Oddział Przedszkolny w Krępie Kaszubskiej

2020-12-21

Akcja ,,Razem na Święta"

  W związku z akcją ,,Razem na Święta, dzięki rodzicom przedszkolaków oraz pracownikom naszego przedszkola i tutejszej biblioteki, udało się przygotować ,,szlachetną paczkę dla osoby samotnej, w potrzebie.
2020-12-13

MIKOŁAJKOWY DZIEŃ

  W tym dniu bohaterami większości zajęć były same przedszkolaki, które w mikołajkowych czapeczkach dzielnie pracowały. Malowały farbami postać Mikołaja. Wypełniały barwami kontury bombek według własnego pomysłu. Udekorowały zielone drzewko mając przy tym ogromną frajdę. Nagrodą za ich pracę były odwiedziny pomocnika św. Mikołaja z workiem słodkości.
2020-12-07

POZNAJEMY PRACĘ GÓRNIKA

    Z okazji ,,Barbórki przedszkolaki poznały pracę górnika, jego roboczy i odświętny strój. Dowiedziały się również jak ważnym minerałem jest węgiel. Starszaki miały możliwość narysowania postaci górnika za pomocą węgla rysunkowego.
2020-12-02

CHCEMY SIĘ POCHWALIĆ

     Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Prezentacja roślin i zwierząt Muzeum SPN w Czołpinie. Był to konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym mieszkających w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego.  Tematem pracy 5-6 latków był morświn, a 3-4 latków – foka.  Łącznie przysłano 112 prac plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria...
2020-11-28

SAME PYSZNOŚCI

   W związku z omawiana tematyką - ,,Urządzenia elektryczne , dzieci poznały znaczenie prądu w gospodarstwie domowym oraz różne sposoby otrzymywania energii. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.Każdego dnia, poznając kolejne urządzenie, przygotowaliśmy ,,małe co nieco dla brzuszka ‘’. Były przepyszne...
2020-11-22

CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

        W tym tygodniu bohaterami naszych zajęć były pieski. Wyjaśnialiśmy,  co to znaczy być odpowiedzialnym właścicielem psa. Rozmawialiśmy , w jaki sposób psy pomagają ludziom. Uczyliśmy się przyjmować  odpowiednią pozycję w razie ataku psa. Była też praca plastyczna. Na koniec naszych zajęć przekazaliśmy Fundacji ,,Końkretnie pomagamy zebraną karmę dla...
2020-11-22

GALERIA PRACUSIÓW

          Tym razem przedszkolaki, przy użyciu różnych materiałów, wykonywały sylwetkę kota.
2020-11-11

W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH

     Już przed laty okrzyknięto W listopadzie ważne święto 11-sty dzień miesiąca Niesie z sobą mnóstwo słońca Bo to bardzo ważna data I dla Polski i dla świata. Przedszkolaki pamiętają Całą Polskę pozdrawiają…   Ten dzień minął dzieciom bardzo pracowicie, co widać na zdjęciach. Przedszkolaki odśpiewały również część hymnu państwowego i poznały fragment...
2020-11-06

KOLEJNE PRACE PRZEDSZKOLAKÓW

  Starszaki tworzyły swoje portrety używając gotowych elementów oraz kolorowej bibuły i włóczki. Maluszki, z racji deszczowej pogody, wykonywały kolorowe parasole. Dzień wcześniej powstały kolorowe znicze.
2020-11-01

JESIENNY LAS

    Jesienny spokój w jesiennym lesie     Jesienny zapach wokoło niesie     Zachwyt kolorem we wszystkich budzi     Urzeka pięknem, wycisza ludzi…     Przedszkolaki z zapałem wykonywali makietę lasu z przyniesionego przez nie materiału przyrodniczego. Powstałe prace pozwoliły utrwalić wiedzę na temat różnego rodzaju drzew, ale przede wszystkim rozwijały twórczą...
2020-10-18

JESIENNY STROIK

   Podczas zajęć plastycznych w bibliotece dzieci z przygotowanych  elementów  komponowały jesienny stroik.Wykorzystały liście, gałązki wrzosu, małe jabłuszka oraz sztuczne elementy dekoracyjne, które umieszczały w stroiku za pomocą wykałaczek.
2020-10-18

ZABAWA Z KASZTANAMI

      W tym dniu bohaterami zajęć były kasztany, a to wszystko zasługa Melanii, która te kasztany nazbierała (wraz z mamą) i postanowiła przynieść do przedszkola. Dziękujemy.   Były rzuty kasztanami do celu, spacer po kasztanach, układanie wzorów, przeliczanie połączone z dodawaniem, konkurs -  kto zbierze najwięcej kasztanów i kto najszybciej przełoży je z wiaderka do...
2020-10-18

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    Na tę uroczystość, do tutejszej biblioteki,  zaprosiła przedszkolaków  pani Basia. Dzieci w formie wierszyków, czytanych przez bibliotekarkę, dowiedziały się na co skarżą się książki i o co proszą swoich czytelników.Po złożeniu przyrzeczenia i pasowaniu, mały czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.
2020-10-11

JESIENNE PRACE

        Galeria prac plastycznych wykonanych zarówno w przedszkolu jak i w bibliotece.Technika prac przeróżna – wydzieranki, wycinanki, malowanki… każdy coś dla siebie znalazł, a efekt – śliczny. Brawo.
2020-10-11

OWOCOWY PRZYSMAK

       Wielką frajdę sprawiły dzieciom zajęcia kulinarne, podczas których przygotowały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki.Było to podsumowanie tematyki  ,,Jesień w sadzie.  Dzieci kroiły, nakładały na patyczki i z wielkim apetytem zjadały te pyszności.
2020-10-11

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego.    Dla naszych solenizantów -  legitymacja i medal  ,,SUPER CHŁOPAKA oraz mały upominek. Wszystkim chłopcom życzymy samych radosnych dni.