Oddział Przedszkolny w Krępie Kaszubskiej

2023-11-28

ZABAWY Z MAGNESEM

Poprzez zabawę przedszkolaki poznawały właściwości magnesu.

2023-11-28

GALERIA PRACUSIÓW

Pieski i aniołki to ostatnio wykonane prace plastyczne naszych przedszkolaków.

2023-11-26

WSPANIAŁY GOŚĆ

W tym dniu bohaterami  zajęć były zdecydowanie misie. Dzieci z wielką radością przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Malowały farbami jego sylwetkę. W bibliotece słuchały ciekawostek o życiu niedźwiedzi oraz oglądały książeczki poświęcone misiom. Największą radość sprawił im jednak Miś Uszatek we własnej osobie.

2023-11-11

MALI PATRIOCI

Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne związane z naszą ojczyzną, jak również odśpiewały hymn Polski w swoich, jak na święto przystało, galowych strojach.

2023-11-05

SŁODKA WYCIECZKA

W przedostatni dzień października wybraliśmy się do Manufaktury Słodyczy w Łebie. Dzieci poznały proces ręcznego wykonywania słodkości - od wylewania gorącego karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów, aż do pakowania gotowych produktów. Korzystając z pięknej pogody, choć na chwilę, udaliśmy się nad morze.

2023-10-29

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Bardzo przyjemnie i ciekawie spędziliśmy czas u naszych strażaków. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć ich nowy samochód ratowniczo - gaśniczy wraz z całym wyposażeniem, ale również posłuchać w jakich sytuacjach dany sprzęt jest wykorzystywany. Strażacy zaprezentowali swój ubiór, który zakładają wezwani do akcji. Przybliżyli zakres swoich czynności, który nie tylko skupia się na gaszeniu pożarów.                                                                                                                                                                                                   Dziękując strażakom za ich życzliwość, miłe przyjęcie i przekazanie ogromu wiedzy przekazaliśmy słodki upominek oraz nietypowy wieszak, np. na klucze, z makietą naszej straży. Wieszak ten, z wielkim zaangażowaniem, wykonała pani Basia Harnack, której bardzo dziękujemy.                                                                                                                  Strażacy, jak to strażacy zawsze przygotowani - każdy maluch otrzymał słodkość z niespodzianką, a do przedszkolnej biblioteczki otrzymaliśmy książeczkę o strażakach wraz z modelem wozu strażackiego. Dziękujemy i życzymy Wam bezpiecznego  i skutecznego udziału w akcjach.

2023-10-29

NA STRAGANIE

Bohaterami zajęć były warzywa. Rozwijaliśmy zmysł dotyku oraz smaku, tworzyliśmy witaminowe kanapki oraz sok. Oglądaliśmy teatrzyk ,,Na straganie" J. Brzechwy, w którym wykorzystaliśmy wspólnie wykonane sylwety warzyw. Maluchy wykonały zapasy na zimę:)

2023-10-22

GALERIA PRACUSIÓW

Kolejne prace naszych przedszkolaków - jeżyki oraz jesienne drzewa.

2023-10-22

GALERIA PRACUSIÓW

Tym razem przedszkolaki stworzyły piękne słoneczniki.

2023-10-07

OWOCOWY TYDZIEŃ

Bohaterami zajęć przedszkolnych były owoce, zarówno krajowe jak i egzotyczne. Dzieci rozwiązywały zagadki smakowe, brały udział w czynnościach kulinarnych - pomagały w przygotowaniu soku owocowego oraz samodzielnie zrobiły szaszłyki nadziewając kawałki ulubionych owoców.

GALERIA PRACUSIÓW

Mali artyści i ich prace - jesienne liście i wiewiórki.

SŁODKI POCZĘSTUNEK

Na gofry zawsze apetyt dopisuje. Mniam, mniam takich chwil więcej....

W BIBLIOTECE

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Pani Basia przeczytała dzieciom bajkę, której bohaterowie zachęcali maluchów do mycia ząbków. Dzieci miały również okazję pooglądać nowości wydawnicze dostosowane do ich wieku.

2023-09-26

WITAMY NOWY ROK W PRZEDSZKOLU

Nasze pierwsze zabawy w sali i na powietrzu.

2023-08-28

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Kolejny rok w przedszkolu już za nami, a przyszłym pierwszakom życzymy powodzenia!

2023-06-18

DRZEWKO PRZEDSZKOLAKÓW

Dzięki  pomocy rodziców udało się stworzyć taką sympatyczną dekorację.