zwrócenie większej uwagi na historię małej ojczyzny oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci
o bohaterach naszej wolności.

W ubiegłym roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię, działania były realizowane
w obrębie szkoły.
W akcję włączyły się nasze przedszkolaczki, zerówiaczki oraz uczniowie.

2020-10-27

biblioteka czynna codziennie od godz. 6:45 do 13:45.

Przypominam- biblioteka szkolna jest czynna codziennie od godz. 6:45 do 13:45.

W tym czasie można wypożyczać książki. Można skorzystać z pomocy młodszego rodzeństwa lub podejść do szkoły, można też napisać do mnie wiadomość na librusie i poprosić o przygotowanie lektur, które będą na Was czekały w przedsionku.

Bożena Lenart

2020-10-27

WIRTUALNE MUZEA

Każdemu z nas trafiają się dni, kiedy nie chce nam się nic, a zwłaszcza zupełnie nie chce nam się wychodzić z domu w poszukiwaniu atrakcji. Niekiedy nie mamy okazji odwiedzenia ciekawych miejsc, bo po prostu są za daleko.  Jeszcze dotkliwiej odczuwamy to teraz, gdy pozostajemy w domach z naszymi pociechami, niemal wszystko jest czasowo zamknięte i nikt nie wie, jak długo to potrwa.

2020-10-15

DOPASUJ TYTUŁ KSIĄŻKI DO EMOTIKONÓW

Wiesz co to są EMOTIKONKI?

Emotikony to proste znaki, obrazki dzięki którym można wyrazić swoje emocje, opisać sytuacje i określić przedmioty. Stosuje się je w treściach i rozmowach w Internecie oraz SMS-ach.

A teraz nasza zabawa !

Przygotowałam dla Was rebusy w formie EMOTIKONKÓW z tytułami bajek do odgadnięcia.

Spróbujcie je rozszyfrować samodzielnie! Prawda, że proste? Możecie potem sprawdzić , czy dobrze wam poszło. Miłej zabawy!

2020-10-13

Biblioteka Wolne Lektury

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Wolne lektury to cyfrowa biblioteka, w której znajduje się już 5571 darmowych utworów i ponad 600 audiobooków.

Z Wolnych Lektur literaturę pobierać można w kilku formach - plikach PDF, MOBI, EPUB oraz MP3. Oznacza to, że poezję i prozę czytać można na ekranie komputera i na czytnikach, słuchać także na telefonach komórkowych i w samochodzie.
Zachęcam do skorzystania z tego udogodnienia.

B. Lenart

2020-10-13

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA E-Czytanie

Drodzy uczniowie klas 1-3!Witamy Was w tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii. Chociaż nie możecie sami przyjść do biblioteki szkolnej,to polecamy Wam czytanie przezInternet.Zachęcamy do odwiedzania literackich stron internetowych. Spotkacie tam swoich ulubionych bohaterów, dołączycie do grona fanów najpopularniejszych książek, znajdziecie wierszyki, bajeczki i fragmenty utworów. Zapraszamy!Wystarczy kliknąć w podświetloną nazwę przytrzymując równocześnieprzycisk Ctrl,aprzeniesiecie się w świat książek dla dzieci, gier i zabaw.

2020-10-12

kolejny serwis z lekturami:

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Bibliotekarka B. Lenart

Szkoła z TVP

TVP i Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamiają projekt Szkoła z TVP.  Rusza akcja, która ma być wsparciem skierowanym do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. Znajdziesz tam quizy przedmiotowe  i  lekcje online.

Zapraszam

Bożena Lenart

ZABAWY, ZAGADKI CZYTELNICZE

Znasz Baśnie H.Ch. Andersena ?

Zaraz się przekonasz.

Przeczytaj fragmenty kilku baśni i odgadnij jaki jest ich tytuł. Rozwiązanie na końcu.

2020-10-01

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej - 30.09.2020

Dnia 30 września b.r. we wszystkich grupach świetlicowych obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Jak tradycja nakazuje bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania i dbały o to, aby ten dzień był dla chłopców jak najmilszy. Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia życzeń, były drobne upominki dla chłopców i oczywiście wiele dobrej zabawy.

2020-10-01

Przygotowania do uroczystości na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej

26 września br., w przeddzień niedzielnej uroczystości patriotyczno-religijnej, na cmentarz w Krępie Kaszubskiej pospieszyła grupa uczniów z naszej szkoły, aby zagrabić i zamieść opadłe liście.